سبک زندگی

بازیافت کاغذ چگونه سبب حفظ محیط زیست می شود علوم ششم

آیا بازیافت کاغذ باعث زیاد شدن اکسیژن هوا میشود؟ آیا بازیافت کردن کاغذ می تواند محیط زیست را حفظ کند؟

جواب سوال بازیافت کاغذ چگونه سبب حفظ محیط زیست می شود : با بازیافت کردن در مصرف منابع طبیعی صرفه جویی کرده ایم زیرا دیگر درختی قطع نمی شود و آلودگی هوا کمتر می شود زیرا هم درخت بیشتری داریم هم نیازی نیست کارخانه ها زیاد آلودگی ایجاد کنند. در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : از چه موادی میتوان کاغذ ساخت؟

بازیافت کاغذ چگونه سبب حفظ محیط زیست می شود

نقش بازیافت کاغذ در حفظ محیط زیست چیست؟

پاسخ کوتاه :‌ درختی قطع نمی شود، در مصرف منابع طبیعی صرفه جویی می شود، از آلودگی هوا جلوگیری می شود، محیط زیست پاکیزه می ماند.

پاسخ بلند و توضیح کامل : بازیافت نیاز به قطع درختان را حدود یک چهارم کاهش می دهد زیرا به میزان 400000 لیتر آب و 4000 کیلووات برق برای تولید کاغذ استفاده می شود. یک کاغذ را می توان 5 تا 6 بار بازیافت کرد. از نظر زیست محیطی با انجام این کار وابستگی به کاغذ تمیز کاهش پیدا می کند.

۱- پیشگیری از اتلاف سرمایه ملی
۲- حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده
۳- جلوگیری از آلودگی محیط زیست
۴- کاهش ورود مواد آلاینده به عنوان زباله
۵- پیشگیری از گرم شدن زمین

اگر از جنبه اقتصادی بخواهیم به این موضوع توجه کنید می شود گفت محصولاتی که با مواد بازیافتی تولید می شوند چیزی در حدود 50 تا 80 درصد قیمت بهتری نسب به بقیه محصولات دارند و اگر از جنبه اخلاقی بخواهیم به آن توجه کنیم جنگل ها و درختان یکی از بزرگترین سرمایه های ملی ما هستند و باید برای نسل بعدی حفظ شوند. یکی از بهترین راه کاهش تخرین جنگل ها استفاده مجدد از کاغذی است که اکنون استفاده می کنیم.

✅ در این مقاله به شما گفتیم که بازیافت کاغذ چگونه سبب حفظ محیط زیست می شود، اگر نظری در این رابطه دارید آن را از قسمت دیدگاه با ما به اشتراک گذارید. اگر سوال درسی دیگری دارید آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *