ترفندفناوری

غیرفعال کردن تبدیل خودکار و قابلیت حدس کلمات در کیبورد اندروید

چگونه قابلیت پیش بینی کلمات در کیبورد اندروید هنگام تایپ کردن را غیرفعال کنیم؟

غیرفعال کردن قابلیت پیش بینی و تبدیل خودکار کلمات در کیبورد اندروید ویژگی ای است که با نمایش کلمات پیشنهادی و تغییر آن ها سعی در آسان شدن و بالا بردن سرعت تایپ شما دارد. شما هرچه بیشتر از این کلمات پیش بینی شده استفاده کنید این قابلیت برای شما پیشرفته تر می شود و در آینده کلمات مناسب تری برای شما نمایش داده می شود.

گاهی اوقات به خصوص در زبان فارسی این قابلیت تایپ خودکار به دلیل کامل نبودن دایره لغات و یا استفاده از کلمات عامیانه، کلمات پیش بینی شده صحیحی را نمایش نمی دهد و در بسیاری از موارد منجر به کاهش سرعت تایپ و بروز مشکلاتی طاقت فرسا می شود.

برای حذف کیبورد حدس کلمات در گوشی های مختلف در ادامه با بخش ترفند ماگرتا همراه باشید.

غیر فعال کردن پیش بینی و حدس کلمات در کیبورد اندروید

در این آموزش ما برای غیرفعال کردن تبدیل خودکار کلمات از گوشی سامسونگ استفاده کرده ایم . اگر گوشی شما سامسونگ نباشد ممکن است کمی با آموزش ما تفاوت داشته باشد ولی قطعا با تنظیمات گوشی شما فرق چندانی ندارند و به سادگی با کمی جست و جو در تنظیمات می توانید گزینه مورد نظر را پیدا کنید.


✅ مراحل انجام کار به صورت زیر می باشد :

منوی موبایل خود را باز کرده و بر روی آیکون Settings کلیک کنید. حال در لیست باز شده وارد بخش General Management شده و گزینه Language and input را انتخاب کنید.

تصحیح خودکار کیبورد سامسونگ
تصحیح خودکار کیبورد سامسونگ

برای غیرفعال کردن تبدیل خودکار کلمات در صفحه جدید باز شده گزینه on-Screen keyboards را لمس کنید.

چگونه تصحیح خودکار کیبورد سامسونگ را خاموش کنیم
چگونه تصحیح خودکار کیبورد سامسونگ را خاموش کنیم

در نهایت باید گزینه Samsung Keyboard را انتخاب کرده و از بخش Smart typing قابلیت Disable Predictive text را خاموش کنید.

حذف حدس کلمات در اندروید Predictive text

در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال در رابطه با غیرفعال کردن تبدیل خودکار کلمات در گوشی، از طریق بخش نظرات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *