سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۷ ریاضی نهم

گام به گام تمرین صفحه 17 ریاضی نهم و حل سوال های 1 - 2 - 3 - 4 صفحه هفدهم فصل اول مجموعه ها

پاسخ سوال های صفحه ۱۷ و حل تمرین های صفحه 17 کتاب ریاضی نهم متوسطه از فصل اول درس چهارم مجموعه ها و احتمال را با راه حل های کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز ریاضی دوست آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی نهم

گام به گام تمرین صفحه 17 ریاضی نهم متوسطه
گام به گام تمرین صفحه 17 ریاضی نهم متوسطه

۱- اگر تاسی را بیندازیم، چقدر احتمال دارد:

الف) عدد رو شده زوج باشد.
ب) عدد رو شده زوج و از ۲ بزرگ تر باشد.
ج) عدد رو شده زوج و اول باشد.
د) عدد رو شده از ۳ کمتر باشد.

۲- اگر خانواده ای دارای سه فرزند باشد، اولا مجموعه همه حالت های ممکن را تشکیل دهید (هر عضو این مجموعه را به طور مثال به صورت (د,د,پ) نمایش دهید). ثانیا چقدر احتمال دارد این خانواده دارای دو دختر (یعنی دقیقا دو دختر) باشد؟

۳- در جعبه‌ای ٣ مهره قرمز و ۴ مهره آبی و ۵ مهره سبز وجود دارد. اگر ۱ مهره را تصادفی از این جعبه خارج کنیم، چقدر احتمال دارد:

الف) این مهره آبی باشد.
ب) این مهره سبز نباشد.
ج) این مهره قرمز یا سبز باشد.

همچنین بخوانید: جواب تمرین های صفحه ۱۴ ریاضی نهم

۴- اگر تاسی را دو بار بیندازیم (یا دو تاسِ آبی و قرمز را با هم بیندازیم)، چقدر احتمال دارد: (اگر مجموعه همه حالت‌های ممکن را S بنامیم،

الف) هر دو بار، عدد اول رو شود.
ب) دو عدد رو شده، مثل هم باشد.
ج) دو عدد رو شده، مضرب ٣ باشد.
د) مجموع دو عدد، ٧ باشد.

✅ در این نوشته جواب تمرین صفحه ۱۷ ریاضی نهم از فصل مجموعه ها را مرور کردیم، برای مشاهده پاسخ سایر تمرین های کتاب شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.