سبک زندگی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم

گام به گام سوال های صفحه 16 ریاضی پنجم فصل اول عددنویسی و الگوها و پاسخ سوالات فعالیت و کار در کلاس

پاسخ تمرینات صفحه 16 فصل اول ریاضی پنجم ابتدایی و حل فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم دبستان را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای دانش آموز جویای علم آماده کرده ایم.

جواب فعالیت ۱۶ ریاضی پنجم

۱- شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا می کنند. شکل های بعدی را رسم کنید و الگوی عددی آنها را ادامه دهید. اگر شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا کنند، شکل بیستم با ۲۱۰ دایره درست می شود. شکل بیست و یکم با چند دایره درست می شود؟ چرا؟

⭐ مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۵ ریاضی پنجم

۲- شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا می کنند. شکل بعدی را رسم کنید و الگوی عددی آن را ادامه دهید. اگر شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا کنند، شکل دهم با چند دایره ساخته می شود؟ چرا؟

پاسخ سوال های فعالیت صفحه 16 ریاضی پنجم
پاسخ سوال های فعالیت صفحه 16 ریاضی پنجم

برای دیدن تصاویر این صفحه در اندازه ای بزرگتر و خیلی واضح کافیست یک بار بر روی آن ها کلیک کنید و یا آن ها در گالری موبایل خود ذخیره نمایید. اگر مشکلی داشتید آن را از قسمت دیدگاه به ما اطلاع دهید.

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم ابتدایی

تعداد مثلث های کوچک و هم اندازه‌ی الگو را به دست آورید و جدول زیر را کامل کنید.

حل سوال کار در کلاس صفحه 16 ریاضی پنجم
حل سوال کار در کلاس صفحه 16 ریاضی پنجم

همچنین بخوانید : جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی پنجم

✅ در این بخش از کتاب ریاضی کلاس پنجم جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ را مرور کردیم، برای دیدن پاسخ سایر صفحات کتاب کافیست عبارت ماگرتا را به شماره صفحه و نام درس اضافه کردن و سپس آن را در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.