سبک زندگیگردشگری

بهترین شهرهای توریستی آسیا | 7 شهر محبوب آسیایی نزد گردشگران

۷ شهر برتر گردشگری و توریستی آسیا که هر توریستی را به خود جذب می کند.

۷ تا از بهترین شهرهای توریستی آسیا برای گردشگری : بسیاری از گردشگران ایرانی برای تفریح و جهان‌گردی اولین انتخاب‌شان اروپا است، این در حالی است که قاره‌ی پهناور آسیا نیز مکان‌های جذاب زیادی دارد. چه آنان که به‌دنبال گردش در طبیعتی زیبا هستند، چه آنان که می‌خواهند در شهری مدرن با امکانات فراوان گردش کنند و چه آنان که در پی خرید هستند، همه می‌توانند روی شهرهای آسیا برای لذت و گردش حساب کنند.

در ادامه با هم در توریست ماگرتا خواهیم دید که بهترین شهرهای توریستی آسیا کدامند و بنابراین به‌طور ملموس‌تر با تنوع شهرهای توریستی از لحاظ مدرنیته، طبیعت، مرکز خرید و فرهنگ و تاریخ آشنا خواهیم شد. اگر شما هم اهل سفرهای گردشگری هستید و می‌خواهید با بهترین شهرهای توریستی آسیا بیشتر آشنا شوید حتماً این مطلب را دنبال کنید.

بهترین شهرهای توریستی آسیا

1- توکیو

توکیو پایتخت کشور ژاپن از محبوب‌ترین شهرهای توریستی آسیاست. باوجودی‌که توکیو بسیار مدرن است و صدها آسمان‌خراش را در خود جای داده، هم در مرکز آن و هم در حومه‌اش می‌توان از مکان‌های طبیعی نیز لذت برد. معماری سنتی ژاپن را نیز می‌توان در معابد توکیو دید، به‌خصوص معبد سنسوجی که قدیمی‌ترین معبد در کل کشور ژاپن است.

شهر توریستی توکیو ژاپن
شهر توریستی توکیو ژاپن

2- کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت کشور مالزی‌ست و تقریباً وضعیتی همچون توکیو دارد. از این لحاظ که در کوالالامپور نیز باوجودی‌که صدها آسمان‌خراش وجود دارند، هم در مرکز کوالالامپور و هم در حومه‌ی آن می‌توان از مکان‌های طبیعی و تفریحات ویژه‌ی آن مکان‌ها لذت برد. 

ارتفاعات گنتینگ و تامان نگارا دو تا از بهترین مکان‌های طبیعی کل کشور مالزی اند که در نزدیکی کوالالامپور قرار دارند. هر یک از این مکان‌های طبیعی را اگر بخواهید به‌خوبی بگردید و تفریحات آن‌ها را به‌تمامی انجام دهید، احتمالاً به بیش از 1 هفته زمان نیاز خواهید داشت.

شهر گردشگری کوالالامپور مالزی
شهر گردشگری کوالالامپور مالزی

3- دبی

دبی تا حدود 80 سال پیش شهری بادیه‌نشین بود و شاید اهالی آن هیچوقت در ذهن‌شان نیامده بود که دبی می‌تواند دهه‌های بعد به یکی از بهترین شهرهای توریستی آسیا تبدیل شود.

دبی مکان‌های طبیعی بکر ندارد، اما آنقدر به این امیرنشین در کشور امارات رسیده‌اند که حتی اگر یک ماه هم در آن گشت‌وگذار داشته باشید باز هم جاذبه‌ی گردشگری برای بازدید و برای گردش در دسترس خواهید داشت. 

دبی مارینا، برج العرب، برج خلیفه، بازار طلا، مرکز خرید دبی مال، باغ گل معجزه، ساحل جمیرا و کلی جاذبه‌ی گردشگری دیگر از جمله جاذبه‌های گردشگری دبی به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای توریستی آسیا هستند.

شهر دبی امارات
شهر دبی امارات

4- بانکوک

در آمارهایی که هرساله از میزان گردشگران کشورها و شهرهای جهان منتشر می‌شوند، بانکوک در چند سال اخیر همواره پرگردشگرترین شهر در کل قاره‌ی آسیا بوده است. بانکوک پایتخت کشور تایلند است و از محبوب‌ترین شهرها نزد گردشگران آمریکایی، اروپایی و آسیایی‌ست. این شهر زیبا از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است، از جاذبه‌های سنتی گرفته تا مدرن و غربی.

معبد وات آرون، معبد وات فو، گرند پالاس، بازارهای شناور و کلی جاذبه‌ی گردشگری دیگر در این شهر بزرگ هستند که هر ساله موجب جذب میلیون‌ها گردشگر به تایلند و بانکوک می‌شوند. ایرانیان نیز علاقه‌ی زیادی به بانکوک دارند و هر ساله درصد عمده‌ای از گردشگرانی که خارج از ایران را به‌عنوان مقصد گردشگری‌شان انتخاب می‌کنند، به‌سمت بانکوک می‌روند.

شهر زیبای بانکوک تایلند
شهر زیبای بانکوک تایلند

5- بالی

بالی شهر نیست بلکه یک استان است، اما تحت هیچ شرایطی نمی‌توان فهرستی از مکان‌های گردشگری آسیا گرد آورد و نامی از بالی نبرد و بنابراین بهتر است در فهرست‌مان در مورد بهترین شهرهای توریستی آسیا نامی از بالی هم باشد.

جزیره‌ی بالی جزیره‌ای در کشور اندونزی‌ست. اگر لقب این جزیره را «بهشت آسیا» بنامیم، سخن به‌گزاف نگفته‌ایم. بالی برای گردشگرانی مناسب است که به طبیعت‌گردی و تاریخ‌گردی علاقه دارند.

طبیعت بالی فوق‌العاده است، از چندین منطقه‌ی ساحلی و جنگلی برخوردار است که گردش در هر یک از آن‌ها به‌طور کامل می‌تواند حتی یک هفته نیز به‌طول بینجامد.

سانور و اوبود دو شهر محبوب بالی هستند. این دو شهر هم مناطقی ساحلی اند و هم جنگلی. با رفتن‌تان به سانور یا اوبود هم می‌توانید از تفریحات ساحلی لذت ببرید و هم از گردش در دل جنگلی جذاب.

بالی مالزی
بالی مالزی

6- پوکت

پوکت جزیره‌ای در جنوب تایلند است و همچون بالی طبیعتی شگفت‌انگیز دارد. گردشگرانی که پوکت را به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند، به‌دنبال غرق‎شدن در طبیعتی روح‌نواز و تجربه‌ی انواع تفریحات ساحلی و آبی هستند.

در پوکت می‌توان از انواع تفریحات ساحلی از جمله قایق‌سواری، جت‌اسکی‌سواری، آفتاب‌گرفتن، والیبال‎بازی‌کردن و پاراسیلینگ لذت برد. ساحل پاتونگ مشهورترین منطقه‌ی ساحلی در پوکت است و تمامی امکانات برای لذت‌بردن از روزها و شب‌هایی فراموش‌نشدنی را دارد. 

منطقه‌ی عالی دیگری که در پوکت وجود دارد و بسیار معروف است، منطقه‌ای‌ست شامل چند جزیره که با نام جزیره‌های فی فی شناخته می‌شوند. این جزایر فی فی فوق‌العاده اند و می‌توانند تداعی‌کننده‌ی بهشت در ذهن گردشگران باشند.

در فی فی می‌توان هفته‌ها اقامت داشت و هر روز از مکانی جدید و البته جذاب بازدید کرد و از تفریحات قابل‌انجام در آن لذت برد. بعید است کسی در جزایر فی فی و همچنین منطقه‌ی پاتونگ گردش کند و روزهایی در آن‌ها بماند، ولی آن روزها را بعدها فراموش کند.

شهر گردشگری توریستی پوکت تایلند
شهر گردشگری توریستی پوکت تایلند

7- دهلی

دهلی کلان‌شهری در نیمه‌ی شمالی کشور هند است و شهر دهلی نو پایتخت هند را در خود جای داده است. دهلی بیش از آن که جاذبه‌های گردشگری طبیعی داشته باشد، سرشار از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و هنری است.

این شهر برای مدت‌زمانی طولانی در نزد حکومت گورکانیان در هند اهمیت داشته و از همین رو است که بناهای تاریخی زیادی در آن هستند. از سوی دیگر، دهلی به‌مثابه‌ی یکی از شهرهای مهم در نزد دین هندوئیسم، پر از معابد ریز و درشت و تاریخی است.

به این شهر زیبا و شلوغ که سفر کنید می‌توانید به دیدن معابدی زیبا از جمله معبد لوتوس و معبد آکشاردام بروید و از زیبایی معماری آن‌ها لذت ببرید. گردش در مکان‌ها و بناهای تاریخی این شهر از جمله قلعه‌ی قدیمی، مقبره‌ی همایون‌شاه، Lodhi Gardens و کلیسای قلب مقدس نیز می‌تواند برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ملل بسیار جذاب باشد.

شهر گردشگر محور دهلی هند
شهر گردشگر محور دهلی هند

جمع‌بندی

قطعاً بهترین شهرهای توریستی آسیا صرفاً شامل این 7 شهر نمی‌شوند و آن‌چه که در بالا آمد صرفاً مشتی بود نمونه‌ی خروار. شهر مسقط در عمان، شهر اصفهان در ایران، شهر شیراز در ایران، شهر بنتوتا در سریلانکا، شهر گوانگجو در چین، شهر پنانگ در مالزی، شهر سنگاپور در کشور سنگاپور و شهر آگرا در کشور هند از دیگر شهرهای توریستی آسیا هستند که می‌شد نام‌شان در این فهرست باشد.

هم‌چنین اگر علاقه‌مند به مطالعه آخرین اخبار حوزه گردشگری هستید و می‌خواهید در کنار آن از سایر حوزه‌های دیگر خبری نیز مطلع شوید، می‌توانید از مجله اینترنتی خبر ببر بازدید نمایید تا در جریان تازه‌ترین اخبار روز قرار گیرید.

اگر هم کسب و کاری در زمینه تور و گردشگری و یا خدمات اخذ ویزا دارید می‌توانید آن در سامانه ثبت آگهی رایگان موسوم به آگهی ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن آگهی شما دیده شود. راگهی دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) می‌باشد و اپلیکیشن آن در گوگل پلی و کافه بازار به ثبت رسیده است.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *