سبک زندگی

جواب سوال های فرهنگ نوشتن صفحه ۱۰۶ ریاضی ششم ، مرور فصل

پاسخ فرهنگ نوشتن صفحه 106 ریاضی ششم : مراحل ساخت مکعب ، روش اندازه گیری دقیق و مراحل پیدا کردن فاصله‌ی یک نقطه از خط

جواب سوالات فرهنگ نوشتن صفحه ۱۰۶ ریاضی ششم مربوط به مرور فصل ۵ اندازه گیری، در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به هدف کمک درسی برای شما آماده شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب سوالات صفحه ۱۰۳ ریاضی ششم

پاسخ سوال یک تا چهار فرهنگ نوشتن صفحه ۱۰۶ ریاضی ششم

جواب فرهنگ نوشتن صفحه ۱۰۶ ریاضی ششم

در این بخش از مرور فصل پنج چهار سوال مطرح شده است که جواب آنها را در ادامه بررسی می کنیم.۱- مراحل ساخت یک مکعب مستطیل را بنویسید.

شش مستطیل را که ۲ به ۲ با هم برابر هستند را به هم می چسبانیم.

۲- چگونه می توانیم اندازه ای را دقیق تر بیان کنیم؟

با کوچک کردن واحدها یا همان استفاده از واحدهای کوچکتر می توانیم اندازه ها را به صورت دقیق تری محاسبه کنیم.

۳- آیا دقت در اندازه گیری همیشه مطلوب و یا مقرون به صرفه است؟جواب صفحه 106 ریاضی ششم : خیر، در مواردی که اندازه گیری دقیق، زمان زیادی نیاز دارد یا وسیله اندازه گیری گران قیمتی می خواهد اندازه تقریبی نیاز ما را رفع می کند. به عنوان مثال در خرید تیر آهن به اندازه‌ی دقیق جرم آن نیاز نداریم ولی در خرید طلا باید اندازه‌ی دقیق آن (جرم طلا) را محاسبه کنیم.

۴- مراحل پیدا کردن فاصله‌ی یک نقطه از خط را بنویسید.

ابتدا از نقطه یک خط عمود بر خط رسم می کنیم زیرا خط عمود کوتاه ترین فاصله نقطه از خط می باشد، سپس با خط کش طول این خط را اندازه گیری می کنیم.

دانش آموز عزیز همانطور که ملاحظه کردید جواب دادن به این سوال ها بسیار ساده می باشد و کافیست کمی بر روی آنها فکر کنید لذا از این مقاله تنها با هدف کمک درسی استفاده نمایید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

✅ اگر سوال یا پیشنهادی در رابطه با جواب تمرین های فرهنگ نوشتن صفحه ۱۰۶ ریاضی ششم دارید، از قسمت دیدگاه با ما در ارتباط باشید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.