سبک زندگیسلامت

رژیم کانادایی اصلی چیست؟ برنامه ۱۳ روزه برای کاهش وزن سریع

همه چیز در مورد رژیم غذایی کانادایی 13 روزه به همراه دستورالعمل کامل رژیم لاغری کانادایی

رژیم سریع کانادایی Royal Danish Hospital Diet ، یک برنامه کاهش وزن در زمان کوتاه می باشد که از آن با نام های رژیم کانادایی ۱۳ روزه ، ۱۵ روزه، ۱۴ روزه هم یاد می شود. این برنامه‌ی غذایی در واقع یک رژیم یویو می باشد. یویو رژیمی است که در زمان کم وزن شما را کم می کند اما این کاهش وزن ناپایدار است و پس از مدتی باز خواهد گشت. این رژیم بیشتر بر پایه پروتئین است و مصرف غلات و میوه را کاملا محدود می کند. در ادامه با بخش سلامت ماگرتا همراه باشید.

رژیم کانادایی بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد، شما با انتخاب این سبک زندگی مجبورید در یک بازه زمانی کوتاه وزنی در حدود 13 کیلوگرم کم کنید که این مسئله باعث طبیعتا باعث به وجود آمدن عوارضی در بدن خواهد شد. در واقع این رژیم شوک زیادی را به بدن وارد می‌کند و به او می فهماند در طی مدتی با کمبود منابع اصلی حیاتی روبرو خواهد شد.

یکی از نواقص مهم این رژیم عدم توجه کافی به صبحانه می باشد، در حالی که پزشکان و متخصصان بسیار زیادی روی این وعده غذایی تاکید داشته و حتی آن را مهم ترین وعده ی غذایی انسان می دانند در این رژیم هیچ اهمیتی برای آن در نظر گرفته نشده و تنها می توانید یک لیوان شیر یا قهوه میل کنید.

همانطور که می دانید بدن انسان برای حفظ سلامتی روزانه حداقل به 800 کالری نیاز دارد اما در رژیم کانادایی این اصل به راحتی زیر پا گذاشته می شود و حتی رژیم کانادایی تاکید دارد که شما روزانه چیزی حدود 800 کالری و گاها کمتر از آن را مصرف نمایید.

در رژیم کانادایی میان وعده های روزانه حذف می شوند که باعث ایجاد یبوست خواهد شد. سپس بعد از مدت کوتاهی دچار ریزش مو خواهید شد و در نهایت به دلیل ازدست‌ دادن آب زیاد، پوست صورت و بدن شل و افتاده می‌شود.

💡 اگر همه‌ی این عوارض را قبول کردید و به دنبال اجرای رژیم کانادایی می باشد پس حتما ورزش موثر در این رژیم به خوبی انجام دهید. به این صورت که روزی 5 نوبت و هر بار 10 نفس عمیق بکشید. این نوع تنفس در صورتی که درست انجام شود، انرژی ای معادل 3 کیلومتر دویدن می سوزاند. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و شکم و باسن را منقبض کنید به وسیله ی بینی ریه ها را پر از هوا کنید و به آرامی دستها را بالا ببرید و تا 10 بشمارید بعد از راه دهان تمام هوا را خارج کنید و به آرامی دستها را پایین بیاورید هنگام خارج کردن هوا از ریه شکم و باسن را آزاد کنید

برنامه رژیم کانادایی 13 روزه

رژیم کانادایی ۱۳ روزه
رژیم کانادایی ۱۳ روزه

برنامه زیر رژیم کانادایی ۱۳ روزه می باشد که شما می توانید در صورت لزوم آن را به انتخاب خود رژیم کانادایی ۱۳ روزه ، ۱۴ روز و یا حتی ۱۵ روز ادامه دهید. در مراحل اولیه ممکن است که احساس ضعف یا سردرد داشته باشید، اما لازم نیست که ترس و وحشت داشته باشید، زیرا این علائم رفته رفته از بین می روند.

روز اول

صبحانه: قهوه بدون شکر و شیر
ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز و اسفناج پخته شده
شام: استیک یا گوشت کبابی کم چرب

روز دوم

صبحانه: قهوه سیاه با نان گندم سبوس دار
ناهار: ژامبون (200 گرم)
شام: استیک بدون چربی کبابی ، سالاد سبز (که فقط با کاهو و خیار درست می شود) و مقداری میوه

روز سوم

صبحانه: قهوه سیاه و نان گندم سبوس دار
ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز ، سالاد گوجه فرنگی و لوبیای سبز
شام: 1 قطعه ژامبون و سالاد سبز (فقط خیار و کاهو)

روز چهارم

صبحانه: قهوه سیاه و نان گندم سبوس دار
ناهار: هویج پخته یا خام ، به همراه پنیر
شام: سالاد میوه ای (هر میوه ای مورد نظر شما) و ماست طبیعی (معمولی)

روز پنجم

صبحانه: هویج (پخته شده یا خام) با لیمو و قهوه سیاه
ناهار: ماهی سفید کباب شده با گوجه فرنگی خام
شام: استیک کباب شده و سالاد سبز

روز ششم

صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار شده
ناهار: 200 گرم مرغ کبابی
شام: 2 عدد تخم مرغ آب پز با هویج

روز هفتم

صبحانه: چای لیمو
ناهار: استیک کبابی و میوه
شام: هر چیزی (حتی اگر در این لیست نباشد) !!!

روز هشتم

صبحانه: قهوه سیاه به اندازه دلخواه خود می توانید
ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز ، اسفناج پخته شده
شام: 200 گرم استیک کبابی

روز نهم

صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار شده
ناهار: استیک کباب شده و سالاد سبز
شام: ژامبون 200 گرم

روز دهم

صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار شده
ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز ، سالاد گوجه فرنگی و لوبیای سبز
شام: ژامبون و سالاد سبز (فقط خیار و کاهو)

روز یازدهم رژیم کانادایی

صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار شده
ناهار: هویج پخته یا خام ، به همراه پنیر
شام: سالاد میوه ای و ماست طبیعی

روز دوازدهم و سیزدهم

صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار شده
ناهار: گوجه فرنگی و مرغ کبابی
شام: 2 عدد تخم مرغ آب پز با هویج

نتیجه گیری

رژیم غذایی کانادایی فاقد تغذیه مناسب است و ممکن است بدن شما را تخریب، کسل، خسته و تهی از مواد مغذی کند.این رژیم تا به امروز مورد انتقادات شدیدی قرار داشته و در کشورهای پیشرفته، به هیچ عنوان از این رژیم استفاده نمی‌شود.

بسیاری از متخصصان در حوزه تغذیه بر این عقیده اند که رژیم کانادایی سوخت ساز بدن یا همان متابولیسم بدن را به شدت کاهش می دهد و این بدین معنی است که پس از کنار گذاشتن این رژیم وزن قبلی شما باز خواهد گشت و به همین دلیل ما این برنامه غذایی را هرگز توصیه نمی کنیم و هدف ما از انتشار این مقاله تنها کسب آگاهی شما می باشد.

کاهش وزن انسان باید تدریجی و همراه با برنامه و هدف گذاری باشد. برنامه کرفس یک کالری شمار برای وزن ایده ال می باشد که می تواند به شما کمک زیادی کند.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =