اخبارعلمی

جواب پرسش صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

توضیح و تدریس پرسش صفحه 2 فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب پرسش صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۱ حرکت بر خط راست قسمت ۱-۱ شناخت حرکت ؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب صفحه ۲ فیزیک دوازدهم رشته ریاضی

جواب پرسش ۱-۱ صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

۱- شکل الف شخصی را در حال پیاده روی در راستای خط راست و بدون تغییر جهت، از مکان ۱ به مکان ۲ نشان می دهد. مسیر حرکت و بردار جابه جایی شخص را روی شکل بردار مشخص و اندازه جابه جایی را با مسافت مقایسه کنید.

بردار جابه‌جایی پاره‌خط جهت‌داری است که نقطهٔ شروع حرکت را به نقطهٔ پایان حرکت وصل می‌کند، و از آنجایی که جهت حرکت تغییر نکرده است، بنابراین اندازهٔ بردار جابه‌جایی و طول مسیر (مسافت) برابر هستند.

شکل سوال ۱ پرسش ۱-۱ صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی
جواب سوال ۱ پرسش ۱-۱ صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

۲- شخص پس از رسیدن به مکان ۲، برمی گردد و روی همان مسیر به مکان ۳ میرود (شکل ب). مسیر حرکت و بردار جابه جایی شخص را روی شکل مشخص و اندازه بردار جابه جایی را با مسافت پیموده شده مقایسه کنید.

زیرا نقطهٔ شروع حرکت نقطهٔ ۱ و نقطهٔ پایان حرکت نقطهٔ ۳ است، بردار جابه‌جایی برابر با شکل می‌شود. اما مسیر حرکت از نقطهٔ ۱ به ۲ است و سپس بازگشت به نقطهٔ ۳ است، به عبارت دیگر، مسافت طی شده از جابه‌جایی بیشتر است.

جواب سوال ۲ پرسش ۱-۱ صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی
شکل سوال ۲ پرسش ۱-۱ صفحه ۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

۳- شکل پ مسیر حرکت ماه به دور زمین را نشان می‌دهد. وقتی ماه در جهت نشان داده شده در شکل، از مکان ۱ به مکان ۲ می‌رود مسیر حرکت و بردار جابه جایی آن را روی شکل مشخص و اندازهٔ بردار جابه جایی آن را با مسافت پیموده شده مقایسه کنید.

بردار جابه‌جایی، یک بردار است که به نقطهٔ ۱ وصل شده و به نقطهٔ ۲ منتقل می‌شود. گرچه مسافت طی شده تا نقطهٔ ۲ کمتر از مسافت طی شده توسط بردار جابه‌جایی است.

جواب سوال ۳ پرسش ۱-۱ صفحه ۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی
شکل سوال ۳ پرسش ۱-۱ صفحه ۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

⭕️ تذکر: دانش‌آموز عزیز، لطفاً توجه کنید که مطالب درسی در این وب‌سایت صرفاً به منظور کمک و آموزش قرار داده شده‌اند و نباید از آن ها به‌طور نادرست استفاده کنید. لذا، پیش از مشاهده پاسخ‌ها، لطفاً یکبار دیگر خودتان به سوالات پاسخ دهید و در صورت بروز مشکلات، از این پاسخ‌ها کمک بگیرید.

✅ به پایان جواب پرسش صفحه 2 فیزیک ۳ پایه دوازدهم ریاضی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =