ترفندفناوری

آموزش جامع روش های بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل – Gmail

چگونه پسورد اکانت جیمیل خود را بازیابی کنیم؟

بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل – هر کسی ممکن رمز عبور اکانت جیمیل خود را فراموش کند ، اگر شما از این دسته افراد می باشید ، نگران باشید. گوگل این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید رمز عبور فراموش شده اکانت خود را تغییر دهید و اکانت خود را بازگردانی کنید. در این مقاله در مورد ریکاوری پسورد جیمیل گوگل صحبت می کنیم ، با ماگرتا همراه باشید.

بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل
بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل

برای بازیابی رمز اکانت جیمیل ، ابتدا وارد این قسمت شوید ، و یا در صفحه ورود به جیمیل بر روی ?Forgot password کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل

در مرجله بعدی ممکن است از شما خواسته شود دوباره آدرس ایمیل خود را وارد کنید و آخرین رمزی را که به یاد می آورید را وارد کنید. اگر آخرین رمز اکانت خود را به یاد نمی آورید بر روی گزینه Try different question کلیک کنید تا روش دیگری برای صحت هویت شما به عنوان صاحب اکانت جیمیل مورد نظر در پیش گرفته شود.

هر زمان که شما بر روی گزینه Try different question کلیک کنید، یک روش جدید برای تایید هویت شما از سوی گوگل ارائه می‌شود.

روش هایی که گوگل ارائه می دهد و شما می‌توانید از آن‌ها برای بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل استفاده کنید به شرح زیر هستند

روش اول: Get a verification code by text message or phone

در این روش گوگل یک کد تایید را برای شماره تماسی ارسال می‌کند که شما به عنوان شماره تماس ریکاوری اکانت جیمیل خود تعیین کرده بودید. این کد می‌تواند به صورت پیام متنی یا صوتی برای شماره مورد نظر ارسال شود. پس از دریافت این کد و وارد کردن آن در فیلد موجود قادر به بازیابی پسورد فراموش شده خود خواهید بود.

بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل

روش دوم: Recovery email

در این روش گوگل به ایمیل ریکاوری که برای اکانت جیمیل خود تعریف کرده بودید یک ایمیل ارسال می‌کند. با ورود به آن ایمیل ریکاوری و کلیک بر روی لینک ارائه شده قادر به بازیابی پسورد اکانت جیمیل خود خواهید شد

بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل

روش سوم: Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign in

این روش زمانی ارائه می‌شود که اکانت گوگل شما در گوشی هوشمندتان فعال باشد. در این شرایط با کلیک بر روی گزینه Send Prompt یک پیغام پاپ آپ بر روی نمایشگر گوشی هوشمندتان نمایان خواهد شد و شما با لمس گزینه Yes از طریق گوشی قادر به ورود به اکانت خود و بازیابی رمز عبور آن خواهید بود.

روش آخر: When did you create this Google Account

در این روش شما باید تاریخ دقیق ساخت اکانت جیمیل خود که پسورد آن را فراموش کرده‌اید را وارد کنید.

بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل
بازیابی رمز عبور اکانت جیمیل

با انجام روش های فوق موفق به ریکاوری پسورد اکانت خود خواهید شد. از روش های نام برده ، بهترین آنها ، ارسال کد تایید به شماره تماس و ارسال لینک بازیابی رمز عبور به ایمیل ریکاوری می باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =