بهبود فردی و انگیزشیکسب و کار
موضوعات داغ

امسال می خواهید کدام طرف باشید؟ طرف برنده ها یا بازنده ها؟ انگیزشی

ساخت باور های درست و گرفتن انگیزه برای ادامه راه

وقت خود انگیزشی هست . برای اینکه بتوانیم به خودمان امید و انگیزه بدهیم بسیار مهم است که مراقب افکارمان باشیم. افکارِ ما با هدایت کردن رفتار و احساسات‌مان، تحقق می‌یابند. از این رو خواندن آن دسته از جملات انگیزشی که انسان های موفق بیان کرده‌اند، مسیرِ ذهنی ما را به سمت افکار نیرومند آنها پیش می‌برد و به ما انگیزه‌ می‌دهد که به دنبالِ اهداف‌مان برویم.

جملات انگیزشی، جملاتی هستند که بسیار شعار گونه هستند و در همه جا قابل استفاده نیستند،اما همین جملات انگیزشی را در زمان و موقعیت درست استفاده کنیم بسیار نتایج عالی ای خواهد داشت.

جملات انگیزشی
جملات انگیزشی

زمانی که شما در مورد یک ایده تازه فکر می‌کنید و یا شرکت جدیدتان را افتتاح کرده اید، یا رژیم غذایی جدیدی را شروع کرده اید، مسیر خود را از راه قبلی جدا کرده‌اید. در مسیر سربالایی جدید ماشین شما نیاز به سوخت بیشتری دارد. سوخت شما انگیزه ادامه راه است. برای داشتن انگیزه دائمی در مسیر موفقیت باید به هدف خیره شد، باید در ذهن روی مقصد متمرکز شد. اگر هدف شما بسیار بزرگ باشد.

توانایی شما برای با‌ انگیزه بودن نه فقط به نفع خودتان است، بلکه بر اطرافیان شما نیز اثر می‌گذارد. چه مدیر باشید در گروه کارکنان و سرمایه‌گذاران شرکت ایجاد انگیزه می‌کنید، چه فردی در جمع خانواده یا دوستان، وقتی انگیزه خود را حفظ می‌کنید، همه‌ی افراد در کنار شما رشد خواهند کرد. همراه ما باشید تا با این جملات انگیزشی از بزرگان، روزتان را بسازیم!

اگر بزرگ‌ترین باشد. حتماً برایتان هیجان‌انگیز خواهد بود. اگر هدف‌تان همان ایده آل شما باشد، شما بافکر کردن به آن و لحظه دریافت آن و داشتن آن در خود آن‌چنان احساس شعف و خشنودی می‌کنید که دوست دارید هرچه سریع‌تر به آن برسید. اگر هدف‌تان را درست انتخاب کرده باشید، آن‌قدر هیجان مثبت و انگیزه رسیدن به آن را دارید که شب تا صبح خوابتان نمی‌برد و دوست دارید زودتر صبح شود و کار را از سر بگیرید.

باور های درست
باور های درست

باور های قدرتمند

۱- « لیاقت من بسیار بیش از این است ! »

شما همیشه لایق زندگی بسیار بهتری هستید . این شامل شغل بهتر، بدن سالم‌تر، معنویت و آرامش بیشتر و یا پول و ثروت بیشتر می‌شود. برای به دست آوردن آنچه لایق شماست تلاش کنید. اگر امروز در شرایطی نامطلوبی هستید، اگر زندگی اکنون خود را در شان خود نمی‌بیند، اگر از آنچه هستید و آنچه دارید راضی نیستید، به دنبال مقصر بیرونی نباشید. بزرگ‌ترین و مخرب‌ترین عامل در تمام گیتی ذهن محدودی است که خود را لایق بیش این نمی‌داند. نه خود را لایق بیش از آن می‌داند و نه بیش از آن را لایق خود. کائنات همیشه به پیام‌های ذهنی شما توجه می‌کند. او تابع دستورات شماست. دستورات شما از طریق افکار غالب ذهن شما تعیین کیفیت شده و ارسال می‌گردد. شما خود را عموماً چقدر لایق می دانید ؟؟؟

۲ – « هیچ وقت دیر نیست ! »

اصلاً مهم نیست که شما چند سال دارید، یا اصلاً اهمیتی ندارد که شما در گذشته چقدر فرصت‌های طلایی را نادیده گرفته‌اید. مهم نیست چه شرایطی داشته‌اید و الان کجا ایستاده‌اید. این را قبول کنید که هرگز برای تصمیم جدید و اقدام جدید دیر نیست. امروز را شروع کن. امروز را دوباره زندگی کن. امروز را آغاز کن. برای شروع دوباره هرگز دیر نیست، اما اگر شروع نکنی شاید خیلی دیر شود. ماهی را هر زمان از آب بگیرید، تازه است.

باور درست شخصی
باور درست شخصی

۳ – « به این دلایل من می‌توانم انجامش دهم که … »

بجای اینکه مدام در ذهن خود دلایل عدم توانایی انجام کارها را مرور کنید، بیایید برعکس عمل کنید و لیست دلایلی را برای خود بشمارید که چرا قادر به انجامش هستید. این کاری است که ما هرگز نیاموخته ایم. ذهن منفی گرای ما عموماً به دنبال دلایل عدم توانایی ماست. اگر کمی به گذشته برگردید و یا به یکی از کارهایی که قصد انجامش را دارید فکر کنید، عمدتاً آن را به تأخیر می‌اندازید چون دلایل بسیاری برای عدم توانایی انجام آن کار در ذهن آماده دارید و هرلحظه می‌توانید دلایل بسیار بیشتری را تولید و رشد و گسترش دهید.

۴- « من توان انجام هر کاری را دارم ! »

شاید این عبارت بسیار ساده به نظر برسد. اما این پیام را به ذهن شما یادآوری و تداعی می‌کند که “شما واقعاً توان انجام هر کاری کهتصمیم به انجامش را می‌گیرید دارید. این عبارت تأکیدی طلایی ساده سازنده‌ترین جمله زندگی بشر بوده است. با تکرار روزانه این فکر، ذهن شما کم‌کم مقاومت را شکسته و باور می‌کند که شما توان انجام هر کاری را که قصدش را داشته باشید، دارید و بعد از باور آن است که کائنات “شرایط توانستن” شما را نیز مهیا خواهد کرد.

تنها راه تغییر خود است
تنها راه تغییر خود است

۵- « هر روز فقط یک ‌قدم کوچک بردارید! »

بزرگترین اشتباه، تصمیم به انجام چند کار هم‌زمان است و یا اینکه بخواهی کار بزرگی را به‌یک‌باره عملی کنی. هرگز چند پله را در یک‌ قدم نروید. گام‌های خود را مثل کودکان، کوچک و بااحتیاط بردارید.

عبارت طلایی جالبی در دنیای موفقیت وجود دارد: کافی است هر روز تنها یک قدم جدید در مسیر حرکتت برداری. احتمال موفقیت تو تضمین میشود. اگر از من بخواهید که کل این مقاله را در یک جمله خلاصه کنم، میگویم: همیشه و هر لحظه کار خوب خودت را انجام بده، هرچند قدمی بسیار کوچک. موفقیت یعنی در مسیر بودن. حرکت، نشان افراد موفق است. شما زمانی موفق محسوب میشوید که در حال نزدیک شدن به هدف خود باشید. پس گام‌های بزرگت را به قدم‌های کوچکتر تبدیل کن و از هیچ مانعی هراس نداشته باش، تو حتما موفق خواهی شد.

۶- « افکار منفی نمی توانند مرا متوقف کنند. »

فکر منفی شما، تنها یک فکر است نه واقعیت یا هر چیز دیگر. شما براحتی می‌توانید آن را نادیده گرفته و از آن عبور کنید. شما می‌توانید تغییرش دهید. شما می‌توانید با افکار مثبت جایگزینش کنید. البته به شرطی که واقعا خواهان این موضوع باشید.

ذهن ثروت ساز
ذهن ثروت ساز

۷- « نظم و انضباط شخصی بهتر از تاسف خوردن است »

داشتن نظم و انضباط فردی کار سختی به نظر می رسد ولی این ثابت شده که تاسف خوردن بابت بی نظمی و از دست دادن فرصت ها به خاطر بی انضباطی بسیار دردناکتر از سختی منضبط بودن است. انضباط شخصی انجام کارها را دقیقتر می‌کند. افراد منظم بهترین کارمند و مدیر محسوب می شوند. اما مثل همیشه میزان آن بسیار مهم است، بطوریکه که کم آن مشکل و شلختگی محسوب می‌شود و زیاد آن نیز وسواس و بیماری. اعتدال همیشه مناسبترین اندازه محسوب می‌شود.

۸- « من همیشه در حال آموختن هستم. »

اگر فکر می‌کنید در سنی هستید که دیگر نیاز به آموزش ندارید، متاسفم، سخت در اشتباهید. حجم اطلاعات تولیدی انسان هر 10 سال دوبرابر می‌شود. دانسته های هر نسل نسبت به قبلی‌ها نیز ده‌ها برابر افزایش می یابد. شما کجای این ارقام قرار دارید. چقدر اطلاعات عمومی و تخصصی دارید. چقدر در رابطه با شغل خود مطالعه می‌کنید. چقدر دوره های جانبی مهارت‌های زندگی دیده‌اید؟ چقدر در رابطه با روانشناسی، تغذیه، ورزش، مسافرت، معنویات، عرفان، هنر، تاریخ و … مطالعه می‌کنید. امروز دیگر هیچ بهانه ای جایز نیست. لازم نیست حتی کتاب بخرید. براحتی واژه مورد علاقه خود را در اینترنت جستجو کنید، هزاران صفحه مطلب در کسری از ثانیه در اختیار شما قرار می گیرد. ما هرروز باید در حال آموختن باشیم تا از دنیای اطلاعات عقب نمانیم.

محدودیت در ذهن ماست
محدودیت در ذهن ماست

۹- « اقدام و شکست، خیلی بهتر از اقدام نکردن است. »

در تمام دنیا یک قانون بیشتر حاکم نیست. از تو حرکت از من برکت. نتایج زندگی ما حاصل اقدامات ماست. حتی زمانی که شما هیچ کاری انجام نمی دهید، درواقع شما نتایج اقدام بی اقدامی را خواهید داشت. اگر اقدام نکنید، همیشه یک نتیجه مشخص برای شما به دنبال دارد ولی اگر اقدام بکنید و فرض کنیم شکست نخورید نتایج بسیار بزرگی می‌تواند در زندگی شما متجلی شود. ترس از شکست، مخوف ترین مانع موفقیت‌های افراد است.

همه ما فرصت‌های بسیاری را در طول زندگی تنها به خاطر ترس از شکست ناشی از اقدام از دست داده ایم. انسان موفق همیشه دست به اقدامی که تصور می‌کند احتمال دارد نتیجه خوبی برایش داشته باشد، می زند. او می‌داند که ممکن است مشکلات و موانعی هم پیش آید که باید از آنها بیاموزد و اقدام مقتضی را مجددا بکار گیرد تا شاید باز به نتیجه برسد و اگر باز شکست خورد این چرخه را تا حصول نتیجه، ادامه می‌دهد. شما کار دیگری نمی‌توانید انجام دهید.

۱۰- « شما هرگز برنده نمی شوید، مگر آنکه شدیدا تلاش کنید! »

تلاش تنها روش کسب نتیجه دلخواه است. تصور کنید در یک مسابقه دو شرکت می‌کنید اما هیچ تلاشی برای جلو زدن از دیگران نمی کنید. فکر می‌کنید، نفر چندم می شوید؟ فکر می‌کنید، نتیجه مسابقه چقدر منطقی و عادلانه است؟ سعی و تلاش این پیام را به کائنات می‌دهد که من بر خواسته خود خیلی جدی هستم و تا آن را به من ندهی ول نمی کنم! دلیل اینکه کسی در کاری پر تلاش عمل می‌کند در واقع به این معناست که اولا فرد دقیقاً می‌داند چه میخواهد و هدف مقدس و با ارزشی دارد و تصمیم گرفته هرطور شده بدستش بیاورد.

جالب است بدانید اینگونه ذهنیات عموماً هدفشان را به خود جذب می‌کنند و احتمال شکست و رها کردن تلاش در آنها بسیار ضعیف است. اما شاید بپرسید عامل تلاش چیست؟ برای تلاش باید انگیزش ایجاد کرد. انگیزه زمانی ایجاد می‌شود که هدف برای ما ارزشمندترین باشد. ارزشمنترین هم زمانی مشخص می‌شود که نیاز شدید باشد. یعنی عامل موجود تنها راه ما باشد. مثل نیاز به آب که هیچ ماده دیگری در جهان نمیتواند جایگزین مایعات شود. در نتیجه ما برای رفع تشنگی خیلی انگیزه داریم و در پی کسب آن خیلی تلاش خواهیم داشت.

۱۱- « هر چیزی برای تو قابل دست‌یابی است! »

شما قادر نیستید چیزی را به دست آورید، مگر آنکه برای آن سخت بکوشید. این یک قانون است. اینجا بهشت تنبلها نیست. قوانین هستی بر شایسته سالاری استوار است. بدان که خداوند تمام نعمات را در اختیار شما قرار داده تا تلاش کنید و خودتان را بسازید و قوی‌تر شوید و بیشتر و بیشتر به دست آورید. قوانین برای آن طراحی شده اند تا شما به یک جنگجو و شکارچی تبدیل شوید و نه موجودی ترسو و یا طعمه ای برای موجودات دیگر.

رسیدن به ثروت مالی
رسیدن به ثروت مالی

جملات انگیزشی

۱- بزرگترین دروغ دنیا چیست ؟
این که هرکس در لحضه ای از عمرش اختیار خودرا برروی حوادث و وقایعی که برایش رخ میدهند و اختیار زندگی اش به دست سرنوشت می افتد این بزرگترین دروغ دنیاست

۲- تصمیم گرفتن فقط اغاز کار است
وقتی تصمیم گرفتی عملا در جریان پر خروش شیرجه رفته ای که تو را به جاهایی می برد که در زمانی که تصمیم می گرفتی حتی فکرش را هم نمی توانستی بکنی

۳- عجله نکن
آرام باش به قول ساربان وقت خوردن بخور وقت حرکت به پیش برو

انجام کار در وقت موفقیت
انجام کار در وقت موفقیت

۴- همه ما شبیه یک قایق بادبانی در وسط دریا هستیم
این مسیر وزش باد نیست که مقصد مارا تعیین میکند بلکه این قایق ران و تنظیمات بادبان است که مسیر را معین می سازد 

۵- پول نیست که زندگی شما را تغییر میدهد
بلکه نحوه ی استفاده از پولتان است که زندگی شمارا متحول می کند و کسب زندگی شما را تغییر می دهد

۶- سود بردن بهتراز مزد گرفتن است
حقوق گرفتن باعث گذرادن زندگی میشود که البته به نوبه ی خود خوب است ولی سود بردن باعث ایجاد ثروت میشود و این فوق العاده است.

عاشق کار و شغلت باش !
عاشق کار و شغلت باش !

۷-اتفاقاتی که در زندگی شما روی میدهند مسیر زندگی شمارا تعیین نمی کند
بلکه این چگونگی برخورد شما بااین وقایع است که اینده شمارا می سازد 

۸- برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی
این تو هستی که باید تغییر کنی نخواه که مسایل آسان تر شوند تلاش کن که تو توانمند تر شوی

۹- انسان قادر به انجام کارهای شگفت انگیز است
به شرط انکه از اتفاقات آینده نهراسد.

پول برات کار کنه
پول برات کار کنه

۱۰- همواره اماده ی رویارویی با چالش ها باشید
زیرا بدون آنها هرگز رشد نخواهید کرد

۱۱- راهی بیابید تا با آن بتوانید به انسان های زیادی خدمت کنید
زیرا که خدمت به عده ی زیادی از انسان ها شمارا به سوی بزرگی و عظمت هدایت می کند

۱۲- زندگی شما متعلق به شماست شمادر قبال آن مسئول هستید
و تنها کسی که باید زندگی شما را در دست داشته باشد خودتات هستید پس برای به دست گرفتن آن فورا اقدام کنید

جمله با انگیزه و باور درست
جمله با انگیزه و باور درست

۱۳- اغلب مردم نمی دانند واقعا از زندگی چه می خواهند
اما بدتر از آن ها کسانی هستند که می دانند چه می خواهند اما هیچ کاری در جهت به دست آوردن آن نمی کنند !

۱۴- می دانید چگونه باید ترس را محدود کرد؟
تنها راه برطرف ساختن ترس روبه روشدن با ان است اگر ترس به زندگی تان سایه انداخته به سراغش بروید روبرویش بایستید و به آن حمله ور شوید.

۱۵- قانون موفقیت برای همه صادق است
در هر سن باهر سابقه هردین هر ملیت هررنگ ویا هرجنس فرق نمیکند درچه موقعیتی باشید موفقیت یکی است و برای همه مفید خواهد بود .

آیا شما هم راهکار و جملات انگیزشی خاصی دارید که با آن در هر روز سوخت موفقیت خودتان را شارژ کنید؟ برایمان در قسمت دیدگاه بیان کنید 🙂

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =