ترفندفناوری

آموزش شماره گذاری اینترنتی خودرو + بررسی قوانین و شرایط

نصب و تعویض پلاک آنلاین ماشین چگونه است؟ سایت تعویض پلاک

نحوه شماره گذاری اینترنتی خودرو : طبق صحبت های رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور طرح شماره گذاری اینترنتی خودروها به زودی صورت انجام خواهد گرفت. در ادامه با بخش اخبار فناوری ماگرتا جهت بررسی شرایط و نحوه تعویض پلاک همراه باشید.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور درباره شرایط دریافت پلاک و محدودیت های آن فرمودند:

[su_quote]

به زودی شماره گذاری خودروها و ماشین ها در دو مرکز تعویض پلاک غیر حضوری میثم و خاوران به صورت اینترنتی انجام خواهد شد و در حال حاضر و برابر دستورالعمل های صادر، محدودیت خاصی برای دریافت پلاک وجود ندارد.

[/su_quote]

نحوه انتخاب شماره پلاک غیر حضوری و آنلاین

پلاک خودرو ها
پلاک خودرو ها

در گذشته مراحل اداری شماره گذاری خودرو از جمله احراز هویت خریدار و فروشنده با رویت طرفین ، تایید بیمه نامه ثالث و معاینه فنی، پرداخت هزینه های پلاک برای تأیید اصالت ماشین و … در پشت باجه ها و به صورت حضوری انجام می شد اما از این پس بعد از انجام مراحل اینترنتی متقاضی به یکی از دو مرکز پلاک آزمایشی معرفی شده و پس از تأیید اصالت خودرو در همان مرکز به صورت حضوری ، پلاک بر روی خودروی وی نصب می شود.

شرایط شماره گذاری اینترنتی خودرو و نصب پلاک

تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه مانند اتاق ، شاسی ،‌ رنگ ماشین و … ممنوع می باشد و در صورتی که دارنده ماشین بدون گرفتن مجوز لازمه اقدام به تعویض اینگونه موارد کند با تشخیص واحد رسیدگی مجبور به پرداخت جریمه(یک چهارم تا یک هشتم) قیمت قطعه یا رنگ تغییر یافته خواهد.

اما به استناد ماده ۳۰ آیین نامه راهنمایی و رانندگی نیز مالک وسیله نقلیه چنانچه قصد تغییر رنگ یا تعویض هریک از قطعات اصلی وسیله نقلیه شامل موتور، شاسی و اتاق را داشته باشد باید پیشتر مجوز لازم را از واحد شماره گذاری راهنمایی و رانندگی دریاقت کند.

اتاق جدید تعویضی باید نو و از لحاظ سیستم و تیپ با اتاق قبلی مطابقت داشته باشد. تغییر رنگ به رنگ دلخواه بجز رنگ خودروهای نیروهای مسلح و تاکسی با حفظ زیر رنگ در نقاط اصلی پس از اخذ مجوز بلامانع است.

همچنین موتور جدید باید نو باشد و رعایت برابری تعداد سیلندر و نوع سوخت درآن لحاظ شود. محل حک شماره موتور، اتاق یا شاسی جدید نباید سنگ خورده باشد. استفاده از نیمه های اتاق خودروهای تصادفی و یا نو و اتصال دو نیمه به یکدیگر موجب کاهش استحکام و پیوستگی بدنه اتاق شده و ممنوع است.

✅ شما چه نظری در مورد طرح شماره گذاری اینترنتی خودرو دارید؟

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *