ترفندفناوری

آموزش افزایش سرعت پخش فیلم در KMPlayer + دکمه میانبر

نحوه بالا بردن سرعت پخش فیلم در کا ام پلیر

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید به هر دلیلی یک فیلم را سریع تر مشاهده و تمام کنید. نرم افزار KMPlayer به راحتی می تواند این مشکل شما را برطرف کند، برای انجام این کار کافیست در ادامه با بخش ترفند ماگرتا برای افزایش سرعت پخش فیلم همراه باشید.

تغییر سرعت پخش فیلم در KMPlayer

برنامه KMPlayer
برنامه KMPlayer

برای انجام این کار سازندگان نرم افزار کا ام پلیر دو روش را ایجاد کرده اند. روش اول که بسیار ساده می باشد استفاده از کلیدهای ترکیبی میانبر و روش دوم با استفاده از تنظیمات برنامه می باشد. فیلم موردنظر خود را اجرا کنید و سپس برای تغییر سرعت پخش آن یکی از این دو روش را که در ادامه گفته می شود را انجام دهید.

✅ خلاصه ترفند : KMPlayer -> Right Click -> Playback -> Fast Or Slow

روش اول ، تغییر سرعت پخش با کلیدهای میانبر

برای انجام کار، در حالی که دکمه Shift را نگه داشته اید یکی از دکمه مثبت، منفی و ضرب را از قسمت اعداد سمت راست کیبورد خود فشار دهید. به این صورت که :

  • برای افزایش سرعت پخش فیلم : shift و +
  • برای کاهش سرعت پخش فیلم : shift و –
  • و برای بازگرداندن به سرعت نرمال و اولیه : shift و *

💡 اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، ممکن است با فشردن این دکمه های ترکیبی اتفاقی در سرعت پخش فیلم صورت نگیرد زیرا در برخی از لپ تاپ ها دکمه های سمت راست کیبورد با دکمه های حروف آن ادغام شده اند و شما همزمان با این دکمه ها Fn را نیز فشار دهید.

دکمه های ترکیبی و میانبر تغییر سرعت فیلم
دکمه های ترکیبی و میانبر تغییر سرعت فیلم

✅ به عنوان مثال در لپ تاپ : ابتدا فشردن دکمه Fn سپس shift و در نهایت + یا – یا *

هنگامی که این دکمه ها را فشار می دهید درصد تغییر سرعت در بالای نرم افزار نمایش داده می شود، هر کدام از این اعداد بیانگر یک چیز می باشند. عدد سرعت پخش نرمال 100 می باشد و شما باید نسبت به این عدد سرعت فیلم را تغییر دهید.

اگر این عدد را کاهش به معنای کاهش سرعت پخش می باشد و اگر این عدد را به 300 تغییر دهیم به معنای این است که سرعت پخش را 3 برابر زیاد کرده ایم.

درصد تغییر سرعت پخش
درصد تغییر سرعت پخش

روش دوم ، تنظیمات افزایش سرعت پخش فیلم KMPlayer

برای تغییر سرعت فیلم از روش دوم، پس از اجرای فیلم موردنظر روی صفحه کا ام پلیر کلیک راست کرده و از بخش Playback بر روی Slow ، Normal و یا Fast کلیک کنید.

KMPlayer Playback
KMPlayer Playback

همچنین در همین بخش Playback گزینه ای تحت عنوان Time Stretching وجود دارد که مربوط به تغییر صدای تن فیلم می باشد. با فعال کردن این گزینه با افزایش سرعت فیلم صدای بازیگران حالت نامفهوم و بی کیفیت پیدا نمی کند.

✅ مطلب مرتبط : آموزش حذف تبلیغات kmplayer برای همیشه با روش هایی ساده!

برچسب ها

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن