ترفندفناوری

آموزش گذاشتن دوبله روی فیلم در برنامه KMPlayer

نحوه گذاشتن و اضافه کردن صوت دوبله به فیلم در برنامه KMPlayer 2022 و بررسی تنظیمات موردنظر آن

آموزش گذاشتن صوت دوبله روی فیلم در نرم افزار KMPlayer : پس از انتشار برخی فیلم های زبان اصلی دوبله آن نیز به صورت جداگانه قابل دسترس قرار می گیرد.

اگر که شما فیلم مورد نظر را به صورت دوبله دانلود کرده باشید مشکلی ندارد اما اگر فیلم و فایل صوتی دوبله به صورت جداگانه دانلود شده باشد لازم است یکسری کارها انجام دهید که آن ها را در ادامه در بخش ترفند ماگرتا مرور می کنیم.

گذاشتن دوبله روی فیلم در برنامه KMPlayer

چگونه صوت دوبله را روی فیلم بگذاریم؟

شما با دو روش می توانید این کار را انجام دهید، یکی اینکه صوت دوبله را به فیلم بچسبانید و دیگری اینکه وقتی فیلم را در برنامه KMPlayer اجرا کنید همزمان فایل دوبله آن را نیز به فیلم اضافه کنید. روش اول را در مقاله آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم به خوبی توضیح داده‌ایم برای انجام روش دوم مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول – فیلم زبان اصلی را پلی کنید سپس در صفحه KMPlayer کلیک راست کرده و موس را بر روی گزینه Open برده و از لیست باز شده Load External Audio را انتخاب نمایید. (ممکن است در نسخه‌های قدیمی، این گزینه به صورت Open Audio باشد)

آموزش گذاشتن دوبله روی فیلم در kmplayer
آموزش گذاشتن دوبله روی فیلم در kmplayer

گام دوم – به محل مورد نظری که فایل صوتی دوبله در آن جا قرار دارد رفته و آن را انتخاب و سپس open را بزنید. در ضمن فرمت دوبله صوتی، باید یکی از فرمت های رایج صوتی مانند mp3، aac و … باشد.

اموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم
اموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم

پس از آن مشاهده می کنید که با یک مکث کوتاه، صدای دوبله همراه با فیلم پخش شده می شود ! در صورت پخش نشدن صوت دوبله مجدد در پخش ویدیو راست کلیک کنید سپس ابتدا گزینه‌ی Audio را انتخاب و پس از آن Select Audio Stream را انتخاب کنید. حال باید از لیست صداهای موجود صدای مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین برای سوئیچ کردن بین دو زبان می‌توانید از کلید ترکیبی Ctrl + X استفاده کنید.

نحوه حذف فایل صوت دوبله از فیلم

برای انجام کافیست از دکمه های میانبر CTRL + X استفاده نمایید، با این کار انواع صوت دوبله در نرم افزار غیرفعال می شود. گاهی اوقات در kmplayer دکمه های میانبر کار نمی کند برای برطرف شدن این مشکل باید یکبار برنامه را پاک کنید و مجددا آن را نصب کنید.

چگونه صوت دوبله را در گوشی به فیلم اضافه کنیم؟

ابتدا نرم افزار KMPlayer را روی گوشی موبایل خود باز کنید و سپس روی علامت سه نقطه در گوشه سمت راست بالای اپلیکیشن ضربه بزنید. حال گزینه صدا یا همان audio را انتخاب کنید بعد با زدن گزینه open می توانید صدای زیرنویس را ضمیمه کنید.

خلاصه آموزش قرار دادن صوت دوبله روی فیلم

مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید.

۱. فیلم را اجرا کنید.
۲. روی صفحه کلیک راست کنید.
۳. گزینه Open را بزنید.
۴. گزینه Load External Audio را بزنید.
۵. فایل صوت دوبله را انتخاب کنید.

☑️ به پایان آموزش گذاشتن دوبله روی فیلم در برنامه KMPlayer رسیدیم، اگر سوال یا مشکلی در این رابطه داشتید کافیست آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

مطالب پیشنهادی
تغییر زبان صدای فیلم در kmplayer
افزایش سرعت پخش فیلم در KMPlayer

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.