سبک زندگی

سبک زندگی مینیمال چیست؟ ❤️ اصول مینیمالیسم و آموزش روش مینیمالیستی

سبک مینیمالیسم یعنی چه؟ آموزش کامل لایف استایل مینی‌مال و اصول مینیمالیستی

در این زندگی که هر روز چیزهای جدیدی به دنیا ارائه داده می‌شود، نفس کشیدن سخت است. چه کسی می‌تواند هزینه همه وسایل روزمره را تهیه کند؟ درباره سبک زندگی مینیمال چه می‌دانید؟

اگر احساس می‌کنید تکنولوژی و افراد پولدار به خوبی بر سر دنیا مسلط شدند و قصد غارت کردن مردم را دارند، این مقاله از بخش سبک زندگی ماگرتا را مطالعه کنید تا ببینید که چگونه می‌توان سبک زندگی جدیدی را برای خود ابداع کرد که از دست مفسدین اقتصادی در امان بود.

همچنین بخوانید : سابلیمینال چیست؟ انواع امواج محرک های زیرآستانه ای و بیوکنزیسبک مینیمالیسم
سبک مینیمالیسم

شروع سبک زندگی مینیمال

به دنبال شروع یک سبک زندگی مینیمال هستید؟ احساس غرق شدن در خانه‌ای پر از وسایل می‌کنید؟ آیا وقت شما صرف تلاش برای نظم بخشیدن به امور خانه می‌شود؟ احساس خالی بودن بعد از خرید و کنترل وسایل خود دارید؟

دلایل زیادی وجود دارد که مردم به سبک زندگی مینیمال نگاه می‌کنند. ممکن است شما یکی از این افراد باشید یا مسئله برای شما چیز دیگری مانند مسائل مالی باشد. سفر به مینیمالیسم یک سفر شخصی است و بنا به دلایلی منحصر به فرد شماست.

جامعه بسیار مادی است. خواسته‌ها و نیازهای ما اغلب استفاده از طریق تکنیک‌های هوشمندانه بازاریابی توسط شرکت‌های بزرگ آموزش داده می‌شود. اگرچه به دنبال مینیمالیسم هستید، احتمالا متوجه شده اید که چیزها لزوما شما را خوشحال نمی‌کنند.

داشتن بسیاری از چیزهایی که واقعا استفاده نمی کنید، در واقع می‌تواند استرس، احساس غرق شدن شما را در این زندگی افزایش دهد و به طور کلی بر لذت بردن از زندگی تاثیر بگذارد.

در مورد تاثیرات بی نظمی بر روی مغز و بدن ما تحقیق شده است. بی نظمی حواس وی را پرت می‌کند، بر حافظه، خلق و خو و سلامت روان تاثیر می‌گذارد. این خواب، سلامت، حتی روابط ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.سبک زندگی مینیمال مزایای بسیاری دارد که در این مقاله برای شما مطرح می‌کنیم. اگر شما به این مفهوم علاقه مند هستید و از خود می‌پرسید که چگونه با یک سبک زندگی مینیمال شروع کنید، در اینجا چند نکته عملی برای کمک به شما در این راه آورده شده است.

تحقیق در مورد مینیمالیسم – چگونه سبک زندگی مینیمال را شروع کنیم؟

گرچه مینیمالیسم دارای برخی اصول اساسی است ، اما در نهایت یک سفر شخصی باقی می‌ماند.

بسیاری از کانال‌ها و وبلاگ‌های عالی یوتیوب درباره مینیمالیسم نیز وجود دارد که شما می‌توانید به آن مراجعه کرده و تحقیقات خود را در رابطه با زندگی مینیمالیسم آغاز کنید.

با رعایت قوانین یا چالش‌های مختلف، ناامید نشوید. مینیمالیست بودن به معنای تکه تکه کردن وسایلتان نیست تا زمانی که فقط 20 مورد داشته باشید. این بدان معنا نیست که بگذارید همه چیزهایی را که برای شما عزیز است را کنار بگذارید.

به سادگی آنچه را که با شما جالب است کشف کنید و درک خود را در مورد موضوع سبک زندگی مینیمال آغاز کنید.دلایل خودتان را برای سبک زندگی مینیمال پیدا کنید

مهم است که درک درستی از این که چرا می‌خواهید از سبک زندگی مینیمال پذیرایی کنید، داشته باشید. “چرا” شما انگیزه و تمرکز شما را بر روی اهدافی حفظ می‌کند که بیشترین معنی را در زندگی شما دارند.

  • آیا از بی نظمی خسته شده اید و می‌خواهید از شر چیزها خلاص شوید؟
  • آیا می‌خواهید پس انداز کرده و عادات خرید آگاهانه را ایجاد کنید؟

تمایل به صرفه جویی در هزینه از طریق یک سبک زندگی مینیمال می‌تواند تلاش شما را بر روی خریدن چیزها، پس انداز پول و قدردانی از آنچه که در گذشته دارید متمرکز کنید. اگر از بی‌نظمی خسته شده‌اید، ممکن است بخواهید روی چگونگی شلوغ کردن و ایجاد عادت‌های خرید بیشتر تمرکز داشته باشید.

سبک زندگی مینیمالی

همچنین بخوانید : چطور قد خود را بلندتر نشان دهیم

آماده باشید تا به زودی در رابطه با سبک زندگی مینیمال احساس ناراحتی کنید

تغییرات بزرگ زندگی حتی آن‌هایی که خود ما شروع می‌کنیم، می‌توانند پس از شروع سبک زندگی مینیمال ناراحتی زیادی ایجاد کنند.

رها کردن کارها، ریز کردن، تغییر عادت‌ها گاهی اوقات دردناک است. بخشیدن چیزهایی که برای آنها هزینه زیادی کرده‌اید ممکن است دشوار باشد. مواجهه با این واقعیت که ممکن است در خرید چیزهایی که در نهایت استفاده نکرده‌اید بیهوده بوده است، دشوار است.

یادتان باشد که از خود سوال کنید. چرا آن مجموعه کتاب، آن لوازم هنری، آن گلدان‌ها را دارید. چرا می‌خواهید آن‌ها را نگه دارید؟ آیا به این دلیل است که شما برای آن پول خرج کرده اید؟ آیا دلیل آن نگه‌داشتن حافظه است؟ شاید شما به سادگی عادت کرده باشید که آنجا باشد و نمی‌خواهید آن را رها کنید.

پذیرفتن اینکه ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم یا اینکه به راحتی درک کنیم که از شخصی که بوده‌اید کوچ کرده اید، رشد شخصی ارزشمندی است.

قبل از سازماندهی، به درستی تصمیم بگیرید

این یک مرحله مهم در به حداقل رساندن چیزهای شما است. کار خود را با سازماندهی چیزهایی که حتی نمی‌خواهید شروع نکنید. تصمیم بگیرید که باید برای سبک زندگی مینیمال چه کاری انجام دهید و سپس، می‌توانید آنچه را که دارید سازماندهی کنید.

همه کارها را یکباره انجام ندهید

تغییر مسیر زندگی به سبک زندگی مینیمال زمان‌بر است، پس هیچ دلیلی برای عجله کردن وجود ندارد. این می‌تواند مفید باشد که مناطق اصلی مشکل خود را شناسایی کنید و ابتدا در آنجا تمرکز کنید.

به یاد داشته باشید که مینیمالیسم یک سبک زندگی است و یک راه حل سریع نیست. ماه‌ها به خود فرصت دهید تا با عمد کردن، به مقابله با نقاط مختلف درد بپردازید. به این ترتیب، شما یک سبک زندگی اصیل ایجاد خواهید کرد که واقعا شما را به سالم ترین روش منعکس می‌کند.

راه اندازهای خود را برای شروع سبک زندگی مینیمال بفهمید

همانطور که عادات مینیمالیستی را کشف و توسعه می‌دهید، مراکز رشد شخصی خودتان را مشخص کنید که در کجا قرار دارند. چیزهایی را پیدا کنید که شما را وسوسه می‌کند تا بیشتر خرید کنید یا چیزهایی را جمع کنید.

عادت‌های جدید، سرگرمی‌های جدید ایجاد کنید، فعالیت‌هایی پیدا کنید که به “چیزها” نیازی ندارند. گذراندن وقت با افرادی که اهداف مشابه شما دارند، می‌تواند مفید باشد. آن‌ها در سفر، به شما انرژی می‌دهند و شما را تشویق می‌کنند.

خرید کردن در زندگی مینیمالیسم

مینیمالیسم کمبود نیست. مینیمالیسم این است که بدون نیاز به خرید بدون دلیل، یا جمع آوری وسایل به عنوان راهی برای احساس خوب بودن، آزاد باشید.

به عنوان یک مینیمالیست، هنگام خرید، این کار را با در نظر گرفتن یک هدف انجام می‌دهید.

مینیمالیست‌های زیادی وجود دارند که صاحب بسیاری از چیزها هستند، اما هر یک از اقلام استفاده و دلیلی برای حضور در آنجا دارند. وقتی خرید می‌کنید، بدانید که چرا می‌روید، آنچه را که نیاز دارید بخرید و بدانید که چه ارزشی به زندگی شما می‌بخشد.

دلیل شما برای انتخاب پیروی از سبک زندگی مینیمال هرچه باشد، بدانید که این زندگی شما را به سمت بهتر تغییر خواهد داد. سرانجام وقت و فضای جسمی و روحی برای پیگیری مواردی که واقعا مهم هستند، خواهید داشت.

بازار فناوری هوشمند به دلیل مد جدیدی که در مورد خانه‌های هوشمند ایجاد کرده، باعث افزایش رونق این خانه‌ها شده‌ است که درک این فراوانی بسیار آسان می‌باشد. فناوری خانه هوشمند امکان زندگی راحت‌تر را فراهم می‌کند و در حقیقت، 57٪ از کاربران دستگاه‌های هوشمند خانگی معتقدند که با این کار در وقت صرفه جویی می‌کنند.

به علاوه، سیستم‌های پیشرفته به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های خانگی کمک می‌کند. به عنوان مثال، سیستم‌های کنترل درجه حرارت هوشمند می‌توانند 50٪ در مصرف انرژی صاحب خانه صرفه جویی کنند.

اما آیا خانه‌های هوشمند به اندازه یک روند بزرگ، آیا با زندگی مینیمالیستی مطابقت دارد؟ پاسخ کوتاه بله است!

به دلیل کمک به شما در قسمت بعد، سه ​​نکته ساده برای کمک به شما در ادغام فناوری خانه هوشمند با سبک زندگی مینیمال آورده شده است.

آموزش کامل سبک مینیمالیستی

همچنین بخوانید : آموزش دوخت کوسن مربع

1. ابزارهای خود را مخفی کنید

وسایل الکترونیکی خانگی و فناوری‌های خانه‌های هوشمند فضای زیادی را در خانه شما اشغال می‌کنند. اگرچه این موارد تجربه راحت‌تری از خانه را ایجاد می‌کنند، اما اندازه و جایگذاری احتمالی کابل آنها ممکن است، مانع سبک زندگی مینیمال شما شود.

سیم‌ها دارای منظره جذابی نیستند. ساده ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که سیم‌ها را در پشت مبلمان یا دکوراسیون منزل با هوشمندی قرار دهید. فقط مطمئن شوید که با سبک کلی مطابقت دارد. در غیر این صورت، در نهایت خانه خود را با وسایل بیشتری شلوغ می‌کنید.

در این حالت، یک کانسیلر کابل ساده بسیار به کار شما می‌آید. می‌توانید معماری فعلی خانه خود را دوباره انجام دهید تا محفظه‌های مخفی فراهم شود که می‌توانید وسایل خانه هوشمند بزرگ را از چشم دور نگه دارید.

2. تمام سوئیچ‌ها را از بین ببرید

همچنین می‌خواهید فضای دیوار کاملا باز را حفظ کنید تا از زیبایی مینیمالیستی برخوردار شوید.

متاسفانه، بسیاری از سیستم‌های خانه هوشمند به پنل‌های کنترل دیواری و کنترل از راه دور مختلف نیاز دارند. یک راه حل آسان برای برای انجام آسان‌تر این کار نصب سوئیچ‌ها در مکان‌هایی است که دور از چشم نیستند. راه حل هوشمندانه دیگر و مطابق با تلاش شما برای ساختن خانه ای هوشمندتر، سرمایه گذاری در یک بلندگوی خانه هوشمند و دستیار صوتی است.

این گجت‌ها به عنوان یک سیستم کنترل مرکزی عمل می‌کنند که می‌توانید به ویژگی‌های مختلف خانه هوشمند مانند سیستم‌های امنیتی، بلندگوهای هوشمند و روشنایی آن‌ها را متصل کنید.

با استفاده از آن‌ها، نیازی به نصب آن صفحه کنترل ناخوشایند بر روی دیوار خود ندارید. علاوه بر این، آن‌ها توسط صدا کنترل می‌شوند، به این معنی که شما می‌توانید خانه خود را بدون دست کنترل کنید.

یکی از گزینه‌های عالی برای یک سیستم خانه هوشمند Apple HomePod Mini است. این یک بلندگوی کوچک و جمع و جور است که به راحتی می‌تواند با دکوراسیون مینیمالیستی و همچنین سبک زندگی مینیمال شما متناسب باشد. این همراه با Siri محصول شرکت اپل است که می‌تواند به شما کمک کند سایر دستگاه‌های هوشمند خود را کنترل کنید، آب و هوا را به شما بگوید و حتی برنامه شخصی خود را همان‌طور که خود شما تعیین می‌کنید، تنظیم کنید.

برای صاحبان خانه‌ها، گزینه دیگر Google Nest Hub است. این یک طراحی تمیز با یک صفحه نمایش 7 اینچی دارد که می‌تواند برنامه روزانه، آب و هوا و تنظیمات خانه هوشمند شما را نشان دهد.

3. روی چراغ‌های هوشمند با طراحی‌های ساده سرمایه گذاری کنید

سبک زندگی مینیمال برای روشن شدن فضا به نور طبیعی زیادی متکی است. اما در صورت عدم دسترسی به آن، ایده خوبی است که در گزینه‌های روشنایی هوشمند سرمایه گذاری کنید.

چراغ‌های هوشمند دارای قابلیت‌های کم نور داخلی هستند که صاف و دقیق هستند. و اینها را می‌توان از طریق یک سوئیچ یا یک برنامه هوشمند کنترل کرد. به یاد داشته باشید که گزینه‌های روشنایی با کیفیت را انتخاب کنید که به راحتی می‌تواند اتاق‌ها را روشن کند.

این کار به شما اطمینان می‌دهد که شما نیازی به قرار دادن اتاقی با وسایل روشنایی زیاد نخواهید داشت. فراموش نکنید که لامپ‌هایی با طراحی ساده را انتخاب کنید. انتخاب خوب برای روشنایی هوشمند، رنگ سفید و رنگ Philips Hue خواهد بود. این یک لامپ روشن و قدرتمند است که استفاده از آن آسان است و طراحی ساده ای دارد. می توانید آن را مستقیما با تلفن هوشمند یا سیستم خانه هوشمند خود همگام کنید.

گزینه دیگر Wyze Bulb است که از ویژگی تنظیم درجه حرارت رنگ برخوردار است و به شما امکان می‌دهد رنگ نور آن را از گرم، خنثی به سرد تغییر دهید. آنها همچنین از قدرتمندترین لامپ‌های بازار هستند.

زندگی مینیمالیستی را در پیش بگیرید

همانطور که می‌خواهید خانه هوشمند خود را به رویایی مینیمالیست تبدیل کنید، یکی از باورهای اصلی جنبش را بخاطر بسپارید که کیفیت بر کمیت است.

صدها فناوری هوشمند مختلف در دسترس است که همه مزایای مختلفی را به همراه دارند. اما اگر می‌خواهید سبک زندگی مینیمال خود را حفظ کنید، باید بدانید که واقعا به کدام یک از آنها احتیاج دارید و در نهایت خانه شما اگر به هم ریخته است، آن را مرتب و سازماندهی کنید.

سبک زندگی مینیمال، ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد و برخی اوقات، افراد از کار خود پشیمان می‌شوند. بنابراین، نیاز است تا تصمیم گیری‌های جدی در این رابطه صورت بگیرد و پس از آن، اقدام به انتخاب این سبک زندگی کنید.

اول از هر چیزی، نیاز است تا در مورد این سبک زندگی به خوبی تحقیق کنید و ببینید که چگونه می‌توان تبدیل به یک شخص مینیمالیسم شد و پس از آن، باید مشخص کنید که چرا می‌خواهید تبدیل به یک شخص مینیمالیسم شوید و دلیل شما برای آن چیست. پیشنهاد می‌شود خود را برای ناراحتی‌های موقتی که سراغ شما می‌آیند، آماده کنید و بدانید که قرار است به مدت کوتاهی، اندکی با کمبود مواجه شوید.
سعی کنید همه کارها را به درستی سازماندهی کنید تا همه چیز مرتب و تر و تمیز باشد و در صورت نیاز نیز، وسایل‌هایی که فکر می‌کنید به آنها احتیاج ضروری دارید، تا حدودی پیش خود نگه دارید و باقی را از نگاه خود مخفی نگه دارید.

همچنین بخوانید : علت بحران ۳۰ سالگی چیست

در این سری از مقاله‌های مجله ماگرتا، درباره سبک زندگی مینیمال صحبت شد و به شما ذکر کردیم که چگونه می‌توان تبدیل به یک شخص مینیمالیست شد. در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا از سبک مینیمالیستی استفاده می‌کنید یا خیر؟

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.