سبک زندگی

جواب کاربرگ ۴ مطالعات اجتماعی ششم دبستان

پاسخ کاربرگ 4 مطالعات اجتماعی پایه ششم ، جواب موقعیت 1 - 2 - 3 و 4 و تصمیم گیری درباره آن ها

پاسخ کاربرگ شماره ۴ مطالعات ششم و جواب پرسش های کاربرگه چهارم کتاب اجتماعی، در این بخش نیز مانند کاربرگ شماره ۳ درباره تصمیم گیری باید تمرین هایی را حل کنید. بدین منظور در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ ۳ اجتماعی ششم

جواب کاربرگ ۴ مطالعات اجتماعی ششم

جواب کاربرگ چهارم مطالعات اجتماعی ششم

درباره‌ی موقعیت های زیر تصمیم گیری کنید. فراموش نکنید هنگام تصمیم گیری، «سوال های مهم» را درباره‌ی آن تصمیم از خودتان بپرسید. نتیجه، دلایل و مراحل تصمیم گیری خودتان را در کلاس بیان کنید.

موقعیت ۱
مدرسه تعطیل شده است و شما می خواهید به خانه برگردید. در چند قدمی مدرسه می بینید که یک کیف کوچک روی زمین افتاده است. آن را بر می دارید و مشاهده می کنید مقداری پول در آن است اما نام و نشانی صاحب کیف در آن نیست. چه تصمیمی می گیرید؟

تصمیم درست : برداشتن یا بی توجهی به کیف کار اشتباهی است. بهترین تصمیم این است که آن را برداریم و یک کاغذ در همان مکان نصب کنیم و بر روی کاغذ به عنوان مثال بنویسیم یک عدد کیف پیدا شده است برای گرفتن آن با شماره زیر تماس بگیرید. تا زمان پیدا شدن صاحب کیف باید امانتدار خوبی باشیم. همچنین می توانیم کیف را به یک مغازه دار نیز تحویل دهیم.

موقعیت ۲
یکی از دوستان شما، کتابی را به امانت به شما داده است. دوست دیگری این کتاب را در دست شما می بیند و خواهش می کند تا به او بدهید که بخواند. او اصرار می کند که تا دو روز دیگر آن را می خواند و به شما پس می دهد. چه تصمیمی می گیرید؟

تصمیم درست : من باید امانتدار خوبی باشم و نباید کتاب را به دوست دیگرم بدهم زیرا کتاب برای من نیست و حق این کار را ندارم. اگر بخواهم این کار انجام بدهم حتما باید با صاحب کتاب این موضوع را مطرح کنم.

موقعیت ۳
شما به یک سالن ورزشی رفته اید. فردی در آنجا لباس های ورزشی حراجی پهن کرده است و می فروشد. دوستان شما از او خرید می کنند. شما پول کافی همراه ندارید و به لباس جدید هم نیاز ندارید اما دوستان به شما اصرار می کنند و حاضرند به شما پول قرض بدهند ….

تصمیم درست : وقتی نیازی به چیزی نداریم چرا باید آن را بخریم؟ این کار چیزی جز اسراف کردن نیست. در دین ما یعنی اسلام نیز این کار بسیار نا پسندیده است پس نباید به حرف دیگران گوش کنیم و لباس را بخریم. با این کار ممکن است خانواده را نیز از نظر مالی دچار مشکل کنیم.

موقعیت ۴
مدرسه تعطیل شده است و شما و دوستانتان می خواهید به خانه بروید. دوستتان از شما خواهش می کند که با هم به یک فروشگاه لوازم ورزشی بروید تا وسیله ای بخرد و فروشگاه هم از آنجا خیلی دور است….

تصمیم درست : رفتن به فروشگاه باعث می شود که شما دیرتر به خانه برسید و خانواده را نگران کنید پس بهترین تصمیم این است که با گفتن یک نه قاطعانه به خانه بروید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۲ مطالعات اجتماعی ششم

✅ به پایان کاربرگ شماره ۴ مطالعات اجتماعی ششم که درباره تصمیم گیری بود رسیدیم، شما چه نظری در مورد موقعیت های مختلف دارید؟ اگر به پاسخ سایر کاربرگه ها نیز دارید کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.