اخبارعلمی

جواب فصل ۱۳ علوم هفتم ▶️ فعالیت، فکر کنید و اطلاعات جمع آوری کنید

گام به گام فعالیت های فصل 13 علوم هفتم : پاسخ فعالیت صفحه 112 و 116 درس سفر غذا

پاسخ فعالیت های فصل ۱۳ علوم هفتم سفر غذا ، در این بخش به فعالیت ها، فکر کنید و اطلاعات جمع آوری کنید های صفحه ۱۱۰، ۱۱۱، ۱۱۲، ۱۱۳، ۱۱۴، ۱۱۵ و ۱۱۶ درس سفر غذا علوم هفتم پاسخ داده ایم، جهت مشاهده در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : گام به گام فصل ۱۴ علوم هفتم

جواب فعالیت های فصل ۱۳ علوم هفتم

جواب فکر کنید صفحه ۱۱۰ فصل ۱۳ علوم هفتم

فرض کنید از شما خواسته ‌اند یک دستگاه گوارش طراحی کنید. این دستگاه چه قسمت ‌ هایی باید داشته باشد؟
این دستگاه باید شامل دهان جهت خرد و له کردن غذا، مری برای عبور غذا، معده برای گوارش، روده برای هضم غذا و جذاب مواد و در آخر مخرج برای خروج ماده غذایی و گوارش نیافته باشد.

جواب فعالیت ۱ صفحه ۱۱۲ علوم هفتم فصل ۱۳

در اولین فعالیت صفحه ۱۱۲ و ۱۱۶ علوم هفتم خواسته شده است : لوله گوارش در جانواران متفاوت از بخش های متفاوتی تشکیل شده است. شکل رو به رو لوله گوارش پرنده ای را نشان می دهد. با توجه به شکل، لوله گوارش این پرنده چه تفاوت هایی با لوله گوارش ما دارد؟

فعالیت های درس سیزدهم علوم هفتم ، فصل سفر غذا

۱- برخلاف لوله گوارش انسان، لوله گوارش پرنده از چینه دان و سنگدان تشکیل شده است. ۲- پرنده فقط یک روده دارد اما انسان یک روده کوچک و یک روده بزرگ دارد.

پاسخ فعالیت ۲ صفحه ۱۱۲ علوم هفتم

آزمایشی طراحی کنید که بتوان با آن، وجود آنزیم تجزیه کننده نشاسته را در بزاق نشان داد.

برای این آزمایش ما به یک تکه نان احتیاج داریم. نان را داخل دهانمان می گذاریم و آن را طوری می جویم تا که به طور کامل خیس و نرم شود. همانطور که می دانیم نان حاوی نشاسته می باشد و وقتی که این نشاسته توسط آنزیم بزاق تجزیه می شود ما می توانیم مزه شیرین گلوکز را بر روی زبانمان حس کنیم. در نهایت نتیجه می گیریم در بزاق نوعی آنزیم برای تجزیه نشاسته وجود دارد.

پاسخ فکر کنید صفحه ۱۱۲ علوم هفتم فصل سیزده

شکل زیر سه نوع دندان پیش، نیش و آسیا را نشان می دهد.

پاسخ فکر کنید صفحه ۱۱۲ علوم هفتم فصل سیزده

الف) چه ارتباطی بین شکل و کار هر دندان وجود دارد؟
ب) چه تعدادی از هر نوع دندان در دهانتان دارید؟

جهت مشاهده جواب کامل سوالات روی دکمه بالا بزنید.

پاسخ فکر کنید صفحه ۱۱۳ علوم هفتم

آیا برای شما پیش آمده است که غذا در گلویتان بپرد؟ در آن موقع چه حسی داشتید؟ با توجه به شکل ۴ بگویید چرا این اتفاق افتاده است؟
بله برای من پیش آمده است، احساس خفه شدن به آدم دست میدهد و مداوم سرفه می کنیم. علت پریدن غذا در گلو این است که غذا به جای اینکه وارد مری شود وارد نای شده و راه تنفس را می بندد.

جواب اطلاعات جمع آوری صفحه ۱۱۴ علوم هفتم فصل ۱۳

در شیره گوارشی معده، اسید وجود دارد. این اسید معمولا آسیبی به دیواره معده نمی رساند؛ اما گاهی باعث ایجاد زخم هایی در معده می شود. تحقیق کنید برای پیشگیری از زخم معده چه مواردی را باید رعایت کنید.

جهت مشاهده جواب کامل سوالات روی دکمه بالا بزنید.

پاسخ فکر کنید صفحه ۱۱۵ علوم هفتم فصل سفر غذا

سطح داخلی باریک روده، چین خوردگی های فراوانی دارد. اگر همه این چین ها باز شوند، سطحی در حدود ۲۰ فرش ۴×۳ را می پوشانند. با توجه به کار روده باریک این چین خوردگی ها چه اهمیتی دارند؟
وجود این چین و پرز های ریز و درشت در مخاط روده باعث می شود که سطح جذب چند برابر افزایش پیدا کند.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۶ فصل سیزدهم علوم هفتم

دیابت بزرگسالی یا بیماری قند در افراد بالای ۴۰ سال دیده می شود. پزشکان این بیماری را نوعی بیماری ارثی می دانند؛ اما معتقدند که نوع تغذیه و فعالیت بدنی در بروز آن نقش دارد. تحقیق کنید که چه شیوهای از زندگی در پیشگیری از این بیماری نقش دارد.

۱- حذف شکر و کربوهیدرات ها از رژیم غذایی
۲- کار و فعالیت به طور منظم
۳- نوشیدن آب زیاد و کافی در روز
۴- کم کردن وزن برای افراد چاق
۵- نکشیدن سیگار و هرگونه دخانیات
۶- مصرف ویتامین D کافی و غذاهای فیبر دار
۷- حذف مواد غذایی فرآوری شده و ناسالم
۸- داشتن خواب کافی بین ۶ تا ۸ ساعت
۹- مصرف برخی مواد غذایی مفید و طبیعی مانند دارچین

✅ به پایان سوالات فعالیت فصل ۱۳ علوم و پرسش های صفحه ۱۱۲ و ۱۱۶ علوم هفتم رسیدیم، اگر سوال یا پیشنهادی در این رابطه دارید آن را از قسمت نظرات از ما بپرسید. همچنین برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کافیست عبارت موردنظر را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *