سبک زندگی

جواب به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه ۴۴ ، موزه و وسایل قدیمی

پاسخ سوالات به کار ببندیم مطالعات اجتماعی چهارم دبستان صفحه ۴۴ به همراه نوشته های خط تصویری

جواب به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه 44 در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است. برای مشاهده پاسخ سوالات همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۸ مطالعات چهارم

به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه ۴۴

جواب به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه ۴۴

۱- از بزرگترها درباره ی موزه ای که در شهر یا استان شما وجود دارد، سؤال کنید. از آنها بخواهید در نزدیکترین تعطیلات شما را به آنجا ببرند.پاسخ : من ساکن تهران هستم. این سوال را از پدرم پرسیدم و او موزه ملی ایران و موزه آبگینه و سفالینه را به من معرفی کرد.

با کمک جست و جو متوجه شدم که موزه ملی ایران به نوعی مادر تمامی موزه های ایران می باشد. در این مکان بیشتر از سیصد هزار آثار قدیمی و گرانبهای تاریخی وجود دارد.

پدرم گفت موزه آبگینه ساختمان های عجیب و بسیار زیبایی دارد. این موزه ۹۰ سال پیش در زمان حکومت قاجاریان و پهلویان ساخته شده است.

۲- از پدربزرگ یا مادربزرگتان بخواهید یک وسیله ی قدیمی را که مورد استفاده شان بوده است، به شما نشان دهند و بگویند مربوط به چند سال پیش است. سپس موضوع را در کلاس تعریف کنید.پاسخ : مادربزرگم چراغ علاالدین قدیمی خانه شان را به من نشان داد، او گفت قبلا بجای شوفاژ و بخاری از این وسیله برای گرم کردن خانه استفاده می کرده اند. چراغ علاالدین با نفت کار می کرده و روی اون غذا هم درست می کردن.

برای پاسخ سوال سوم به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه ۴۴ می توانید از تصاویر مختلفی که در اینترنت موجود می باشد نیز استفاده کنید.

۳- با گل سفال، چند نمونه ظرف سفالی را که مردم در زمانهای قدیم از آنها استفاده
میکرده اند، بسازید. این ظرف ها را در محل مناسبی به نمایش بگذارید.

پاسخ سوالات به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه ۴۴

۴- الف) در این جدول، نشانه هایی از خط تصویری مشاهده می کنید. این جدول را کامل کنید و برای بقیه ی کلمه ها نشانه ای طراحی کنید.

جواب به کار ببندیم صفحه 44 مطالعات اجتماعی چهارم

طراحی تصویری این جدول بسیار ساده می باشد، هر چیزی که به ذهنتان می رسد را در داخل هر خانه نقاشی کنید.ب) آیا می توانید جمله ای به خط تصویری بنویسید و به دوستانتان بدهید تا بخواند؟

پاسخ : با تصاویر همین جدول نیز می توان یک جمله ساخت، مثلا جمله داس نیزه و بچه در آب رودخانه افتادند.

امیدوارم جواب به کار ببندیم مطالعات چهارم صفحه ۴۴ مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید✅.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫3 دیدگاه ها

  1. فرشته رضائی گفت:

    عالی

  2. فران گفت:

    عااااالیییییی

  3. سامان گفت:

    عکس کودک حل نکرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.