اخبارعلمی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۲ و ۱۱۶ علوم هفتم ، فصل سفر غذا

گام به گام فعالیت های فصل 13 علوم هفتم : پاسخ فعالیت صفحه 112 و 116 درس سفر غذا

پاسخ فعالیت های فصل ۱۳ علوم هفتم سفر غذا ، در این بخش دو فعالیت صفحه 112 و 116 علوم هفتم را بررسی می کنیم در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب فصل ۱۲ علوم هفتم

جواب فعالیت ۱ صفحه ۱۱۲ علوم هفتم فصل ۱۳

در اولین فعالیت صفحه ۱۱۲ و ۱۱۶ علوم هفتم خواسته شده است : لوله گوارش در جانواران متفاوت از بخش های متفاوتی تشکیل شده است. شکل رو به رو لوله گوارش پرنده ای را نشان می دهد. با توجه به شکل، لوله گوارش این پرنده چه تفاوت هایی با لوله گوارش ما دارد؟فعالیت های درس سیزدهم علوم هفتم ، فصل سفر غذا

۱- برخلاف لوله گوارش انسان، لوله گوارش پرنده از چینه دان و سنگدان تشکیل شده است. ۲- پرنده فقط یک روده دارد اما انسان یک روده کوچک و یک روده بزرگ دارد.

پاسخ فعالیت ۲ صفحه ۱۱۲ علوم هفتم

آزمایشی طراحی کنید که بتوان با آن، وجود آنزیم تجزیه کننده نشاسته را در بزاق نشان داد.

برای این آزمایش ما به یک تکه نان احتیاج داریم. نان را داخل دهانمان می گذاریم و آن را طوری می جویم تا که به طور کامل خیس و نرم شود. همانطور که می دانیم نان حاوی نشاسته می باشد و وقتی که این نشاسته توسط آنزیم بزاق تجزیه می شود ما می توانیم مزه شیرین گلوکز را بر روی زبانمان حس کنیم. در نهایت نتیجه می گیریم در بزاق نوعی آنزیم برای تجزیه نشاسته وجود دارد.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۶ فصل سیزدهم علوم هفتم

دیابت بزرگسالی یا بیماری قند در افراد بالای ۴۰ سال دیده می شود. پزشکان این بیماری را نوعی بیماری ارثی می دانند؛ اما معتقدند که نوع تغذیه و فعالیت بدنی در بروز آن نقش دارد. تحقیق کنید که چه شیوهای از زندگی در پیشگیری از این بیماری نقش دارد.

۱- حذف شکر و کربوهیدرات ها از رژیم غذایی۲- کار و فعالیت به طور منظم

۳- نوشیدن آب زیاد و کافی در روز

۴- کم کردن وزن برای افراد چاق

۵- نکشیدن سیگار و هرگونه دخانیات

۶- مصرف ویتامین D کافی و غذاهای فیبر دار۷- حذف مواد غذایی فرآوری شده و ناسالم

۸- داشتن خواب کافی بین ۶ تا ۸ ساعت

۹- مصرف برخی مواد غذایی مفید و طبیعی مانند دارچین

✅ به پایان سوالات فعالیت فصل ۱۳ علوم و پرسش های صفحه ۱۱۲ و ۱۱۶ علوم هفتم رسیدیم، اگر سوال یا پیشنهادی در این رابطه دارید آن را از قسمت نظرات از ما بپرسید. همچنین برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کافیست عبارت موردنظر را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.