بارداری و کودکسبک زندگی

اتاق نوزاد و کودک خود را متحول کنید

اگر برای نونوار کردن اتاق نوزاد، خردسال یا کودک خود به دنبال راهکاری جدید و خلاقانه میگردید در ادامه با ما همراه باشید

طراحی اتاق نوزاد، خردسالان و کودکان یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که والدین انجام می دهند. اصولا کودکان بعد از گذر از دوره خردسالی تا حدودی برای انتخاب وسایل مورد نیاز خود به استقلال می رسند یا حداقل نیاز است با آنان مشورت کنید، اما کودکانی که در دوره نوزادی و خردسالی قرار دارند توانایی تصمیم گیری و انتخاب نداشته و این شما هستید که به عنوان پدر و مادر کودک باید وسایل مورد نیاز او را فراهم کنید. پوستر دیواری کودک و استفاده از کاغذ دیواری کودکانه برای طراحی اتاق خواب آن ها از جمله وسایل مورد نیاز کودکان در فضای اتاق خواب است.

طراحی اتاق نوزاد و کودک

اهمیت طراحی کودکانه در اتاق کودکان

کودکان برای جدا شدن از پدر و مادر خود نیاز دارند تا در یک محیط امن و ایمن قرار بگیرند. همانطور که می دانید ترس ها و استرس های درونی که خردسالان را آزار می دهد بیش از مسائلی است که امنیت آن ها را در خطر می اندازد. به همین علت نیاز است تا قبل از جدا کردن اتاق کودک از اتاق پدر و مادر، یک محیط متناسب با روحیات کودک را تدارک دیده و سپس منتظر بمانید تا کودک شما با فضای جدید خو بگیرد.

البته این مسئله در خصوص جدا کردن اتاق خردسالان مطرح می شود و برای اتاق نوزادان نمی باشد. طراحی کودکانه علاوه بر این مورد قدرت رویاپردازی کودک را افزایش خواهد داد و این امر به افزایش قدرت ذهنی آنان منجر می گردد.

بدین صورت که با استفاده از مهارت نقش آفرینی تصور می کنند که کاراکترهای موجود در طرح ها واقعی هستند و با آن ها به بحث و مجادله می پردازند یا حتی با آن ها هم بازی می شوند. این مسئله بیشتر در خصوص کودکان در دوره خردسالی مطرح می گردد و به شدت در رشد کودک موثر است.

بهترین محصولات کودکانه برای اتاق خواب کودک

پوستر دیواری کودک بهترین و اصلی ترین محصولی است که برای طراحی اتاق خواب کودک دل بندتان به آن نیاز دارید. پوستر دیواری کودک به دسته های مختلفی تقسیم می شود که از جمله آن ها می توان به پوستر دیواری برای اتاق نوزاد، پوستر دیواری کودک برای اتاق خردسالان، پوستر دیواری کودک برای دبستانی ها و پوستر دیواری نوجوان اشاره کرد.

بعد از انتخاب پوستر دیواری کودک باید به دنبال کاغذ دیواری کودکانه باشید. اتاق خواب کودک بدون استفاده از این دو محصول یک طراحی ناقص و نیمه کاره خواهد داشت. کاغذ دیواری کودکانه نیز ممکن است بنابر نوع طرح و رنگی که ارائه می کند به دو دسته مجزا تقسیم شود؛ کاغذ دیواری ساده کودکانه که اصولا صرفا رنگ های فانتزی را بدون طرح های کودکانه ارائه می کند و کاغذ دیواری کودکانه طرح دار که اصولا طرح های شلوغ و پیچیده ای دارند. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پراخت.

بهترین پوستر دیواری برای اتاق کودک و نوزاد

انتخاب و خرید پوستر دیواری کودک به سلیقه شما بستگی دارد، با این حال برخی از پترن های موجود در این دسته بندی زیباتر و محبوب تر از سایر پترن ها هستند. ما در ادامه به چندین پترن محبوب و متداول که در اتاق نوزادان و کودکان خردسال بکار می رود اشاره خواهیم کرد. برخی دیگر نیز ویژه کودکان دبستانی و تعداد محدودی نیز برای نوجوانان می باشد. به نمونه های ذیل دقت کنید.

پوستر دیواری کودک برای اتاق نوزاد

این نوع پوسترها اصولا طراحی ساده و رنگ آمیزی کمتری دارند. بسیاری از آن ها حاصل نقاشی های کودکانه بوده و پیچیدگی خاصی در آن ها مشاهده نمی شود. پوستر کودک برای اتاق نوزاد را می توانید بر روی دیوار جانبی تخت خواب نصب کنید. نصب پوستر کودک بر روی دیوار پشت تخت خواب در اتاق نوزاد متداول نیست و اصولی به نظر نمی رسد به همین علت بهتر است یکی از دیوارهای جانبی را در نظر بگیرد و از این میان دیواری که به تخت خواب نزدیک تر است اولویت دارد. این مقوله را در مبحث دیگری تحت عنوان کاربرد اصولی پوستر دیواری بررسی کرده ایم.

طراحی اتاق نوزاد دختر

پوستر دیواری برای کودک برای اتاق خردسالان

در این نوع از محصولات میزان رنگ آمیزی ها افزایش یافته و نوع رنگ ها نیز تغییر می کند. در پوستر دیواری کودک برای اتاق نوزاد شاهد استفاده کمتر از رنگ های فانتزی و افزایش استفاده از رنگ های ملایم بوده ایم، اما در اینجا باتوجه به علایق خردسالان، رنگ های فانتزی افزایش یافته و هیجان تصویر نیز بیشتر می شود. البته طرح های مناسب اتاق خردسالان نیز پیچیدگی چندانی ندارند و اصولا برگرفته از طرح های خیالی و رویاپردازی های کودکان در دوره خردسالی است.

پوستر دیواری کودک برای اتاق دبستانی ها

بچه های دبستانی روحیات متفاوت تری در مقایسه با خرسالان دارند. آن ها قدری بزرگ تر شده و جهان اطراف خود را بیش از پیش شناخته اند. تصاویر انیمیشنی آنان را به شدت ذوق زده می کند یا تصاویر مربوط به علائق آن ها که ممکن است ورزشی، هنری و … باشد.

اصولا در این سن سعی می کنند نقش مهمی در طراحی اتاق خواب خود داشته باشند. کودکان در این دوره بیشترین تایم خود را در اتاق خواب می گذرانند به همین علت باید توجه ویژه ای به طراحی اتاق خواب آن ها داشته باشید.

پوستر دیواری نوجوان

بسیاری از وب سایت ها پوستر دیواری نوجوان را در بخش پوستر دیواری کودک معرفی می کنند علت آن هم به پترن های خاصی که در دسته بندی پوستر دیواری کودک وجود دارد باز می گردد و همین امر مورد توجه نوجوانان قرار می گیرد. آن ها در این سن به شدت از پترن های هیجان انگیز استقبال کرده و دوست دارند از تصاویر و کاراکترهای سینمایی و انیمیشنی استفاده کنند. سعی کنید ریش و قیچی را دست فرزند خود داده و اجازه دهید صفر تا صد انتخاب پوستر دیواری را شخصا انجام دهد.

کاغذ دیواری کودکانه

انتخاب کاغذ دیواری کودکانه کار دشواری نیست چرا که اصولا تنوع طرح ها و پترن های موجود در صنعت کاغذ دیواری به اندازه تنوع طرح های صنعت پوستر دیواری نبوده و این امر باعث می شود تا شما به راحتی بتوانید کاغذ دیواری مورد علاقه خود و فرزندان را انتخاب کنید.

برخی از این محصولات حاوی طرح های کودکانه نبوده و بسیار ساده هستند، اما به علت داشتن رنگ های فانتزی در زمره کاغذ دیواری کودکانه قرار می گیرند برخی دیگر نیز طرح های کودکانه را به تصویر کشیده و در قالب کاغذ دیواری روانه بازار می شوند.

کاربرد اصولی پوستر دیواری و کاغذ دیواری بچگانه

به غیر از اتاق نوزاد که برخی از اصول طراحی داخلی را در هم می ریزد سایر اتاق ها از اصول مشترکی پیروی می کنند. به عنوان مثال در اتاق خردسالان و کودکان دبستانی می توانید از پوستر دیواری برای طراحی دیوار پشت تخت خواب استفاده کنید.

دیوارهای جانبی را برای استفاده از کاغذ دیواری کودکانه و کمد و سایر وسایل کودک خود بکار بگیرید. بر روی این دیوارها می توانید از کاغذ دیواری ساده استفاده کنید، اما کاغذ دیواری بچگانه طرح دار را روی دیوار مقابل نصب کرده و شاهد ایجاد یک اتاق خواب زیبا و اصولی باشید. در اتاق کودکان بهتر است حتما از آسمان مجازی و کفپوش های استاندارد استفاده کنید.

جنس و متریال پوستر و کاغذ دیواری کودک

جنس پوستر دیواری و متریال اصلی کاغذ دیواری برای انتخاب و خرید این محصولات از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع شما می خواهید بدانید مبلغی که پرداخت می کنید ارزش متریال های مورد نظر را دارد یا خیر؟ قیمت پوستر دیواری و کاغذ دیواری باتوجه به جنس و متریال محصول تعیین می گردد و شما باید پیش از خرید محصولات مورد نظر خود، بافت اصلی آن را تعیین کنید.

باتوجه به اینکه طراحی اتاق کودکان در دوره های کوتاه تری تغییر می کند بنابراین بهتر است از متریال های ارزان تر استفاده کنید. به عنوان مثال خرید پوستر دیواری کودک با متریال های کاغذی و کاملا ساده بسیار بصرفه تر می باشد.

باتوجه به اینکه حتی متریال های کاغذی نیز با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین بهتر است تا بهترین محصولات ممکن را از بهترین فروشگاه داخلی در حوزه دکوراسیون ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی خریداری کنید.

خرید پوستر دیواری و کاغذ دیواری کودکانه

خرید پوستر دیواری و کاغذ دیواری کودکانه

برای اینکه بتوانید بهترین محصولات ممکن را تهیه کنید باید با بهترین فروشگاه های داخلی در این زمینه آشنا شوید. در این خصوص می توان به زیار دکور اشاره کرد که امروزه به عنوان محبوب ترین فروشگاه داخلی در زمینه طراحی، تولید و فروش پوستر دیواری کودک و همچنین فروش کاغذ دیواری کودکانه شناخته می شود.

این مجموعه محصولات خود را با کیفیت مناسب و قیمت ایده آل ارائه می کند. عدم افزایش بسیار زیاد قیمت ها در این فروشگاه و افزایش کیفیت محصولات خود در مقایسه با سایر محصولاتی که در بازار مشاهده می شوند مهمترین علت افزایش محبوبیت این مجموعه میان طراحان داخلی است.

مدیریت مجموعه زیار دکور توسط محمد زیار با هدف ارائه بهترین محصولات ممکن در حوزه دکوراسیون داخلی صورت می گیرد. سرپرست مجموعه کارشناس دکوراسیون داخلی بوده و این امر در ارائه پاسخ مناسب به نیاز مشتری بی تاثیر نبوده است. هم اکنون می توانید برای خرید محصولات مورد نظر خود به این وب سایت مراجعه کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *