سبک زندگی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی دهم

گام به گام و پاسخ کاردرکلاس صفحه 121 ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل 6 شمارش، بدون شمردن

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی دهم برای رشته تجربی و ریاضی را که مربوط به فصل ۶ شمارش، بدون شمردن می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۱۱۹ ریاضی دهم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی دهم

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی دهم

۱- پژمان قصد دارد به عیادت دوستش برود. او به یکی از دو انتخاب «یک شاخه گل» یا «یک نوع شیرینی» برای بردن به خانه دوستش فکر می‌کند. گل‌هایی که او در نظر دارد، عبارت‌اند از: مریم، گلایل، زنبق و رُز. شیرینی‌هایی که او در نظر دارد، عبارت‌اند از: گردویی، نارگیلی و کشمشی. او چند انتخاب دارد؟

پاسخ صفحه 121 ریاضی دهم
پاسخ صفحه 121 ریاضی دهم

☑️ هفت انتخاب دارد، چون طبق اصل جمع ۷=۴+۳ می باشد.

۲- هفته بعد پژمان می‌خواهد به دیدن خانه جدید یکی از دوستانش برود. او این بار می‌خواهد یک شاخه گل» و «یک نوع شیرینی» بخرد و همان گزینه‌ها را در ذهن دارد. او این بار به چند حالت می‌تواند خرید کند؟ آنها را بنویسید.

حل کاردرکلاس صفحه 121 ریاضی دهم تجربی فصل ششم
حل کاردرکلاس صفحه 121 ریاضی دهم تجربی فصل ششم

☑️ ۱۲ انتخاب دارد.

۳- در هر یک از قسمت‌های (۱) و (۲) از چه اصلی استفاده کردید؟ چرا؟
در قسمت ۱ از اصل جمع استفاده کردیم چون فقط قرار است یکی از انتخاب‌ها صورت بگیرد. در قسمت ۲ از اصل ضرب استفاده کریم چون قرار است هم شیرینی و هم گل انتخاب شود.

۴- دو مسئله طرح کنید که یکی با اصل جمع و یکی با اصل ضرب حل شود.

مسئله برای اصل جمع:
از بین رستورانی که ۵ نوع غذای فست فودی دارد و رستورانی ۳ نوع غذای سنتی دارد به چند طریق می توان ناهار امروز را تهیه کرد؟

مسئله برای اصل ضرب:
برای رفتن از شهر A به C ابتدا باید از B عبور کرد. اگر رفتن از A به B از سه راه و رفتن از B به C از دو راه امکان‌پذیر باشد، در اینصورت برای رفتن از A به C چند راه امکان‌پذیر است؟

همچنین بخوانید: جواب تمرین و کاردرکلاس صفحه ۱۱۵، ۱۱۶ و ۱۱۷ ریاضی دهم

🟥 در این نوشته جواب جواب کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی دهم را برای رشته تجربی و ریاضی با توضیح کامل بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. شما این کار را برای سایر کتاب های درسی تان نیز می توانید انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *