کسب و کار
موضوعات داغ

لیست کامل عرضه اولیه دی ۹۹ بورس ✔️

تمام عرضه اولیه های دی ماه 99 بورس و فرابورس در این ماه

عرضه اولیه های دی ماه ۹۹ بورسی : مدیرکل بورس اوراق بهادار تهران گفت: چند شرکت برای صدور ضمانت نامه در انتشار اوراق فرعی شرکت نکردند.علی صحرایی ، مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با انتشار اوراق سهام فرعی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس اوراق بهادار ، شرکت های اوراق بهادار فرعی دارای وظیفه کمک به بازار سرمایه است ، اما چندین شرکت آن را تضمین می کنند.

” آنها مشارکت نکردند ، اما به طور کلی می توان گفت تصمیماتی که در شورای عالی بورس اوراق بهادار گرفته شده است ، از جمله تجاری سازی ، انتشار اوراق بهادار فرعی و سایر موضوعات ، می تواند به ثبات بازار سهام کمک کند.

وی افزود: انتشار اوراق فرعی اجباری نیست ، وظیفه بورس اوراق بهادار و شرکت اوراق بهادار گزارش تخلف در موارد اجباری به سازمان بورس است ، اما نکته ای که باید در ذهن سهامدار ذکر شود این است که چه زمانی شرکت منفی است بازار اوراق قرضه منتشر شده است.۱۷ شرکت در مرحله درج نماد/ سهامداران فعلا منتظر ستاره خلیج فارس نباشند با بورس ماگرتا همراه باشید.
همچنین بخوانید‌: دانلود اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیرحضوری سجام + آموزش

عرضه اولیه های دی ماه سال ۹۹ کدامند؟

اپال (فراوری معدنی اپال کانی پارس)

پیش بینی می شود یکی از عرضه اولیه های دی ۹۹، نماد اپال متعلق به شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس باشد که درج نماد آن در اواسط مهرماه انجام شده است. این شرکت سهامدار شرکت های اپال پارسیان سنگان و فولاد سبزوا و همچنین یکی از زیر مجموعه های غیر مستقیم بانک پارسیان می باشد.

اپال می تواند در فهرست عرضه های اولیه دی قرار بگیرد زیرا درج نماد این شرکت از اواسط مهرماه انجام شده است. شرکت اپال کانی پارس یکی از زیر مجموعه های غیر مستقیم بانک پارسیان می باشد.

عرضه اولیه هلدینگ سیمان غدیر

مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد. موضوعی که به نظر می‌رسد روند توقف عرضه‌های اولیه شکسته شود.

در روز‌های اخیر با روند افولی بازار سرمایه روند عرضه‌های اولیه متوقف شده است و هیچ خبری از عرضه‌های اولیه نیست. نه سازمان بورس و نه شرکت‌ها رغبتی به ورود به این بازار ندارند.اما بعد از رسیدن بازار به کف تاریخی،‌ موضوع عرضه‌های اولیه دوباره مطرح شده است. مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد. موضوعی که به نظر می‌رسد روند توقف عرضه‌های اولیه شکسته شود.

شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر به عنوان سومین تولید کننده بزرگ سیمان کشور، شهریور ماه در بازار دوم فرابورس پذیرش و درج نماد شده و احتمالا یکی از عرضه اولیه های دیماه باشد. براساس قوانین فرابورس، از درج نماد تا عرضه اولیه شدن سهام شرکت، فرصت ۴ ماهه وجود دارد و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به احتمال زیاد تا پایان دی ماه شاهد عرضه اولیه غدیر خواهیم بود.

عرضه اولیه های بورس 99
عرضه اولیه های بورس 99

 غکورش (شرکت صنعت غذایی کوروش)

شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد غکورش از مدت ها پیش برای عرضه اولیه شدن آماده است و مراحل لازم را طی کرده است. در صورت موافقت سازمان بورس، غکوروش شانس زیادی برای ورود به بازار سرمایه به عنوان یکی از عرضه اولیه های دی ۹۹ دارد.

سپیدار (سپیدار سیستم آسیا)

پیش بینی می شود شرکت سپیدار سیستم آسیا، به عنوان زیر مجموعه شرکت بورسی همکاران سیستم، یکی از عرضه اولیه های دی ماه ۹۹ باشد. درج نماد سپدار انجام شده و برای عرضه ۱۵ درصد از سهام خود آماده است.

شرکت‌ها در زمان تعادل بازار عرضه اولیه می شوند


سپید (سپید ماکیان)

نماد سپید را می توان در فهرست عرضه اولیه های دی ۹۹ قرار داد. درج نماد این شرکت که بزرکترین تولید کننده مرغ گوشتی کشور به شمار می رود از مدت ها پیش انجام شده و گفته شده که عرضه آن در نیمه دوم سال صورت می گیرد. بنابراین می توان به عنوان یکی از عرضه اولیه های احتمالی دی ۹۹ از سپید ماکیان نام برد.

نامنمادبازارتاریخ درج نمادسرمایه ثبت شده(میلیارد تومان)
صنعت غذایی کورشغکورشبورس11 مرداد300
تأمین سرمایه تمدنتمدنبورس5 شهریور550
سپید ماکیانسپیدبورس29 شهریور100.5
فرآوري معدني اپال كاني پارساپالبورس12 مهر2000
سرمایه گذاری مديريت سرمايه مدارمداربورس27 مهر230
سپیدار سیستم آسیاسپیدارفرابورس12 آبان20
شرکت لیزینگ کارآفرینولکاربورس18 آذر150

همچنین مطالعه شود :کد بورسی چیست و چگونه کد سهامداری بگیریم؟

این هفته عرضه اولیه داریم؟

اما آیا این هفته عرضه اولیه داریم؟

از عرضه اولیه ستاره خلیج فارس چه خبر؟

عرضه اولیه پالایشگاه ستاره خلیج فارس احتمالا بزرگترین عرضه اولیه بازار سهام در امسال باشد. این عرضه اولیه قرار است زمستان امسال انجام شود.

آخرین بار یک ماه پیش در مجمع سالانه شستا خبری هم درباره زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس اعلام شد. طبق اعلام در این مجمع ستاره خلیج فارس طی سه تا چهار ماه آینده عرضه اولیه خواهد شد. هم‌اکنون یک ماه از آن زمان می‌گذرد و به نظر می‌رسد کم کم سهامداران باید منتظر این عرضه اولیه باشند.

ولی این آخر ماجرا نیست. امسال بازار اخبار مربوط به عرضه اولیه شرکت ها بسیار داغ شده است و تاکنون اخبار و مصاحبه های زیادی در مورد عرضه اولیه شرکت های مختلف و شرکت های تابعه هلدینگ های بزرگ انجام شده است.

در همین حال ، برخی موارد ، مانند پرتاب اولیه ستاره خلیج فارس ، خبرهای بسیاری را به خود اختصاص داد ، تا حدی که برخی آن را بزرگترین پرتاب اولیه امسال (حتی بزرگتر از شستا) دانستند.

مشکلی که به دلیل عدم انتشار گزارش های ارزیابی شرکت؛ هنوز هم نمی توان آن را 100٪ بی خطر دانست.

در لیست پیشنهادهای اولیه احتمالی علاوه بر ستاره خلیج فارس ، نام شرکت های دیگری نیز ذکر شده است که از مهمترین آنها می توان به باشگاه های استقلال و پرسپولیس ، پتروشیمی اروند ، تپسی ، هلدینگ سیمان غدیر و برخی از شرکت ها از شستا اینکه آیا این شرکت ها در زمان باقی مانده از سال 99 به عرضه اولیه راه پیدا می کنند یا نه ، سوالی است که فقط زمان مشخص خواهد کرد. با این حال مسلم است که هیچ یک از این شرکت ها فرصتی برای ورود به بازار نخواهند داشت مگر اینکه ثبات و آرامش به بازار برگردد.

اگر نمادی در ماه دی ماه 99 عرضه اولیه بشود حتما اطلاعات کامل را در همین مقاله با جزئیات کامل اضافه خواهیم کرد. شما منتظر کدام نماد در عرضه اولیه ها هستید؟

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫19 دیدگاه ها

 1. Avatar Fatemeh گفت:

  تاریخ عرضه اولیه مهر ماه چ روزیه؟
  اصن چطوری میشه خریدشون؟
  میشه راهنمایی کنید لطفا

  1. طهرانی طهرانی گفت:

   روز های عرضه اولیه داخل همین مقاله بروز رسانی میکنیم
   برای خرید میتونید از طریق کارگزاری تون اگر قابلیت خرید خودکار داره فعال کنید یا ساعت اعلام شده مقدار سهام رو خرید بزنید.

  2. Avatar ناشناس گفت:

   سلام خانم.با کد بورسی میشه خرید انجام داد

 2. Avatar افشین گفت:

  نظرتون در مورد دارا دوم چیه?

  1. طهرانی طهرانی گفت:

   در مقاله ای جداگانه حتما به بررسی دارا دوم میپردازیم

  2. Avatar اسدی گفت:

   چرا عرضه اولیه ثامید متوقف و ممنوعه ولی گفتن تا 12 وقت داریم بخریم

   1. طهرانی طهرانی گفت:

    شما خرید رو بزنید نهایتا پولتون برمیگرده به قدرت خرید تون اگر متوقف بشه

 3. Avatar سعید گفت:

  هر که را نان دهد دندان دهد این روزا رو همه فشار است پس هرکسی که 1 سهمم گیرش بیاد و 1000 تومن تو زندگیش بدردش بخوره خوبه حالا هرکی میخواد باشه قدیما به سفره که پهن می شود هرچی شلوغ تر بود بیشتر روزی بود و خوشحالی هیچکس از سفره پر اما تنها لذت نمیبره حتی پادشاه یه کمم دست و دل باز باشیم خدا روزی رسونه

 4. طهرانی طهرانی گفت:

  عرضه اولیه های پیش رو در بورس ۹۹ میتوانند یکی از بهترین سهم های مستعد رشد و سود باشند.

 5. Avatar فرزاد گفت:

  عرضه اولیه جذابیتش رو از دست داده .دیگه خیلی ارزش خرید ندارند. مشارکت بالاست.به زودی باید در هر عرضه اولیه نفری یک سهم برسه

  1. Avatar ناشناس گفت:

   با سلام مگه نمیدانید که خدا روزی رو میرسونه پس چرا برامون سنگین میاد که همه از این سفره نونی بخرن به خدا اعتماد کن برادر

  2. Avatar Mehran گفت:

   اره چون به همه مساوی سهم میرسه دلال ها این وسط نمیتونن سود کنن برا همین بهت فشار اومده

   1. Avatar اِصی گفت:

    احسنت👍🤐

   2. Avatar لادن گفت:

    وقتی تعداد سهم های هر کد بورسی کم باشه، نماد به اندازه کافی حجم نمیخوره و حجم مبنا رو پر نمی کنه و نمی تونه به اندازه کافی رشد کنه، اکثر نمادهایی که تعداد کم به هر کد رسیده به سختی تونستن ، در پایان روز برای قیمت پایانی یک تا دو درصد رو بزنن، به همین خاطر جذابیتش کم شده.

 6. Avatar حمیدوند گفت:

  سلام جناب مهندس وقت بخیر،
  از این شرکتها کدوم بهترین برای خرید سهامشون؟

 7. Avatar سانی گفت:

  عرضه اولیه ها همیشه برای من سود داشتن من حتما میخرم شون

  1. Avatar علیرضا گفت:

   آره دمت گرم من نماد های امین، زملارد،بپیوند،ثامیدو وسپهر رو تمام و کمال خریدم و عالی بودن

   1. Avatar سلنا گفت:

    بله منم خریدم وسودهم
    کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.