اخبارعلمی

جواب باهم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم تجربی و ریاضی

توضیح و حل سوال های با هم بیندیشیم صفحه 9 فصل اول کتاب شیمی دهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب باهم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین با هم بیندیشیم صفحه 9 فصل اول کیهان زادگاه الفبای هستی کتاب شیمی دهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب با هم بیندیشیم صفحه ۶ شیمی دهم

جواب باهم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم تجربی و ریاضی
جواب باهم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم تجربی و ریاضی

پاسخ و حل با هم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم ریاضی و تجربی

توده‌های سرطانی، یاخته‌هایی هستند که رشد غیرعادی و سریعتری دارند. شکل زیر اساس استفاده از رادیو ایزوتوپ‌ها را برای تشخیص نوعی توده سرطانی نشان می‌دهد. با بررسی آن، فرایند تشخیص بیماری را توضیح دهید.

پاسخ و حل با هم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم ریاضی و تجربی
پاسخ و حل با هم بیندیشیم صفحه ۹ شیمی دهم ریاضی و تجربی

پاسخ: در توده‌های سرطانی سلول‌ها از کارکرد معمولی خارج شده‌اند و به‌طور غیرعادی تکثیر می شوند، لذا انرژی بسیاری مصرف می‌کنند و در آنجا سوخت و ساز افزایش یافته و تجمع گلوکز نشاندار شده بیشتر می‌شود.

پاسخ دیگر: برای تشخیص سلول‌های سرطانی، گلوکز حاوی اتم پرتوزا به بدن فرد تزریق می شود. با گردش خون این مواد به سلول‌ها می‌رسند. در اینجا گلوکزها جذب سلول سرطانی می‌شوند و با دستگاه به سمت سلول‌های سرطانی پرتو تابیده می‌شود. از بازتابش این پرتوها، می‌توانند به به ویژگی سلول‌های سرطانی پی ببرند.

همچنین بخوانید: جواب خودرابیازمایید صفحه ۵ شیمی دهم
و
جواب خود را بیازمایید صفحه ۳ شیمی دهم

توجه: شما دانش آموز پایه دهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول و دوم و سوم کتاب شیمی دهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوال های باهم بیندیشیم صفحه ۹ فصل اول شیمی دهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =