سبک زندگیسلامت

۱۳ راه آسان برای سوزاندن ۱۰۰ کالری در روز با فعالیت روزمره 🤯

چگونه در طول روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ 13 روش عالی برای سوختن کالری ها

سوزاندن ۱۰۰ کالری در طی یک روز فقط : آیا میدانستید که با فعالیت ها و سرگرمی های روزمره می توانید 100 کالری بسوزانید ؟ این فعالیت ها نیازی به رفتن به ورزشگاه یا عرق کردن نیست. شما میتوانید کاهش وزن خود را با فعالیت ها و سرگرمی های روزانه تجربه کنید بعضی از این کار ها باعث انفجار سریع کالری در شما میشود.با انجام اکثر این فعالیت ها میتوانید فقط در چند دقیقه 100 کالری حتی بیشتر را از بین ببرید.

یکی از دلایل انتخاب این تمارین این است که نیازی به هزینه های سنگین باشگاه یا خرید وسایل ورزشی نیست. این کار ها بسیار آسان هستند و در کارهای روزمره همه وجود دارند. با رژیم ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: بهترین اصولی که برای لاغری وجود دارد چیست؟

۱.کشش و آرامش

از کار های روزمره خسته شده اید ؟؟ مشکلی نیست اگر به مدت 30 دقیقه استراحت کنید و این استراحت را با یک حرکت یوگا انجام دهید همین کار ساده حدود 100 کالری در بدن شما می سوزاند علاوه بر این با انجام حرکات یوگا به مدت 30 دقیقه الی 45 دقیقه باعث افزایش دامنه حرکت در مفاصل و کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب کمک میکند.

ورزش کششی
ورزش کششی

۲.بالا رفتن از پله ها

راه پله یا تعدادی پله همیشه وجود دارد در منزل در محل کار حتی در مسافرت زمانی که در هتل هستید . زمانی که شما فقط 10 دقیقه از پله بالا و پایین بروید باعث سوختن 100 کالری از بدن شما میشود .این کار باعث به وجود آمدن پاهای محکم و خوش تراشی میشود.

بالا رفتن از پله

۳. تمیز کردن وسایل منزل یا محل کار خود

روز هایی وجود دارد که شما به شدت مشغول هستید و وقتی برای صعود از پله ها یا یک پیاده روی عالی برای کالری سوزی را ندارید اشکالی ندارد .

شما میتوانید این کالری سوزی را با انجام کار های ساده ای مثل تمیز کردن میز کارتون یا انجام یک حرکت کششی ساده با استفاده از سطل زباله انجام دهید .

به این شکل که سطل زباله را دور از میز خود قرار دهید برای پرتاب یک  زباله به سطل بلند شوید و دست خود را بکشید به سمت جلو این حرکت های ساده کششی باعث سوزاندن کالری در یک تایم کوتاه میشود.

تمیز کردن خانه
تمیز کردن خانه

۴. تنیس روی میز بازی کنید

آخرین باری که تنیس بازی کردید چه زمانی بوده است ؟؟؟ اگر فقط 20 دقیقه تنیس بازی کنید حدود 100 کالری میسوزانید و همچنین باعث می شوید هماهنگی بین چشم ودست خود را نیز تقویت کنید .

اگر با یک حریف با استعداد بازی کنید باعث میشود کالری بیشتری بسوزانید . همچنین بازی تنیس روی میز میتواند یک تمرین هوازی مناسب باشد.

پینگ پنگ بازی کردن
پینگ پنگ بازی کردن

۵. طناب بازی کنید

اگر در مورد کاهش وزن جدی هستید و میخواهید به سرعت بیشتری 100 کالری بسوزانید پیشنهاد ما طناب بازی است . شما فقط باید به مدت 7 دقیقه طناب بزنید تا 100 کالری را از بین ببرید .همچنین شما میتوانید همزمان با کالری سوزی به پاهای خود هم قدرت ببخشید .

طناب بازی کردن

۶. بایستید

در حالت نشسته چند کالری میسوزانید ؟؟؟
به جای نشستن در دفتر کارتان به مدت 10 دقیقه ایستاده باشید در این تایم حدود 10 کالری میسوزانید . پس سعی کنید همکارانتان را هم با خود همراه کنید و آن ها را به یک پیاده روی دعوت کنید.

ایستادن
ایستادن

۷. مرتب کردن خانه

شما یک خانه دار هستید ؟؟ باور کنید یا نه انجام کار های منزل میتواند یک جلسه تمرینی موثر باشد پاکسازی خانگی استاندارد در مدت 30 دقیقه حدود 100 کالری میسوزاند . اگر میخواهید هنگام کارهای منزل کالری بیشتری بسوزانید در انجام کار های ساده خود تعدادی حرکات کششی هم اضافه کنید .

مرتب کردن اتاق

۸. به همراه دوستانتان به رقص بروید

اگر دوستان شما دوست دارند تایمی را به شادی و خوردن خوراکی بگذرانند شما هم دوست دارید با آن ها همراهی کنید اما همزمان هم کالری بسوزانید پس دوستانتان را به یک مهمانی رقص دعوت کنید . 30 دقیقه رقصیدن گاه به گاهی باعث سوزاندن حدودی 160 کالری میشود .

رقصیدن و سوزاندن کالری
رقصیدن و سوزاندن کالری

۹. کیک بال یا تگ را بازی کنید

اگر شما یک خانه دار هستید که کودک دارید از بچه ها در کاهش وزن و کالری سوزاندن استفاده کنید بازی هایی که با توپ و دویدن و تحرک بالا است را انتخاب کنید . یک بازی ساده که به مدت 15 دقیقه باعث سوزاندن 100 کالری میشود.

کیک بال

۱۰. یک پیاده روی عالی

آیا بهانه ای برای بیرون رفتن از منزل نیاز دارید ؟؟ پس کفش های خود را بپوشید و از خانه بیرون بروید مت آن بهانه را به شما میدهیم که 15 دقیقه پیاده روی باعث سوختن 100 کالری می شود .سعی کنید پیاده روی خود را در زمین های تپه دار و مسیر های ناپایدار انجام دهید تا هم در کالری سوزی کمک بیشتری کند هم باعث شود عضلات ساق پا شما سخت کار کنند تا قوی شوند.

سوزاندن کالری با پیاده روی
سوزاندن کالری با پیاده روی

۱۱. باغ و باغچه داری

دستتان به کاشت گیاه خوب است ؟؟ به کاشت گیاه علاقه دارید ؟؟؟ از این علاقه برای کاهش وزن استفاده کنید . در باغبانی برای هر 25 دقیقه کار 100 کالری میسوزانید . 25 دقیقه کار در باغ که شامل حفاری وجین کردن و کاشت صرف شود .این کار در کنار کمک به سوزاندن کالری به روحیه شما هم کمک میکند .

هرس کردن باغچه

۱۲. .اسکیت بازی

اگر به مسیر های پیاده روی صاف در امتداد یک مسیر دسترسی دارید چرا منظره روی اسکیت را نمی بینید؟ گرد و غبار را از تیغه های قدیمی لنت ها و وسایل ایمنی خود کنار بزنید.

شما لازم نیست یک آدم حرفه ای باشید .یک تمرین ساده و مبتدی به مدت 10 دقیقه باعث می شود 100 کالری بسوزانید.

اسکیت بازی
اسکیت بازی کردن

۱۳. دویدن

ساده ترین راه برای سوزاندن 100 کالری دویدن نسبتا سریع است .لازم نیست که ماراتن باشد یا خیلی سریع باشد . یک مایل 10 دقیقه ای را که بدوید میتوانید 100 کالری بسوزانید .

دویدن

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *