سبک زندگیمد و زیبایی

بهترین ماسک صورت فوری خانگی برای رفع جای جوش و لک 👩

۱۵ ماسک صورت فوری برای از بین بردن جای لک و جوش و شفافیت پوست چهره

۱۵ تا از بهترین ماسک های صورت خانگی طبیعی و فوری برای از بین بردن جای جوش و لک صورت : اکثر خانم ها به دنبال از بین بردن جای جوش یا لک از روی صورتشان هستند و صاف بودن صورتشان برایشان در اولویت است . امروزه راه های زیادی برای این کار وجود دارد مثل لیزر کردن یا استفاده از دارو های شیمیایی و کرم ها یا شوینده هایی که ماده اصلی آن ها مواد شیمیایی هستند که به صورت آسیب های زیادی وارد میکنند.در این جا قرار است چند ماسک خانگی و گیاهی را معرفی کنیم که بدون ضرر هستند اما پر فایده پس با مد و زیبایی ماگرتا همراه باشید.

بهترین ماسک صورت
بهترین ماسک صورت

۱۵ ماسک طبیعی صورت برای جای لک و جوش

۱. ماسک ضد لک صورت قهوه

مواد مورد نیاز : قهوه . ژل آلوئه ورا

مقدار کمی قهوه را با یک قاشق مربا خوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید

روش مصرف : این مخلوط خمیری شکل را به مدت 5 دقیقه روی صورت بگذارید در عین حال هم ماساژ دهید.

۲. ماسک درمان کننده فوری لک

مواد مورد نیاز : یک عدد سیب زمینی . نصف پیمانه انار دون شده .یک قاشق غذا خوری آب .نصف یک لیموی تازه

روش مصرف : مخلوط به دست آمده از مواد را روزی دو بار هر بار روی پوست تمیز به شکل دایره ای روی پوست خود بمالید بعد از استفاده از ماسک در حالی که حالت چسبندگی صورت بر طرف شد یک تکه یخ را روی پوست خود بمالید . قبل از استفاده از ماسک حتما تست حساسیت انجام دهید .

۳. ماسک رفع کننده سریع جای جوش

مواد مورد نیاز : خاک رس سفید . آب گرم

روش مصرف : مخلوط خمیری شکل به دست آمده را به مدت 10 دقیق کنار بگذارید و بعد از 10 دقیقه میتوانید روی پوست صورت پوست بدن و همچنین برای مو هم استفاده کنید . این محلول باعث از بین رفتن جای جوش و جای لک همچنین برای تیرگی پوست استفاده میشود . روی مو هم باعث از بین رفتن وزی مو است . بعد از گذشت 15 دقیقه میتونید با آب ولرم بشویید .

ماسک خانگی صورت با قهوه
ماسک خانگی صورت با قهوه

۴. ماسک شفاف کننده پوست

مواد مورد نیاز : یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش .2 قاشق غذا خوری آلوئه ورا .

روش مصرف : مواد رو مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید سپس با آب ولرم بشویید . این ماسک به شدت قبل از رفتن به مراسم ها توصیه میشود .

۵. ماسک رفع کامل کک و مک در یک ماه

مواد مورد نیاز : آب لیمو . عسل .

روش مصرف : مواد را به مقدار مساوی مخلوط کنید و روی یک برگه دستمال کاغذی بریزید . دستمال را به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت قرار دهید سپس صورت را با آب سرد بشویید

۶. کلاژن ساز قوی صورت

مواد مورد نیاز : 5 عدد برگ نعنا .1 عدد سفیده تخم مرغ . 1 عدد خیار خرد شده

روش مصرف : مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید سپس با آب ولرم بشویید . این ماسک را هفته ای 2 بار تکرار کنید . این ماسک از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری میکند .

از کدام ماسک خانگی برای صورتم استفاده کنم؟
از کدام ماسک خانگی برای صورتم استفاده کنم؟

۷. ماسک اسکراب

مواد مورد نیاز : 1 قاشق غذا خوری شکر سفید . 1 قاشق غذا خوری عسل . 1 قاشق غذا خوری آبلیمو

روش مصرف : مخلوط درست شده را به مدت 30 دقیقه روی پوست صورت گذاشته سپس با آب ولرم بشویید . این ماسک برای کسانی که جای جوش یا فرورفتگی و یا لک دارند مناسب است این ماسک را هفته ای 2 تا 3 بار استفاده کنید .

۸. روشن کننده صورت

مواد مورد نیاز : آرد نخود چی .زرد چوبه . آبلیمو یا آب

روش مصرف : مواد رو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا یک ماده چسبناک به وجود می آید . این ماده را روی پوست خود بمالید سپس صبر کنید تا کاملا خشک شود . پس از آن پوست را بشویید .

۹. یخ معجزه گر برای رفع جوش و لک

مواد مورد نیاز : سیب زمینی . 1 قاشق عسل برای پوست های خشک و معمولی. 1 قاشق آبلیمو برای پوست های چرب . برای پوست های مختلط اگر رو به چرب هستند آب لیمو اگر رو به خشکی است عسل استفاده کنید.

روش مصرف : آب سیب زمینی را با عسل یا آب لیمو مخلوط کنید محلول بدست آمده را در قالب یخ میریزیم و در فریزر قرار میدهیم .وقتی کاملا یخ زد روزی 1 عدد تا 2 عدد را روی پوست کامل می مالیم سپس پوست را با آب سرد میشوییم.

این ماسک باعث روشنی و شفافیت پوستتون و بسته شدن منافذ صورت میشود همچنین لک های تیره صورت رو کمرنگ و به مرور حذف میکند .همچنین با این ماسک میتوانید PH  پوست را کنترل کنید. این ماسک را میتوان روزی 1 بار تا 2 بار استفاده کنید .

انواع ماسک خانگی برای زیبایی صورت
انواع ماسک خانگی برای زیبایی صورت

۱۰. ماسک صورت بدون جوش

مواد مورد نیاز :2 قاشق غذا خوری زرد چوبه . 1قاشق غذاخوری آرد برنج . 2 قاشق غذا خوری ماست . 1 قاشق غذاخوری عسل .

روش مصرف : مواد رو باهم خوب مخلوط کنید تا یک ماده خمیری بدست بیاید . ماده را به مدت 20 دقیقه روی صورت بگذارید سپس با آب ولرم بشویید . این ماسک را هفته ای 2 الی 3 بار میتوانید استفاده کنید به مرور زمان صورتی صاف و بدون جوش خواهید داشت .

۱۱. ماسک از بین برنده ی پوست مرده

مواد مورد نیاز : 5 عدد توت فرنگی . 1 قاشق غذاخوری عسل . 3 قاشق غذاخوری شیر .

روش مصرف : توت فرنگی ها را با چنگال خوب له کنید سپس عسل و شیر را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا یکدست شود . این خمیر بدست آمده را به مدت نیم ساعت روی صورت گذاشته سپس با آب ولرم بشویید .

این ماسک با از بین بردن پوست مرده صورت پوست را شفاف کرده و چربی صورت رو مناسب میکند و باعث از بین رفتن لک ها و جای جوش ها میشود .

۱۲. ماسک شیر و عسل

مواد مورد نیاز : شیر . عسل . پد پنبه ای .

روش مصرف : شیر و عسل را به خوبی مخلوط کنید تا عسل کامل حل شود سپس پد های پنبه ای را درون مایع شیر و عسل بگذارید بعد از اینکه پد ها کاملا محلول را جذب کردند آن ها را روی پوست خود قرار داده سپس بعد از 20 دقیقه پد ها را برداشته و صورت خود را با آب سرد بشویید . این ماسک باعث نرم شدن پوست صورت میشود در عین حال برای درمان جوش و محو کننده جای زخم و جوش هم موثر است .

بهترین ماسک های طبیعی صورت فوری و آسان
بهترین ماسک های طبیعی صورت فوری و آسان

۱۳. ماسک ضد جوش آکنه مخصوص صورت

مواد مورد نیاز : 2 قاشق غذاخوری شیر . 2 قاشق غذاخوری عسل .آبلیمو .1 قاشق غذاخوری ماست.

روش مصرف : مواد رو به صورت کامل با هم مخلوط کنید تا یک دست شود . این مخلوط را میتوانید از بالای صورت تا پایین گردن  بمالید . 10 دقیقه صبر کنید تا ماسک کامل خشک شود سپس یک لایه دیگر روی آن بمالید باز هم صبر کنید کامل خشک شود به همین ترتیب 3 لایه ماسک با فاصله زمانی 10 دقیقه روی صورت خود بمالید و مطمئن شوید که تمام نقاط آسیب دیده صورتتان ماسک زده اید

در انتهای کار که 3 لایه را زدید 10 دقیقه صبر کنید تا خشک شود سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید .

۱۴. ماسک جو دو سر بهترین ماسک صورت

مواد مورد نیاز : نصف یک لیوان آب گرم . یک سوم لیوان جو دوسر . 2 قاشق غذاخوری ماست . 2 قاشق غذاخوری عسل .1 عدد سفیده تخم مرغ .

روش مصرف : ابتدا آب گرم و جو دوسر را مخلوط میکنیم و بعد از 3 دقیقه ماست را به محلول اضافه کرده و خوب هم میزنیم تا یک دست شود سپس عسل و سفیده تخم مرغ را اضافه کرده و انقدر هم میزنیم تا مخلوط یک دست و چسبناکی درست شود .

مخلوط خمیری شکل را به مدت 15 دقیقه روی صورت قرار می دهیم سپس با آب گرم به خوبی صورت را میشوییم . این ماسک شبیه اسکراب عمل مکند و پوست را به خوبی تمیز میکند تا منافذ صورت باز شوند و پوست مرده از بین برود .

۱۵. ماسک عسل رفع کننده جوش فوری

مواد مورد نیاز : فقط عسل ترجیحا عسل ارگانیک

روش مصرف : کمی گلاب به صورتتان اسپری کنید و سپس عسل را به پوست بمالید و با دستی که کمی چرب شده است پوست را ماساژ دهید این کار را به مدت 15 تا 30 دقیقه انجام دهید . این کار را باید به مدت 4 هفته ادامه دهید . بعد از یک ماه پوستی صاف شفاف و بدون جوش خواهید داشت .

شما چه ماسکی را پیشنهاد میکنید؟ در قسمت دیدگاه ها نظر خود را درباره بهترین ماسک صورت برای ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *