اخبارعلمی

جواب فعالیت های درس ۱۴ علوم هفتم ☑️ صفحه ۱۱۸، ۱۲۰، ۱۲۲ و ۱۲۳

گام به گام فعالیت های صفحه 118 ، 120 ، 122 و 123 فصل فصل چهارده علوم کلاس هفتم

فعالیت های درس ۱۴ علوم پایه هفتم : برای مشاهده پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۱۸ ، ۱۲۰ ، ۱۲۲ و ۱۲۳ از فصل گردش مواد در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب آزمایش کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم

جواب فعالیت های درس ۱۴ علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه ۱۱۸ علوم هفتم فصل ۱۴

به صدای قلب گوش دهید : با استفاده از گوشی پزشکی صدای قلب خود و دوستانتان را بشنوید. در کجای سینه صدای قلب بهتر شنیده می شود؟ سعی کنید تعداد ضربان قلب خود را در یک دقیقه بشمارید.در قسمت قفسه سینه کمی به سمت چپ می توان صدای قلب را واضح تر شنید. تعداد ضربان قلب نرمال در هر دقیقه بین ۶۰ تا ۸۰ ضربان می باشد.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۰ علوم پایه هفتم

الف) درباره درستی یا نادرستی عبارت زیر در گروه خود گفت و گو کنید.

«همه سرخرگ ها خون روشن و همه سیاهرگ ها خون تیره دارند.»

این عبارت غلط می باشد زیرا برخلاف سرخرگ ششی، سرخرگ آئورت خون روشن دارد. همچنین بزرگ سیاهرگ ها خون تیره دارند، اما سیاهرگ‌ ششی خون روشن دارد.

ب) مسیر حرکت خون در حفره ها، دریچه ها و رگه ای اصلی قلب را با ذکر نام و با استفاده از پیکان، مشخص، و درباره درستی آن در گروه خود گفت وگو کنید. در گزارش خود خون تیره و روشن را با رنگ های مختلف نشان دهید.قلب از دو بخش تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاصی را دارد. در بخش سمت چپ قلب خون توسط سرخرگ آئورت به سرتاسر بدن ارسال می شود و در بخش سمت راست قلب خون دارای دی اکسید که تیره رنگ نیز می باشد وجود دارد، این خون توسط بزرگ سیاهرگ به دهلیز راست رفته و بعد وارد بطن راست می شود و در نهایت از طریق سرخرگ ششی، به شش ها می رود تا اکسیژن موردنیاز را جذب کند.

پاسخ فعالیت های صفحه ۱۲۲ علوم هفتم فصل گردش مواد

با توجه به شکل های قبل و تشریح قلب که انجام دادید در جدول زیر مشخص کنید کدام ویژگی به سرخرگ و کدام به سیاهرگ مربوط است.

ویژگیسرخرگسیاهرگ
به بطن ها متصل اند.
به دهلیزهای متصل اند.
خون را از قلب خارج می کنند.
خون را به قلب بر می گردانند.
خون را به سایر اندام می برند.
خون را از اندام ها خارج می کنند.

۱- نبض خود را حداقل در سه نقطه بدن حس و شمارش کنید.

۲- پزشکان به جای استفاده از گوشی برای شمارش ضربان قلب از نبض استفاده می ‌کنند؛ چرا؟

ضربان نبض بخاطر تپش قلب می باشد و تعداد ضربان قلب با نبض یکسان است بنابراین پزشکان برای سادگی و کمتر استرس وارد شدن به بیمار از نبض استفاده می کنند.۳- نبض خود و دوستانتان را قبل و بعد از مدتی که دویدید، اندازه بگیرید. چرا نبض در وضعیت های مختلف متفاوت است؟

پس از دویدن کار قلب زیاد می شود و در نتیجه آن خون ما به اکسیژن بیشتری نیاز پیدا می کند و تعداد ضربان قلب افزایش پیدا می کند.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۳ درس چهاردهم علوم هفتم

با استفاده از نمونه های آماده می توانید انواع یاخته های خونی را در زیر میکروسکوپ ببینید.

این قسمت به عهده شما می باشد، تهیه این تیغه ها از آزمایشگاه های تشخیص طبی آسان است.

✅ در این مقاله جواب فعالیت های درس ۱۴ علوم هفتم فصل گردش مواد را بررسی کردیم، برای مشاهده پاسخ سایر بخش ها کافیست آن به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل سرچ نمایید و یا از قسمت دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.