سبک زندگی

جواب درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند تفکر و پژوهش ششم

پاسخ صفحه 95 و 95 کتاب تفکر ششم و گام به گام درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند

جواب سوال های درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند از تفکر و پژوهش ششم شامل گفت و گو کنید صفحه ۹۵ و فعالیت در خانه صفحه ۹۶ می باشد که پاسخ آن ها را در ادامه در آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

جواب سوالات درس شکلی دیگر تفکر ششم

پاسخ سوالات درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند در صفحه 95 و 96

جواب گفت و گو کنید صفحه ۹۵ تفکر و پژوهش ششم

در صفحه 96 درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند تفکر ششم خواسته شده است که پس از شنیدن داستان، درباره‌ی پرسش های زیر گفت و گو کنید.۱- موجودی که در کارخانه استخدام شد بالاخره خرس بود یا آدم؟ چه ویژگی هایی سبب شده که شما بر خرس بودن یا آدم بودن او تأکید کنید؟

خرس بود، زیرا زمستان را می خوابید و اوایل پاییز خواب آلود بود. یعنی ویژگی های یک خرس را داشت.

۲- شخصیت اصلی داستان چه چیز را فراموش کرده بود؟

او هویت واقعی خود را به طور کامل فراموش کرده بود و یادش رفته بود که یک خرس است.

۳- به نظر شما برای شخصیت اصلی داستان، خرس بودن بهتر است یا آدم بودن؟ چرا؟خرس بودن زیرا داستان با آن جالب تر می شود. شما می توانید دلایل خود را نیز به این پاسخ اضافه کنید.

۴- آیا با تغییر لباس یا ظاهر می توان اصل را تغییر داد؟

خیر، زیرا با این کار فقط ظاهر را تغییر دادیم و مهم ترین اصل که ذات می باشد را تغییر نداده ایم.

۵- چه مسائلی برای فردی که دچار تغییر هویت می شود به وجود می آید؟

برای پاسخ درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند تفکر ششم می شود گفت ناراحتی، فراموش کردن هویت اصلی و واقعی، ترد شدن از سمت دیگران و …۶- آیا می شود در زندگی انسان ها نیز چنین مثال هایی پیدا کرد؟ پنج دقیقه در این باره تامل و سپس با یکدیگر گفت و گو کنید.

پاسخ این سوال به عهده خود شما می باشد.

جواب فعالیت در خانه صفحه ۹۶ تفکر و پژوهش ششم

داستان «خرسی که می خواست خرس باقی بماند» را برای اعضای خانواده‌ی خود تعریف کنید و درباره‌ی اینکه هویت هر موجود از چه چیزهایی تشکیل می شود با هم گفت و گو کنید و نتیجه را در کتاب خود بنویسید.

هویت هر موجود با توجه به عوامل مختلفی مانند محیط زندگی، دوستان، تجربیاتی که برای شخص پیش می آید و سایر چیز ها می تواند متفاوت باشد اما می توان گفت هویت اصلی و ثابت انسان ها را خانواده، تاریخ تولد و کسانی که ما را دوست دارند و ما آن ها را دوست داریم تشکیل می شود. همچنین از شخصیت و خصلت خود انسان تشکیل و کامل می شود.

دانش آموز عزیز برای مشاهده پاسخ سایر بخش های کتاب کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید تا بهترین نتایج برای شما نمایش داده شود.

✅ در این مقاله به سوالات درس خرسی که میخواست خرس باقی بماند از کتاب تفکر و پژوهش ششم ابتدایی پاسخ دادیم، اگر سوال یا پیشنهادی در این زمینه دارید کافیست آن را از قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.