سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱۴ مطالعات هشتم ⭐️ میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی

پاسخ سوال های صفحه ۸۶ و ۹۰ مطالعات اجتماعی پایه هشتم ، جواب فعالیت های درس 14 میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی فصل هفتم مطالعات پایه ۸ ام

پاسخ فعالیت های درس ۱۴ مطالعات هشتم: در این نوشتار به جواب فعالیت های درس چهاردهم 14 مطالعات اجتماعی پایه هشتم در صفحات ۸۶ و ۹۰ مربوط به درس چهارده میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی در بخش آموزش و پرورش ماگرتا پرداخته ایم.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۳ مطالعات هشتم

گام به گام درس ۱۴ مطالعات هشتم
گام به گام درس ۱۴ مطالعات هشتم

پاسخ فعالیت درس ۱۴ مطالعات هشتم

در جواب فعالیت درس 14 مطالعات اجتماعی هشتم داریم :

جواب فعالیت صفحه ۸۶ مطالعات اجتماعی هشتم

۱- کار برگه شماره (٩)، (شخصیت های تاریخی) را در کلاس انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۹ روی دکمه مربوطه زیر کلیک کنید یا بزنید.

۲- دیوان‌های دوره سلجوقی را به موارد مشابه امروز مربوط کنید.

عَرْض (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح)
اشراف (سازمان بازرسی کل کشور)
استیفا (سازمان امور اقتصادی و مالیاتی)

جواب به کار ببندیم صفحه ۹۰ مطالعات هشتم

١- به طور گروهی یکی از دو موضوع زیر را انتخاب و دربارهٔ آن اطلاعاتی جمع آوری کنید و یک روزنامهٔ دیواری درست کنید و در کلاس به نمایش بگذارید.

الف) معرفی یکی از آثار هنری دوره سلجوقیان در زمینهٔ معماری، خوشنویسی، فلزکاری و…

پاسخ: سنگ بست زواره دومین قلعه بزرگ کشور: قلعه سنگ بست یکی از نمادهای تاریخی زواره است که در بافت تاریخی این شهر قرار دارد. این قلعه پس از قلعه الموت یکی از بزرگترین و مستحکم ترین قلعه های کشور است که در قرن پنجم هجری قمری توسط ابوعلی دهدار ساخته شده است.

ب) معرفی یکی از شخصیت‌های علمی، ادبی، مذهبی و هنری قرن‌های پنجم تا هفتم هجری و آثار به جامانده از وی.

قطب الدین شیرازی: محمود بن مسعود بن مصلح قطب الدین شیرازی، پزشک، فیزیکدان، ریاضیدان و منجم ایرانی از بزرگترین دانشمندان و فیلسوف صوفی ایرانی بود.

٢- در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید، علاوه بر کتاب‌ها، مجلات و سایر منابع، از پایگاه‌های معتبر و دانشنامهٔ رشد (شبکهٔ ملی مدارس) استفاده کنید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۲ مطالعات هشتم

⭐️ در پایان جواب فعالیت های درس ۱۴ مطالعات هشتم میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی در صفحات ۸۶ و ۹۰ به انتها رسیدیم، اگر سوال یا مشکلی دارید از قسمت دیدگاه با ما یا سایر دانش آموزان بحث و گفتگو کنید و نظرات خود را بگذارید. تمام سوالات را کامل و صحیح پاسخ دادیم. میتوانید آن ها را هم خلاصه بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل کلمه ماگرتا را بنویسید.😎🌹

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *