ترفندفناوری

چطور لایک اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟ + ۱۳ روش موثر

معرفی سیزده روش عملی برای افزایش لایک پست های پیج اینستاگرام خود

چگونه لایک اینستاگرام ام را زیاد کنم ؟ اگر به دنبال این هستید تا تعداد لایک های پست هایتان در اینستاگرام را افزایش دهید، حتما این نوشتار اختصاصی را بخوانید. در اینجا قصد داریم به معرفی 13 روش موثر به منظور افزایش لایک اینستاگرام بپردازیم. با ترفند ماگرتا همراه باشید.

افزایش لایک اینستاگرام

این روزها اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام به منبع درآمد بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند. اما کسب درآمد از اینستاگرام به همین سادگی نیست و برای اینکه یک پیج اینستا به درآمدزایی برسد، نیازمند این خواهید بود که تعداد فالوورها و لایک های پست هایتان افزایش یابد.

روش های مختلفی به منظور افزایش لایک در اینستاگرام وجود دارند که البته اغلب آن ها بازده آنی را به همراه نخواهند داشت و به مرور منجر به افزایش تعداد لایک پست هایتان می‌شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش 13 روش موثر برای افزایش لایک اینستاگرام بپردازیم.

به طور کلی هر چه تعداد لایک پست های اینستاگرام شما افزایش یابد، بدان معناست که شما محبوب تر شده‌اید و افزایش محبوبیت شما می‌تواند منجر به جذب تبلیغات و کسب درآمد شود. اما چگونه قادر به افزایش لایک اینستاگرام خواهیم بود؟

۱- اضافه کردن فیلترهای چشم نواز به عکس

چشم نواز بودن عکسی که شما پست می‌کنید در بیشتر دیده شدن پست و افزایش لایک های آن موثر است. یکی از عواملی که منجر به بیشتر دیده شدن پست های شما می‌شود، مربوط به فیلتر هاست. سعی کنید عکس هایی که قصد دارید در اینستاگرام ارسال کنید را با بهترین فیلترهای ممکن تدوین نمایید.

برای انجام این کار می‌توانید از اپلیکیشن های اختصاصی افکت دهی عکس یا اصطلاحا ادیت عکس استفاده کنید. زمانی که یک عکس افکت جالبی داشته باشد بیشتر به چشم می‌آید و به طبع تعداد بازدید و لایک هایش هم افزایش پیدا خواهد کرد.

فیلتر عکس در اینستاگرام
فیلتر عکس در اینستاگرام

۲- استفاده از هشتگ های محبوب و مناسب

هشتگ ها نقش بسیار مهمی در افزایش لایک پست های اینستاگرام ایفاء می‌کنند. سعی کنید برای تمام پست هایتان هشتگ مرتبط و محبوب انتخاب کنید و برای هر پست حداکثر تعداد هشتگ های مرتبط را اضافه نمایید.

این هشتگ ها سبب می‌شوند تا پست های شما در بخش جستجو یا اکسپلور (Explore) اینستاگرام نمایش داده شوند و کاربران دیگر ضمن جستجوی هشتگ ها و عبارات مرتبط با پست شما به آن ها برخورد کرده و پست شما را لایک کنند. دقت کنید که هشتگ های شما باید جالب و پر جستجو باشند.

پس توجه به هشتگ ها یکی از اصلی ترین روش های افزایش لایک اینستاگرام محسوب می‌شود.

هشتگ در اینستاگرام
هشتگ در اینستاگرام

۳- پست های با سوژه محبوب ارسال کنید

تجربه نشان داده که کاربران اینستاگرام در هر کجای دنیا علاقمند سوژه های خاصی هستند که اگر بتوانید آن سوژه ها را پیدا کنید و مرتبط با آن ها پست ارسال کنید، مطمئنا بیشتر به چشم می‌آیید و این مسئله منجر به افزایش لایک اینستاگرام شما می‌شود.

برای مثال ویدئوهای طنز در یک بازه زمانی به شدت در اینستاگرام محبوب شده بودند یا دابسمش و غیره همگی از موضوعات و سوژه هایی هستند که در بازه های زمانی خاصی محبوب می‌شوند. سعی کنید این سوژه های محبوب را شناسایی و پست هایتان را تا حد امکان به آن ها مرتبط کنید.

پست اینستاگرام
پست اینستاگرام

۴- پست های مرتبط با رویدادهای پیش رو را ارسال کنید !

ارسال پست های به روز و محبوب هم یکی دیگر از روش هاییست که می‌تواند منجر به افزایش لایک پست های شما در اینستاگرام شود. برای مثال زمانی که به کریسمس یا هر رویداد دیگری نزدیک می‌شوید، عکس های مرتبط با آن ترند (Trend) می‌شوند و پست کردن عکس های مرتبط با آن رویداد در پیج اینستاگرام شما می‌تواند منجر به افزایش لایک شود.

البته در نظر داشته باشید که حتما باید برای پست های خود هشتگ های مناسب انتخاب کنید تا در اکسپلور اینستاگرام قابل مشاهده باشند.

عکس مرتبط با رویداد در اینستاگرام
عکس مرتبط با رویداد در اینستاگرام

۵- اکانت شبکه های اجتماعی دیگر‌تان را به اینستاگرام لینک کنید

همانطور که پیش از این هم بارها اشاره کردیم، افزایش تعداد فالوورهای شما می‌تواند منجر به افزایش لایک اینستاگرام هم شود. یکی از روش هایی که در این راستا بسیار موثر است، مربوط به لینک کردن اکانت سایر شبکه های اجتماعی شما مثل فیسبوک، توییتر و غیره به اکانت اینستاگرام می‌شود.

بدین صورت تمام دوستان قدیمی‌تان شما را پیدا می‌کنند و به تدریج با افزایش تعداد فالوور هایتان، تعداد لایک پست های اینستاگرامتان هم افزایش می‌یابد.

وصل کردن اکانت ها به اینستاگرام
وصل کردن اکانت ها به اینستاگرام

۶- در اینستاگرام فعال باشید

هرچقدر در اینستاگرام بیشتر فعال باشید، بیشتر دیده می‌شوید و به طبع تعداد لایک پست هایتان هم افزایش پیدا می‌کنید. لایک کردن پست افرادی که حتی آن ها را نمی‌شناسید، یکی از روش هایی است که در اینستاگرام می‌تواند منجر به افزایش لایک شود. در واقع این مسئله شبیه به یک قانون شده و با لایک یک پست شما لایک بک دریافت خواهید کرد!

فالو کردن افراد و دریافت فالو بک هم از دیگر روش های افزایش لایک اینستاگرام است. همچنین سعی کنید در زیر پست افرا مختلف کامنت بگذارید و نظرهای مناسب ثبت کنید. این کار سبب می‌شود تا دیگر کاربران شما را ببینند و به صفحه اینستاگرام شما سر بزنند و پست هایتان را لایک کنند. پس همیشه در اینستاگرام فعال باشید.

فعالیت در اینستاگرام
فعالیت در اینستاگرام

۷- عکس های با کیفیت و هنری پست کنید

یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند منجر به بیشتر دیده شدن پست های شما در اینستاگرام شود و توجه کاربران را جلب کند، مربوط به اشتراک گذاری پست های با کیفیت و هنری می‌شود.

سعی کنید عکس هایی که در اینستاگرام ارسال می‌کنید کیفیت عالی داشته باشند و با دوربین یک گوشی خوب ضبط شده باشند. ضمنا عکس های هنری به شدت در بین کاربران اینستاگرام محبوب هستند.

مثلا می‌توانید از افکت هایی مثل نوردهی طولانی مدت یا لانگ اکسپوژر (Long Exposure) و سایر افکت های این چنینی برای زیباتر شدن عکس هایتان استفاده کنید. پس ارسال عکس های باکیفیت و هنری یکی دیگر از روش های موثر برای افزایش لایک اینستاگرام محسوب می‌شود.

عکس های هنری
عکس های هنری

۸- از برنامه های لایک بگیر اینستاگرام استفاده کنید!

اگرچه تمام برنامه های لایک بگیر اینستاگرام کیفیت عملکرد مطلوبی ندارند، اما برخی از آن ها به واقع در راستای افزایش لایک اینستاگرام موثر واقع می‌شوند. توصیه می‌کنیم که ضمن بررسی و جستجو یکی از بهترین این دسته برنامه ها را دانلود و از آن استفاده کنید.

این برنامه ها کاربران را ملزم به لایک کردن پست های یکدیگر می‌کنند. بدین ترتیب به مرور تعداد لایک پست های شما افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین برخی از سایت ها و سرویس ها هم در قبال افزایش لایک اینستاگرام هزینه هایی دریافت می‌کنند که چندان بکارگیری این دسته سایت ها را توصیه نمی‌کنیم، مگر در شرایطی که سرویس مورد نظر را به خوبی شناسید و به آن اطمینان داشته باشید.

برنامه لایک بگیر اینستاگرام
برنامه لایک بگیر اینستاگرام

۹- پروموت کردن پست ها

پروموت کردن پست های اینستاگرام هم می‌تواند در افزایش لایک آن ها موثر باشد. البته برای انجام این کار باید شرایط خاصی را داشته باشید، مثلا باید اکانت شما بیزینس پروفایل باشد.

پروموت اینستاگرام
پروموت اینستاگرام

۱۰-  تگ کردن مکان ها و لوکیشن

یکی دیگر از روش هایی به شدت در افزایش لایک اینستاگرام موثر است، مربوط به تگ کردن مکان های مرتبط در پست هایتان می‌شود.

مکان ها در اینستاگرام جستجوی بسیار زیادی دارند و وقتی شما تک یک مکان را به پست خود اضافه می‌کنید، منجر به دیده شدن آن پست خواهید شد.

برای مثال اگر به رستوران خاصی رفته‌اید و از میز غذا عکس گرفته‌اید و قصد دارید آن را در اینستاگرام خود ارسال کنید، حتما نام آن رستوران را به عنوان یکی از تگ ها به پست اضافه کنید. به همین صورت نام هر مکان دیگری را هم به شیوه مشابه (در صورت امکان) به پست هایتان اضافه نمایید.

تگ کردن مکان در اینستاگرام
تگ کردن مکان در اینستاگرام

۱۱- استوری و قابلیت های جدید اینستاگرام را فراموش نکنید

استوری اینستاگرام در بین کاربران این اپلیکیشن بسیار محبوب است، بنابراین سعی کنید استوری های جالبی را در اکانت خود منتشر سازید و به این صورت توجه کاربران اینستا را جلب نمایید.

همچنین سعی کنید همیشه آپدیت های جدید اینستاگرام را دنبال کنید و قابلیت های جدیدی که به آن اضافه می‌شوند را در پست هایتان مورد استفاده قرار دهید. این مسائل سبب می‌شوند تا اکانت شما و پست هایتان بیشتر دیده شده و به مراتب تعداد لایک آن ها هم افزایش یابد.

استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

۱۲- تگ شدن توسط افراد با نفوذ و تاثیر گذار

اگر بتوانید از فردی که اکانت اینستاگرام او به اندازه کافی محبوب است تا حداقل از شما محبوب تر است بخواهید که در پست هایش اکانت شما را هم تگ کنید، شاهد افزایش چشمگیر تعداد فالوور هایتان و طبیعتا تعداد لایک پست هایتان خواهید بود. این کار حتی به یک روش کسب درآمد تبدیل شده و افراد زیادی در اینستاگرام برای انجام این کار (تگ کردن اکانت های دیگر به پست هایشان) پول دریافت می‌کنند.

تگ شدن توسط اینفلوئنسر ها
تگ شدن توسط اینفلوئنسر ها

۱۳- برای پست هایتان برنامه ریزی داشته باشید

همیشه سعی کنید پست های خود را با برنامه ریزی و زمانبندی مناسبی در اکانت اینستاگرامتان ارسال کنید. سعی کنید بهترین زمان های روز را برای انتشار پست انتخاب کنید و چندان فالوور هایتان را منتظر برای دیدن پستی از سوی خود نگذارید. بنابراین با یک برنامه ریزی و زمانبندی خوب در اینستاگرام پست ارسال کنید.

پلن برای پست گذاری در اینستاگرام
پلن برای پست گذاری در اینستاگرام

نکات کلیدی و سخن پایانی

ترفند افزایش لایک در اینستاگرام یکسری موارد می باشد که باید آنها را رعایت و لحاظ نمایید که شامل گزینه های زیر می باشد:

۱ : میزان فعالیت خود را در اینستاگرام افزایش دهید و اسم و رسمی برای خود فراهم نمایید و هیچ وقت این موضوع را فراموش نکنید که حق پیشکسوتان در فضای اینترنت باید رعایت شود و سعی کنید خود را تبدیل به یک پیشکسوت نمایید.

۲ : در صفحات اینستاگرام دیگران فعال باشید و برای دیده شدن صفحه اینستاگرام خود لایکر اینستاگرام باشید و پست های دیگران را نیز لایک نمایید.

۳ : کامنت گذاری را فراموش نکنید اینگونه خود را فعال نشان می دهید و از هیچ گونه اظهار نظری کوتاهی ننمایید این گونه علاوه بر جلب توجه دیگر صاحب نظران خود را هم فعال نشان می دهید.

۴ : در اینستاگرام، بامزگی و شوخ طبع بودن بسیار مهم میباشد و با استفاده از تیکه کلام های زیبا و البته شوخ طبع، نظر دیگران را به صفحهلایک اینستاگرام خود جلب نمایید.

۵ : امروز دنیای سیاست بسیار چشم گیر میباشد و سعی کنید در این عرصه موضوعات جذابی ارائه دهید و البته خشن بودن و دل نازکی در کنار هم جواب می دهد.

۶ : سعی کنید در پست های اینستاگرام اولین های نظر دهنده و بامزه گی باشید این گونه لایک بیشتری جذب می کنید.

۷ : شعر و گراف در افزایش لایک اینستاگرام بسیار تاثیر گذار میباشد پس سریع عمل نمایید.

همانطور که مشاهده کردید در این نوشته به معرفی 13 روش کارآمد و موثر برای افزایش لایک اینستاگرام پرداختیم. چنانچه در مورد هر یک از روش های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید تا در سریع ترین زمان کارشناسان ماگرتا شما را راهنمایی کنند.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *