ترفندفناوری

آمار متحیر کننده از دنیای وردپرس که شما را شگفت زده می کند !

حقایق و آمار استفاده از وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای راه اندازی و ایجاد سایت‌ها و وبلاگ‌ها است. وردپرس (WordPress) در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ‌نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می‌داد و سپس به صورت یک سامانه مدیریت محتوا یا نرم‌افزار متن باز برای مدیریت محتوای سایت‌ها معرفی شد. کاربران وقتی می‌بینند که با یک سیستم هوشمند و فعال رو به رو هستند، هر روز بیشتر از آن استقبال کرده و آن را به سایر افراد نیز پیشنهاد می‌دهند.

همین امر سبب شده که هر روز بر تعداد کاربران آن افزوده شود. در این مقاله از ماگرتا، ۲۲ آمار جالب از دنیای وردپرس نوشته‌ایم که باید آن‌ها را بدانید. البته این را هم بگوییم که نمی‌توانید هیچ یک را انکار کنید. چرا که همه این اطلاعات از منابع معتبر تهیه شده‌اند. پس اگر شما هم مشتاق وردپرس هستید حتما این مقاله را بخوانید.

آمار وردپرس
آمار وردپرس

آمار جالبناک از دنیای وردپرس

وردپرس به قدری همیشه رو به رشد و پیشرفت بوده که کاربران خود را مجذوب خود کرده است. امروز نیز می‌خواهیم با دانستنی های جالب وردپرس شما را هیجان‌زده کنیم. برای سفر به مقاله امروز آماده‌اید؟

۱- ۳۲% از کل سایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند

شاید عجیب به نظر برسد اما همین سیستم مدیریت محتوا که بعضی از افراد صرفاً آن را به اشتباه فقط یک وبلاگ‌ساز می‌دانند، توانسته این حجم از وبسایت‌های کل دنیا را میزبانی کند. دلیل این موفقیت هم مشخص است؛ وردپرس یک سیستم منعطف است که با استفاده از آن می‌توانید یک وبلاگ شخصی درست کنید، یا اینکه کسب و کار اینترنتی خود را با استفاده از آن جلو ببرید. همین امر موجب شده سایت‌های معروفی مثل Sonymusic.com  از وردپرس استفاده کنند.

۲- کاربران در ماه، ۴۲٫۴ میلیون پست جدید و ۶۱٫۸ میلیون دیدگاه جدید ثبت می‌کنند

این آمار جالب از دنیای وردپرس، فوق العاده است. یعنی در هر روز ۱۳۹۰۰۰۰، در هر ساعت ۵۷۹۱۶ و در هر دقیقه ۹۵۶ پست جدید توسط وردپرس منتشر می‌شود. اگر به طور میانگین تعداد کلمات هر پست را ۳۰۰ عدد در نظر بگیریم، این بدین معنی است که در هر دقیقه ۳۰۰۰۰۰ کلمه در وردپرس نوشته می‌شود. و این هیچ معنای دیگری ندارد جز محبوبیت.

۳- وردپرس از ۶۳ زبان موجود در دنیا پشتیبانی می‌کند

بر اساس آمار سایت وردپرس، وردپرس از ۶۳ زبان مختلف در دنیا پشتیبانی می‌کند. تصور کنید وردپرس بتواند از ۲۰۱ زبان موجود در دنیا پشتیبانی کند؛ شاید بتواند سهم خیلی بیشتری از بازار وبسایت‌ها را به خود اختصاص دهد.

دانستنی های وردپرس
دانستنی های وردپرس

۴- بیش از ۱٫۲ میلیون در هر ۶ ماه برای ساخت وبسایت وردپرسی ثبت می‌شود

یکی دیگر از دانستنی های جالب وردپرس این است که که از بین دامنه‌های جدید ثبت شده در ۶ ماه اخیر، ۱٫۲ میلیون آن‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند. یعنی این وردپرس این تعداد دامنه را به خود اختصاص می‌دهد. این نشان می‌دهد کاربران راحتی کار با وردپرس را دوست دارند؛ چون می‌توانند سایت خود را در عرض ۵ دقیقه راه اندازی کنند.

۵- کلمه وردپرس ۲۸۴۰۰۰۰ بار در ماه جستجو می‌شود

آمار جالب از دنیای وردپرس در سایت KWFinder نشان می‌دهد که کلمه وردپرس، ۲۸۴۰۰۰۰ بار توسط کاربران در سرتاسر جهان در هر ماه جستجو می‌شود. البته می‌توانید تصور کنید این تعداد چقدر می‌تواند بیشتر باشد اگر تعداد جستجوی کلمه‌های مرتبط آن را نیز به حساب آوریم.

۶- وردپرس در هر ماه ۱۳۳ میلیون دیدگاه اسپم دریافت می‌کند

آمارهای بدست آمده از افزونه Akismet نشان می‌دهد، تعداد دیدگاه‌های اسپمی که در هر ماه نوشته می‌شود، ۲۴ برابر دیدگاه‌های استاندارد و غیر اسپم است. به عبارت دیگر، وردپرس توسط ۱۳۲ میلیون اسپمر بمباران می‌شود. خوشبختانه افزونه Akismet چیزی حدود ۹۹٫۹% آن‌ها را پاک می‌کند.

میزان جستجو وررپرس در گوگل
میزان جستجو وررپرس در گوگل

۷- ۵۸۴۰۰۰۰۰۰ نتیجه برای کلمه وردپرس در گوگل وجود دارد

یکی دیگر از دانستنی های جالب وردپرس اینجاست که حدود ۶۰۰ میلیون نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد که باور نکردنی است.

۸- وردپرس، با فاصله نسبتا زیاد، بیشترین استفاده را بین سیستم‌های مدیریت محتوا دارد

طبق آمار جالب از دنیای وردپرس، ۶۱ درصد بازار تولید محتوا را وردپرس به خود اختصاص داده است. این در حالیست که دومین سیستم مدیریت محتوای محبوب که جوملا محسوب می‌شود، فقط ۵٫۲% بازار محتوا را در دست دارد.

۹- تعداد کارمندان وردپرس، ۵۰۰ برابر کمتر از شرکت آمازون می باشد

واقعا شگفت انگیز است که وردپرس توانسته با حدود ۹۰۰ کارمند به چنین موفقیتی برسد. در حالی که شرکت آمازون ۵۶۶۰۰۰ کارمند دارد. کارکنان وردپرس در سرتاسر دنیا پخش شده‌اند و می‌توانند کار خود را از راه دور انجام دهند.

استفاده از وردپرس در جهان
استفاده از وردپرس در جهان

۱۰- سایت وردپرس بیشتر از سایت توییتر بازدید می خورد

یکی از دانستنی های جالب وردپرس این است که سایت وردپرس ۱۵۹ میلیون بازدید کننده در هر ماه دارد. در صورتیکه این رقم برای سایت توییتر ۱۴۷ میلیون است.

۱۱- ۵۴% سایت‌های وردپرسی با زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند

۵۴ درصد کل سایت‌های وردپرسی، به زبان انگلیسی هستند. زبان ژاپنی با ۶ درصد در رتبه دوم و زبان آلمانی با ۵٫۵ درصد در رتبه سوم قرار می‌گیرد. جالب است بدانید تنها ۰٫۷ درصد سایت‌های وردپرسی به زبان فارسی است.

۱۲- کاربران وردپرس در هر ثانیه ۲۶ پست جدید تولید می‌کنند

اگر نگاهی به سایت وردپرس بیاندازید، می‌بینید که بلاگرها در سرتاسر دنیا در هر ثانیه حدود ۲۶ پست جدید منتشر می‌کنند که خود آمار جالب از دنیای وردپرس است.

کاربران وردپرسی
کاربران وردپرسی

۱۳- وردپرس ۵٫۲ تا الان بیش از ۲۳ میلیون بار دانلود شده است

آمار گیر دانلود وردپرس نشان می‌دهد، آخرین نسخه وردپرس تا الان بیش از ۲۳ میلیون بار دانلود شده است. کافی است وارد سایت آمارگیر وردپرس شوید تا ببینید این عدد با چه سرعتی در حال افزایش است.

۱۴- میانگین درآمد یک توسعه دهنده وردپرس، ۴۹۲۸۵ دلار است

یکی از دانستنی های جالب وردپرس نشان می‌دهد درآمد متوسط توسعه دهندگان وردپرس، چیزی حدود ۵۰ هزار دلار در سال است.

۱۵- تا به حال ۹۷۶ مراسم WordCamp برگزار شده است

WordCamp کنفرانسی محلی محسوب می‌شود که هر چند وقت یکبار برگزار می‌شود و در آن تمام مسائلی که به وردپرس مربوط است، مورد بحث قرار می‌گیرد. اولین WordCamp در سال ۲۰۰۶ در سانفرانسیسکو برگزار شد.

درآمد با وردپرس
درآمد با وردپرس

۱۶- هم اکنون ۵۵۰۵۵ افزونه وردپرس وجود دارد

یک آمار جالب از دنیای وردپرس نشان می‌دهد که بیش از ۵۵ هزار افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد. این بدین معنی است که اگر در وردپرس به هر مشکلی بر خوردید، یک راه حلی برای آن وجود دارد. این راه حل می‌تواند استفاده از یک افزونه باشد. شما هر چه که بخواهید به سایت خود اضافه کنید، قطعا افزونه‌ای وجود دارد که راهگشای شماست؛ این خاصیت وردپرس است.

۱۷- افزونه Akismet تا سال ۲۰۱۴، ۱۱۰ میلیارد دیدگاه اسپم را بلاک کرده است

طبق توییتی که تیم توسعه دهنده Akismet در اکتبر سال ۲۰۱۳ منتشر کرده بودند، این افزونه توانست ۱۱۰ میلیاردمین دیدگاه اسپم را بلاک کند. تصور کنید این عدد تا به امروز چقدر افزایش داشته است.

۱۸- وردپرس فاقد ۸۵ الی ۹۵ درصد مشکلاتی است که توسط خزنده‌های گوگل شناسایی می‌شوند

گوگل گفته است که سایت‌های وردپرسی در زمینه سئو در درجه خوبی قرار دارند و ۸۵ الی ۹۵ درصد مشکلاتی که خزنده‌های گوگل شناسایی می‌کنند را ندارند. این یعنی وردپرس کاملا SEO Friendly است.

نظرات اسپم و هرزنامه وردپرس
نظرات اسپم و هرزنامه وردپرس

۱۹- تنها ۱/۴ سایت‌های وردپرسی از آخرین نسخه وردپرس استفاده می‌کنند

علی رغم اینکه تیم وردپرس تاکید بر آپدیت به آخرین نسخه وردپرس دارد، اما فقط حدود ۳۰ درصد کاربران، سایت وردپرسی خود را به آخرین نسخه وردپرس آپدیت کرده اند. حدود ۳۰ درصد کاربران هنوز از نسخه ۴٫۹ وردپرس استفاده می‌کنند. این تغییرات وردپرس شامل موارد امنیتی هستند و اگر شما هم وردپرس خود را بروز نکردید، بهتر است همین الان آخرین نسخه وردپرس را نصب کنید.

۲۰- ۳۰٫۵ درصد هزار سایت برتر جهان با وردپرس ساخته شده است

شاید در نگاه اول این عدد کمی برای شما باشد اما باید بدانید که کلا سایت‌های برتر جهان معمولا از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده نمی‌کنند و سیستم اختصاصی خودشان را دارند. اما اینکه وردپرس توانسته جوابگوی سایت‌های خیلی بزرگ هم باشد، یکی دیگر از دلایل چرایی ساخت سایت با وردپرس است.

۲۱- یکی از قالب‌های وردپرس توانسته بیش از ۳۵ میلیون دلار فروش داشته باشد

محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین قالب پرمیوم وردپرس در سایت ThemeForest، قالب آوادا است. این قالب ۶۰ دلار قیمت دارد که تا به حال توانسته است ۵۰۸۲۶۱ فروش داشته باشد. این بدین معنی است که فقط همین یک قالب بیش از ۳۵ میلیون دلار فروش داشته است. پیشنهاد نمی‌کنیم این مبلغ را به تومان تبدیل کنید.

۲۲- ۷۷۴,۲۷۳ بار در هفته ووکامرس نصب می شود

ووکامرس که یک سیستم طراحی فروشگاه اینترنتی در دل سیستم وردپرس است که برای ایجاد فروشگاه‌های کوچک تا بزرگ قابل استفاده است در هفته نزدیک به ۸۰۰ هزار بار دانلود و نصل می شود

جمع‌ بندی پایانی

امیدواریم این آمار جالب از دنیای وردپرس که در این مقاله ارائه شد، توانسته باشد دید جدیدی نسبت به این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند به شما بدهد. وردپرس به میلیون‌ها نفر کمک کرده است تا سایت خود را راه اندازی کنند و کسب و کار خود را وارد دنیای مجازی کنند.

کدام یک از این آمار شما را شگفت زده کرد؟ نظر خود را با ما در قسمت دیدگاه در میان بگذارید.

منبع
Digital

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫6 دیدگاه ها

 1. I believe that is among the most vital information for
  me. And i am satisfied reading your article.
  However want to observation on few general issues, The site taste
  is ideal, the articles is truly nice : D. Excellent process, cheers

 2. Hey! This post couldn’t be written any better!

  Reading this post reminds me of my previous room mate!

  He always kept chatting about this. I will forward this post to him.

  Fairly certain he will have a good read.
  Thanks for sharing!

 3. I’m not sure why but this site is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
  I’ll check back later and see if the problem still exists.
  من مطمئن نیستم که چرا اما این سایت برای من بسیار کند است.
  آیا شخص دیگری با این مشکل روبرو است یا در پایان من مشکل دارد؟
  بعداً برمی گردم و می بینم که آیا این مشکل هنوز وجود دارد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + یازده =