سبک زندگیسلامت

ترمیم مو بهترین راهکار درمان ریزش موی ارثی

کاشت مو یک روش جراحی است که فولیکول­های مو را از یک قسمت از بدن، به نام محل دهنده، به یک قسمت طاس بدن که به عنوان محل گیرنده شناخته می­شود، می­برد

کاشت مو یک روش جراحی است که فولیکول­های مو را از یک قسمت از بدن، به نام محل دهنده، به یک قسمت طاس بدن که به عنوان محل گیرنده شناخته می­شود، می­برد. از کاشت مو می­توان برای ترمیم مژه­‌ها، ابروها، موهای ریش، موهای قفسه سینه، پر کردن جای زخم ناشی از تصادفات و یا جراحی مانند لیفت صورت استفاده کرد. در این مقاله با انواع کاشت مو و کلینیک ساعی آشنا می­شویم.

کاشت مو و جراحی

ریزش مو، مشکل بسیاری از مردم

در سن 35 سالگی، تقریبا دو سوم مردان به تدریج دچار ریزش مو می­شوند و این تعداد پس از 50 سالگی به 85٪ می­رسد. البته تنها مردان نیستند که این مشکل را دارند زنان که تقریبا نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می­دهند از مبتلایان به ریزش مو هستند.

بدیهی است با داشتن آماری از این دست، بسیاری از افراد به دنبال راه حل­های مفید برای ریزش مو و امتحان انواع کاشت مو باشند.

متاسفانه، به نظر می­رسد برای هر گزینه موثر در این بازار، گزینه­های دیگری وجود دارند که به جز تخلیه حساب بانکی شما و ایجاد امید کاذب، کار دیگری انجام نمی­دهند.

با این حال خبرهای خوبی هم وجود دارد. طی چند سال گذشته، پیشرفت­های جدید در زمینه تکنیک­ها و تکنولوژی­های انواع کاشت مو، به معنای دسترسی بیماران به راه حلهایی اثر­بخشی است که نتایج واقعی و طولانی مدت را ارائه می­دهند.

شما می­توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های موجود، جوانب مثبت و منفی هر یک از روش­ها و اینکه با چه کسی باید کار را شروع کنید تا نتایج ترمیم مو بهینه کسب کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

درمان غیر جراحی ریزش مو

قبل از اینکه به جزئیات انواع کاشت مو بپردازیم، اجازه دهید واقعیت­ها را بررسی کنیم. اگر ریزش موی قابل توجهی داشته باشید، شامپوهای ویژه تقویت مو، مکمل­های خوراکی و محصولات ترکیبی بهبود چشمگیری ندارند.

این بدان دلیل است که هنگامی که در برخی مناطق طاسی شروع شده باشد، فولیکول­های آن موهای شخص به اصطلاح خاموش شده و به طور کامل تولید مو را متوقف کرده­اند.

همانطور که گفته شد، داروها و محصولات پزشکی وجود دارند که اگر از آنها در مراحل اولیه ریزش مو استفاده کنید، می­تواند نتایج قابل توجهی را ارائه دهد.

داروها می­توانند ریزش موی اندک را کند یا معکوس کنند و این کار را اغلب با بهبود رشد و پر شدن مو در فولیکول­های اطراف که هنوز کاملا خاموش نیستند، انجام می­دهند.

آیا مکمل­ها می­توانند ریزش مو را درمان کنند؟

در حالی که انواع مکمل­های غذایی و ویتامین­ها برای درمان ریزش مو در بازار موجود هستند، متخصصان هشدار می­دهند که هیچ مطالعه بالینی وجود ندارد که نشان دهد این نوع محصولات می­توانند موهای از دست رفته را بازیابی کنند.

کسانی که از نظر ژنتیکی مستعد ریزش مو هستند اما هنوز موهای کم پشت پیدا کرده اند، ممکن است از مکمل­ها یا شامپوهایی که از قدرت مو یا سلامت پوست سر پشتیبانی می­کنند، بهره مند شده باشند، اما بسته به نوع آلوپسی این اشخاص ممکن است نتایج از بین بروند یا کمتر شوند.

درمان ریزش مو

ترمیم مو با جراحی

برای کسانی که ریزش موی قابل توجهی دارند، امتحان یکی از انواع کاشت مو با جراحی، تنها روش اثبات شده برای بازگشت واقعی رشد طبیعی مو به مناطقی است که طاس شده اند.

اگر در بررسی گزینه جراحی تردید دارید، در نظر داشته باشید که پیشرفت­های اخیر با کاهش نارضایتی و رشد بهبود، باعث افزایش تعداد جراحی­های کاشت مو در بیماران شده است.

متخصصان می­گویند که روش­­های جدید کاشت مو از میزان رضایت مندی بالایی برخوردار هستند و همچنین نتایج طبیعی­تری نیز به همراه دارند. علاوه بر اینها بیماران نیز احساس کردند که مبلغ هزینه شده برای این نتیجه نهایی ارزشش را داشته است.

در اینجا خلاصه­ای از انواع کاشت مو و جراحی مربوطه آورده شده است.

مقایسه انواع کاشت مو: FUE  در مقابل  FUT

وقتی نوبت به تکنیک­های مدرن کاشت مو می­رسد، دو روش اصلی برای استخراج فولیکول­های مو در طی مراحل کاشت به چشم می­خورد:

  • برش واحد فولیکولی (FUE)
  • پیوند واحد فولیکولار (FUT)

این دو روش از این نظر مشابه هستند که هر دو نتیجه کاملا طبیعی دارند. روند کاشت هر دو یکسان است. هر پیوند فولیکولی به صورت هنری یکی یکی در نواحی گیرنده قرار میگیرد.

تفاوت اصلی بین کاشت مو به روش SUPER FUE و FUT نحوه استخراج فولیکول­های مو از پشت سر شما است زیرا به طور معمول پشت سر شما، موها به طور طبیعی پرتر بوده و کمتر مستعد طاسی هستند.

(همچنین به عنوان ناحیه اهدا کننده نیز شناخته می­شود). با این وجود، تفاوت­های دیگری نیز بین این دو روش وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری برای بهترین روش، آنها را در نظر بگیرید.

روش FUT برای بیش از دو دهه در اوج بوده و یک روش انقلابی برای بازگرداندن خط موی طبیعی بود. متخصصان می­گویند که این تکنیک اصلا منفی نیست.

این نوع جراحی بسته به تعداد گرافت قرار داده شده، می­تواند ساعت ها طول بکشد و هیچ راهی برای جلوگیری از ایجاد زخم افقی در پشت سر وجود ندارد.

در حین بهبودی، این برش برجسته خواهد بود و بیماران باید در حین بهبودی از برش خطی پشت سر و محل های گیرنده مراقبت کنند.

تکنیک FUE کاشت مو به عنوان ابزاری برای دستیابی به نتایج مشابه FUT در حالی که به معایب آن پرداخته است، گسترش یافته است.

مانند FUT ، FUE شامل برداشتن فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده در پشت سر و حرکت دادن آنها برای ایجاد یک خط موی کاملتر و با ظاهر طبیعی است.

برخلاف FUT، این روش شامل برداشتن یک نوار بافتی از پشت سر نیست بلکه جمع آوری فولیکول­های مو به طور مستقیم از پوست سر و قرار دادن آنها در برش­های کوچک ایجاد شده در محل گیرنده است.

در حالی که تکنیک دقیق FUE به زمان بیشتری در جراحی نیاز دارد، این روش جای زخم خطی و مراقبت پیشرفته از زخم مورد نیاز FUT را از بین می­برد.

روش FUE همچنین سطح ناراحتی پس از عمل را کاهش می­دهد، اما در ایران این روش زیاد استفاده نمی­شود. هزینه کاشت مو به روش FUE از کاشت موی به روش FUT بیشتر است.

هر گزینه را که انتخاب می­کنید، مهم است که با یک پزشک واجد شرایط کار کنید.

اگر نگرانی در مورد ریزش مو دارید، دکتر متخصص شما را تشویق می­کند قبل از وخیم شدن وضعیت یا قبل از خرید هر نوع محصول به دقت فکر کرده و راهنمایی کسب کنید. دو دلیل اصلی وجود دارد که باعث می­شوند مشورت با پزشک مهم باشد.

اول، تعیین زمان انتظار که ممکن است طولانی مدت باشد، به این معنی که باید مطمئن شد که گزینه های پیشگیری از ریزش مو دیگر فعال نیستند.

ثانیا، استفاده از محصولات مشکوک به احتمال زیاد موجب اتلاف پول شما می­شود در حالی که می توانست در عوض یک گزینه پزشکی اثبات شده را برایتان فراهم کند.

چراحی سر و کاشت مو

وقتی نوبت به ترمیم مو با جراحی می رسد، کار با جراحی که در این عمل با تجربه است بسیار مهم است.

جراحان زیبایی و دارای مجوز، که در زمینه ترمیم مو تخصص دارند یا برای استفاده از دستگاهها آموزش دیده­اند، می­توانند نتایج مطلوبی را در یک محیط امن به شما ارائه دهند.

در نهایت، سلامتی، زیبایی و خط مو به این بستگی دارد که شما با پزشکی کار کنید که می­داند چگونه موی پرپشت تری که طبیعی به نظر می­رسد، بازیابی کند.

پیشرفت­های جدید در زمینه ترمیم مو

به طور سنتی، روش­های زیادی برای ترمیم مو وجود نداشته است، اما این بدان معنی نیست که نوآوری­ها در این زمینه رخ نداده­ اند. به گفته متخصصان، در سال­های اخیر روش های تکنیکی و تاثیر­گذار زیادی که ترمیم مو و جراحی مربوطه را بهینه می کنند، حاصل شده است.

مثلا یک روش جدید مربوط به FUE وجود دارد که زمان فرآیند را به طور خودکار کاهش میدهد، ناراحتی­ها را کاهش می­دهد، میزان فولیکول­های مو پیوند شده را افزایش می­دهد و زمان فرسودگی را در مقایسه با FUE سنتی به حداقل می رساند.

این روش برای کاهش هرگونه ناراحتی با بی حسی موضعی همراه است. فولیکول­ها، به آرامی از پشت و کنار های سر استخراج می شوند و سپس با دقت در پوست سر نواحی کم پشت شده به شکل طبیعی قرار می گیرند. فعالیت های طبیعی را می توان فقط در طی چند روز از سر گرفت و نتایج طی چند ماه آینده با شروع چرخه رشد مو شروع میشوند.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *