ترفندفناوری

آموزش اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ + دو روش جدید و سریع

طریقه عکس گرفتن از صفحه و اسکرین شات گلکسی A51 چگونه است؟

اسکرین شات گرفتن در گوشی گلکسی A51 سامسونگ به سه روش متفاوت امکان پذیر می باشد. شما می توانید با استفاده از دکمه های فیزیکی، قابلیت Palm To Capture و Assistant Menu از صفحه نمایش موبایل خود عکس بگیرید. در ادامه با بخش ترفند ماگرتا جهت یادگیری این روش ها همراه باشید.

اسکرین شات از صفحه A51 با دکمه های فیزیکی

در ویدیو زیر دو روش اصلی اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ نمایش داده می شود، همچنین پیشنهاد می کنم برای آشنایی با روش جدید و حرفه ای ادامه مطلب را مطالعه نمایید.


برای ScreenShot گرفتن در A51 به صفحه ای که قصد عکس گرفتن از آن را دارید مراجعه کنید و سپس به صورت همزمان دکمه های کم کردن صدا و پاور (Volume Down + Power) را به مدت زمان 2 ثانیه فشار دهید.

طریقه گرفتن اسکرین شات با a51
Take Screenshot Samsung A51

اگر دکمه ها را درست فشار داده باشید ابتدا صفحه نمایش چشمک می زند و سپس عکس گرفته شده به همراه برخی تنظیمات در همان لحظه به شما نشان داده می شود. در ضمن این عکس در گالری موبایل شما ذخیره می شود.

اسکرین شات گرفتن A51 با روش حرکت کناره دست

این قابلیت بر روی برخی از موبایل های سامسونگ فعال می باشد اما خوشبختانه سری های A51 از این ویژگی به راحتی پشتیبانی می کنند. بدین منظور برای فعال کردن قابلیت Palm Swipe To Capture مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید.

عکس گرفتن از صفحه با کشیدن کنار دست روی صفحه A51
عکس گرفتن از صفحه با کشیدن کنار دست روی صفحه A51

قبل از شروع یک بار حرکت بالا را روی صفحه نمایش موبایل خود تست کنید، اگر اتفاقی نیفتاد باید این قابلیت را برای اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ با آموزش زیر فعال کنید.

قدم اول – منوی موبایل خود را باز کرده و آیکون Settings را لمس کنید تا وارد بخش تنظیمات شویم.

قدم دوم – حال در صفحه جدید باز شده Advanced Features یا تنظیمات پیشرفته را لمس کنید.

اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ
Samsung A51 Screenshot With Palm

قدم سوم – در این بخش شما باید بر روی گزینه Movements and gestures کلیک کنید.

اسکرین شات a51 فارسی
اسکرین شات a51 فارسی

قدم چهارم – در این بخش تمامی قابلیت های موبایل شما نشان داده شده است، برای اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ با روش حرکت دست گزینه Slide Palm To Capture را در وضعیت روشن قرار دهید.

اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ با حرکت دست
اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ با حرکت دست

تمام! حالا یک بار دیگر حرکتی که در ابتدای این آموزش گفته شد را امتحان کنید، اینبار مشاهده خواهید کرد که از صفحه نمایش شما به صورت خیلی شیک عکس گرفته می شود.

عکس گرفتن از صفحه A51 با قابلیت Assistant Menu

روش دیگری که جدیدا برای گرفتن اسکرین شات استفاده می شود، استفاده از ویژگی منوی دستیار کمکی می باشد. به گفته کاربران این روش کمی باعث ایجاد مزاحمت می شود، اما اگر مایلید قابلیت Assistant Menu را فعال کنید مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید.

عکس گرفتن از صفحه با قابلیت Assistant Menu در گوشی A51
Assistant Menu Galaxy A51

قدم اول – وارد بخش Settings شده و بر روی گزینه Accessibility کلیک کنید.

عکس گرفتن با ویژگی دستیار کمکی
عکس گرفتن با ویژگی دستیار کمکی

قدم دوم – در صفحه جدید باز شده وارد بخش Interaction and Dexterity شوید.

عکس گرفتن از صفحه با اسیستنت منو
عکس گرفتن از صفحه با اسیستنت منو

قدم سوم – در نهایت گزینه Assistant Menu را در وضعیت روشن قرار دهید.

دستیار کمکی A51 سامسونگ
دستیار کمکی A51 سامسونگ

سپس مشاهده خواهید کرد که یک دستیار کمکی مانند گوشی های آیفون بر روی صفحه نمایش شما نشان داده می شود که توسط آن می توانید اقدام به گرفتن اسکرین شات در A51 سامسونگ کنید.

شما از کدام روش برای اسکرین شات گرفتن A51 سامسونگ استفاده می کنید؟ اگر از ویژگی های جالب دیگری خبر دارید آن را در قسمت نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *