سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۹ ریاضی دهم

پاسخ فعالیت صفحه 119 ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل 6 شمارش، بدون شمردن

جواب فعالیت صفحه ۱۱۹ ریاضی دهم برای رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک را که مربوط به فصل ۶ شمارش، بدون شمردن می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین و کاردرکلاس صفحه ۱۱۵، ۱۱۶ و ۱۱۷ ریاضی دهم

جواب فعالیت صفحه ۱۱۹ ریاضی دهم

پاسخ فعالیت صفحه ۱۱۹ ریاضی دهم تجربی

۱- امین قصد دارد به خاطر قبولی در یک آزمون به دوستش پوریا، شیرینی بدهد. او با خود فکر می‌کند که پوریا را به یکی از دو مکان رستوران «یا» آب میوه فروشی دعوت کند. اگر به رستوران برود، تنها یکی از ۲ نوع غذای چلوخورشت قورمه سبزی و قیمه را می‌تواند انتخاب کند و اگر به آب میوه فروشی برود، تنها یکی از سه نوع آب میوه هویج، سیب و پرتقال را می‌تواند انتخاب کند. چند انتخاب برای پوریا وجود دارد؟

حل فعالیت صفحه 119 ریاضی دهم فصل 6
حل فعالیت صفحه 119 ریاضی دهم فصل 6

☑️ جواب : پنج انتخاب وجود دارد.

۲- هفته بعد پوریا قصد دارد به خاطر تولدش امین را دعوت کند. اما او می‌خواهد امین را هم به آن رستوران «و» هم به آن آب میوه فروشی ببرد و در رستوران یک انتخاب و در آب میوه فروشی هم یک انتخاب به او بدهد. امین چند نوع انتخاب خواهد داشت؟

پاسخ فعالیت صفحه 119 ریاضی دهم فصل شمارش، بدون شمردن
پاسخ فعالیت صفحه 119 ریاضی دهم فصل شمارش، بدون شمردن

☑️ جواب : او شش انتخاب دارد.

۳- چه تفاوتی در دو سوال بالا وجود داشت که باعث شد تعداد حالت‌های موجود در دو مثال متفاوت باشد؟
پوریا بین غذا و آب میوه فقط باید یکی را انتخاب کند ولی امین هم می تواند یک غذا و هم یک آبمیوه انتخاب کند.

۴- در هر یک از دو سوال بالا چه رابطه‌ای بین تعداد گزینه‌های فهرست‌های انتخابی رستوران و آب میوه فروشی و تعداد حالات جواب وجود دارد؟ چرا؟
در حالت اول تعداد حالت‌های جواب با مجموع انتخاب‌ها برابر است اما در حالت دوم با حاصل ضرب انتخاب‌ها برابر است.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۴ ریاضی دهم

🟥 در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۱۱۹ ریاضی دهم را برای رشته تجربی و ریاضی با توضیح کامل بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. شما این کار را برای سایر کتاب های درسی تان نیز می توانید انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.