سبک زندگی

جواب صفحه 33 ریاضی دهم انسانی ❤️ فعالیت

گام به گام صفحه 33 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس معادله های شامل عبارت های گویا فصل 1

جواب فعالیت صفحه ۳۳ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل اول معادله درجه دوم و درس «معادله های شامل عبارت های گویا» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه 31 و 32 ریاضی دهم انسانی

جواب فعالیت صفحه 33 ریاضی دهم انسانی

جواب فعالیت صفحه 33 ریاضی دهم انسانی

علی هر روز صبح با دوچرخه به مدرسه می‌رود. او از در منزل تا سر خیابان اصلی را ۴ دقیقه رکاب می‌زند و از آنجا تا مدرسه مسافت ۲۵۰۰ متری را از مسیر ویژه دوچرخه‌سواری با سرعت متوسط ۱۵ کیلومتر بر ساعت طی می‌کند. می‌خواهیم با انجام فعالیت زیر مدت زمانی را که طول می‌کشد علی از منزل به مدرسه برسد، محاسبه کنیم.

۱- دستور محاسبه سرعت متوسط v=x/t است که در آن x مسافت طی شده و t مدت زمان طی مسیر است.
داده‌های مسئله را در این دستور جایگزین کنید.

۲- برابری ۱۵=(۲/۵ تقسیم بر t) یک معادله شامل عبارت گویا (۲/۵ تقسیم بر t) است. از آنجا که t≠0، پس معادله بامعناست، برای حل این معادله، دو طرف را با ۱۵- جمع کنید.

۳- با مخرج مشترک گیری سمت چپ، معادله را به صورت یک کسر بنویسید.

۴- کسری که مخرج آن مخالف صفر است، فقط وقتی برابر با صفر می‌شود که صورت آن صفر شود، بنابراین صورت کسر بالا را برابر با صفر قرار دهید.

۵- از اینجا به بعد یک معادله یک مجهولی درجه اول به دست می‌آید. آن‌را حل و مقدار t را محاسبه کنید.
۶- مدت زمان رسیدن علی از منزل تا مدرسه چقدر است؟

حل فعالیت صفحه ۳۳ ریاضی دهم انسانی
حل فعالیت صفحه ۳۳ ریاضی دهم انسانی

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه 29 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 28 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه 33 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.