فناوری
موضوعات داغ

چگونه در مرورگرها جستجو کنیم + آموزش فعال کردن اینترنت

آموزش فعال کردن اینترنت کشور و توضیحات وزیر جوان ارتباطات درباره اختلال و قطعی این روزهای کشور

آموزش فعال کردن اینترنت ؛ به گزارش بخش فناوری ماگرتا و طبق جدیدترین اخبار فناوری ، چند روزی است که قطعی اینترنت جهانی در کشور صورت گرفته و مردم قادر به جستجو در مرورگرهای جهانی مانند گوگل و یاهو نیستند.

در همین راستا تصمیم گرفتیم تا در این مقاله 3 مورد از مرورگرها و موتورهای جستجوگر ایرانی را معرفی کنیم تا بتوانید برای انجام مشکلات خود استفاده کنید. در ادامه با ماگرتا همراه باشید.


مرورگر و موتور جستجوگر پارسی‌جو

مرورگر و موتور جستجوگر پارسی‌جو
مرورگر و موتور جستجوگر پارسی‌جو

فعال کردن اینترنت ؛ این مرورگر مانند مرورگر سلام می باشد. کاربران می توانند اخبار روز را در این مرورگر جستجو و مشاهد کنند، بخش خبری پارسی‌جو منتخبی از اخبار روز در تمامی بخش‌ها از جمله بین الملل و ورزشی را به نمایش می‌گذارد و در بخش سرویس‌ها به قسمت دانلود، آب‌و‌هوا، نقشه، بازار، شاخص و استخدام دسترسی وجود دارد.

آدرس سایت مرورگر پارسی‌جو: www.parsijoo.ir


مرورگر و موتور جستجوگر پارسی‌جو

مرورگر و موتور جستجوگر پارسی‌جو
مرورگر و موتور جستجوگر پارسی‌جو

فعال کردن اینترنت ؛ این مرورگر هم مانند مرورگر پارسی‌جو امکانات بسیار زیادی دارد. کاربران می توانند از تمامی بخش‌ها و قابلیت‌های آن شامل مترجم فارسی، تاریخ روز و ساعت، تصاویر، فیلم‌ها، آرشیو اخبار و بخش مطالب کاربردی آن استفاده نمایند.

آدرس سایت مرورگر جس‌ جو: www.jasjoo.com


وب سایت جامع جستجوی تبیان

وب سایت جامع جستجوی تبیان
وب سایت جامع جستجوی تبیان

در وب سایت تبیان می توانید مانند یک مرورگر در آن جستجو و سرچ کنید و آدرس سایت های اینترنتی ایرانی در دسترس را پیدا و از آنها استفاده کنید.

آدرس وب سایت نبیان: tebyan.net

🔴 نکته: به علت افزایش بیش از حد مراجعه کنندگان و کاربران به این مرورگرها و موتورهای جست‌وجو ایرانی ممکن است در باز کردن و جستجو در آنها با مشکل روبه‌رو شوید.


توضیح وزیر ارتباطات درباره اختلال سراسری اینترنت در کشور

به گزارش ماگرتا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران درباره اختلال اینترنت در روزهای اخیر، گفت: اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتورها قطع شده است.

وزیر در ادامه گفت: از روز گذشته پیگیری‌های لازم در حال انجام است تا با عادی شدن شرایط، مجوز لازم صادر شود و شرکت‌ها مجدد اینترنت را برقرار کنند.

آذری جهرمی تأکید کرد: قطع خدمات ضربه بسیاری به خدمات و مردم زده اما حفظ امنیت کشور به تشخیص شورای امنیت، بسیار حائز اهمیت است.

وزیر ارتباطات همچنین گفت: امروز صبح با گروه‌های مختلف که در این موضوع دست‌اندرکار هستند مانند وزارت کشور، صحبت کردم تا سریع‌تر اینترنت وصل شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا اینترنت داخلی می‌شود، توضیح داد: اینترنت داخلی معنا ندارد بلکه یک عبارت کاریکاتور شده و بسیار غلط است؛ ما موضوعی به نام اینترنت ملی نداریم.

منبع
YJC

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *