سبک زندگی

آموزش کشیدن طرح ماندالا ساده ❤️ گام به گام طراحی ماندالا

طرح ماندالا چیست و آموزش نقاشی و طراحی طرح ماندالا ساده و زیبا

طرح ماندالا ساده، یکی از چیزهایی است که افراد مختلف باید برای بهینه سازی روحیه خود، آن را نقاشی کنند. طرح ماندالا، همیشه در تاریخ وجود داشته است و چیزی نیست که به تازگی در این دنیا به وجود آمده باشد. این طرح جذاب، از هندوستان به سراسر دنیا منتقل شده است.

اگر شما به دنبال این هستید تا طرح ماندالا ساده بکشید، در این سری از آموزش‌های سبک زندگی ماگرتا، قرار است تا راهنمای گام به گام شما در این مورد بخوانید.

همچنین بخوانید : سبک زندگی مینیمال چیست؟

طرح ماندالا چیست
طرح ماندالا چیست

چگونه طرح ماندالا ساده بکشیم؟

در این بخش از مقاله، قرار است به شما یاد دهیم که چگونه می‌توانید اقدام به طرح ماندالا ساده کنید.

لازم به ذکر است که شما پس از خواندن این مقاله، قرار نیست تبدیل به یک شخص ماهر در زمینه طرح ماندالا شوید، بلکه شما می‌توانید با تمرین‌های مختلف، اقدام به یادگیری بیشتر در زمینه طرح ماندالا کنید.

گام اول: کشیدن خطوط راهنما
ابتدا خطوط راهنما را جهت طرح ماندالا ساده بکشید. قسمت‌هایی از ماندالا را با تراشگر خود به قطعات مساوی تقسیم کنید و آنها را با خط کش و مداد در یک صف قرار دهید. قطب نما هندسی خود را در مرکز قرار دهید و دایره‌هایی را در اندازه‌های مختلف بکشید.

گام دوم: با مداد خطوط پایه الگو بکشید
مداد خود را بردارید و خطوط پایه الگو را بکشید. از خطوط راهنمای خود برای استفاده از الگو به صورت متقارن استفاده کنید.

گام سوم: خطوط ویژه رسم کنید
از خط رنگی خود برای ترسیم طرح ماندالا ساده استفاده کنید و خطوط پایه ای را که به تازگی ایجاد کرده اید، رسم کنید. ضخامت آستر رنگدانه را بر اساس جزئیات ایجاد خود انتخاب کنید، یا به عنوان مثال نحوه رنگ آمیزی آن را انتخاب کنید. می‌توانید از نوک قلم‌های پهن مانند 0.7، 0.5 و 0.3 میلی متر استفاده کنید، به این دلیل که الگوی شما نسبتا ساده است و رنگ آمیزی داخل اشکال را با مداد رنگی آسان می‌کند.

طرح ماندالا رنگی
طرح ماندالا رنگی

گام چهارم: اضافه کردن جزئیات بیشتر به طرح ماندالا ساده
اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری اضافه کنید، لکه‌های سفید را با جوهر سیاه پر کنید یا شکل‌های هندسی مانند دایره، مثلث، مارپیچ یا گل و… بکشید تا ماندالای شما منحصر به فرد و خاص شود.

گام پنجم: رنگ آمیزی طرح ماندالا ساده
ماندالای خود را با رنگ‌های مورد علاقه خود یا یک ترکیب رنگ زیبا، رنگ آمیزی کنید. ترکیب رنگ خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

طرح ماندالا خودتان را بکشید

همانطور که ذکر شد، طرح ماندالا ساده، باعث می‌شود تا روحیه شما بهبود یابد و از این جهت، بتوانید بیشتر بر روی کارهای روزمره خود تمرکز کنید. در واقع، طرح ماندالا ساده، برای این به وجود آمده است تا شما بتوانید تمرکز خود را نسبت به کارهایی که انجام می‌دهید، افزایش دهید.

اگر شخصی را می‌شناسید که طرح ماندالا می‌کشد، می‌توانید از آن شخص کمک بگیرد تا شما را در زمینه کشیدن طرح ماندالا کمک کند. در این راهنمای گام به گام در بخش آموزشی مجله ماگرتا، دستورالعمل کشیدن طرح ساده ماندالا را به شما ارائه دادیم.حال شما می‌توانید با استفاده از این دستورالعمل، اقدام به کشیدن طرح ماندالا ساده کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.