تخفیف‌های امروز دیجی کالا مشاهده
+
کسب و کار
موضوعات داغ

لیست کامل عرضه اولیه مرداد ۹۹ بورس ✔️

تمام عرضه اولیه های مرداد ماه 99 بورس و فرابورس در این ماه

عرضه اولیه مرداد ۹۹ بورسی : عرضه اولیه شرکت های بورس در مرداد ۹۹ اعلام شدند. سهام شرکت های جدید که با عنوان عرضه اولیه وارد بازار بورس خواهند شد در عمق بخشیدن به بازار بسیار تاثیرگذار هستند و با تغییر رویه پذیرش شرکت ها در بورس از یکم مرداد ماه و کاهش سخت گیری ها برای ورود شرکت های جدید به بازار بورس، روند مثبت بازار بورس تا پایان سال ۱۳۹۹ نیز پیش بینی می شود.

علاوه بر حمایت دولت از بورس کالا در سال جدید ، انباشت نقدینگی عمومی به سمت بورس کالا باعث شده است که افزایش پیشنهادات عمومی اولیه در بورس کالا در صدر برنامه های اقتصادی کشور قرار گیرد. به گفته بسیاری از کارشناسان ، عرضه های اولیه عمومی می تواند تاثیر زیادی در حفظ تعادل بازار سهام در شرایط فعلی داشته باشد. با بورس ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید‌: دانلود اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیرحضوری سجام + آموزش


عرضه اولیه های مرداد ماه سال ۹۹ کدامند؟

آبادا (نیروی برق آبادان)

نماد آبادا با ارائه 20 درصد سهام شرکت نیروگاه آبادان به احتمال زیاد یکی از عرضه های اولیه مرداد ۹۹ خواهد بود. فعالیت شرکت نیروگاه آبادان در تامین برق ، گاز ، آب گرم و بخار و همچنین تولید ، جمع آوری و توزیع برق که نمادی از آن در بازار فرابورس درج شده است و در حال لیست شدن در بورس کالا است.

غزر ( شرکت زر ماکارون)

غزر که در تیر سال ۹۹ در لیست پیشنهادهای عمومی قرار داشت ، پس از حذف دو بار ، به احتمال زیاد یکی از پیشنهادهای عرضه اولیه در مرداد ۱۳۹۹ خواهد بود و در مردادماه وارد بازار سهام خواهد شد.

(بگیلان) نیروی برق گیلان

شرکت نیروی برق گیلان ، متعلق به شرکت سرمایه گذاری 440 میلیارد تومانی غدیر ، تصمیم گرفته است 6 تا 7 درصد از سهام خود را در بورس کالا فهرست کند. نماد این شرکت (بگیلان) در حال حاضر در بازار فرابورس درج شده است ، یکی از پیشنهادات اولیه مرداد ۱۳۹۹ خواهد بود.

تامین سرمایه امین

شرکت تامین سرمایه امین احتمالاً یکی دیگر از عرضه های اولیه عمومی در ماه مرداد ۲۰۲۰ است. این شرکت در ماه اردیبهشت در بورس اوراق بهادار قرار گرفت و آماده ارائه 128 درصد افزایش سرمایه است. تهیه اطلاعات بیشتر از صنعت انرژی از جمله اهداف شرکت تامین سرمایه امین است.

عرضه اولیه های بورس مرداد 99
عرضه اولیه های بورس مرداد 99

پتروشیمی بندر امام

پتروشیمی بندرامام به عنوان مرکز صنعت پتروشیمی کشور با هماهنگی و برنامه ریزی مدیران شرکت احتمالاً در مرداد سال 99 یکی از عرضه اولیه ها خواهد بود. در حال حاضر روند قرار دادن سهام شرکت پتروشیمی بندر امام در حال انجام است.

پترول (پتروشیمی ارومیه)

مدتی پیش مدیرعامل شرکت پترول لیست سهام این شرکت را در ماه ژوئیه اعلام کرد. با توجه به اینکه هیچ خبری از عرضه اولیه نفت در بورس نیست ، ممکن است سهام پتروشیمی ارومیه نیز در مرداد ماه امسال در لیست اصلی عرضه اولیه ها قرار بگیرد.

تامین سرمایه تمدن

این امکان وجود دارد که شرکت سرمایه تمدن با ارائه 25٪ سهام خود ، یک پیشنهاد عرضه اولیه دیگر در مرداد ۹۹ باشد. در حال حاضر سهام این شرکت از خصوصی به عمومی تغییر می یابد.

همچنین مطالعه شود :کد بورسی چیست و چگونه کد سهامداری بگیریم؟

عرضه اولیه امین ، شرکت تامین سرمایه امین چهارشنبه ۱۵ مرداد + میزان نقدینگی

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت “تامین سرمایه امین” به عنوان پانصد و چهل و پنجمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی” گروه “فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی” و طبقه “فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد “امین” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

بر این اساس در روز چهارشنبه، هر کد حقیقی و حقوقی می‌تواند حداکثر ۳۰۰ سهم در بازه قیمتی ۹۸۰ تا ۱،۰۴۰ تومانی ثبت سفارش انجام دهد که حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای آن ۳۱۲،۰۰۰ هزار تومان خواهد بود.

اطلاعیه عرضه اولیه امین و میزان نقدینگی مورد نیاز امین
اطلاعیه عرضه اولیه امین و میزان نقدینگی مورد نیاز امین

عرضه اولیه شاروم پتروشیمی ارومیه سه شنبه ۱۴ مرداد

بر اساس اطلاعیه منتشره عرضه اولیه شرکت پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم در روز سه شنبه مورخ 1399/05/14 در بازار سرمایه ایران صورت میگیرد.

تاریخ و دوره ثبت سفارش روز سه شنبه مورخ 1399/05/14 از ساعت 13:00 تا 17:00 و تاریخ تخصیص سهام در روز چهارشنبه مورخ 1399/05/15 می باشد.همچنین تاریخ شروع معاملات ثانویه نماد از روز یکشنبه مورخ 1399/05/19 میباشد.

در این عرضه اولیه که روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۷ انجام خواهد شد، هر کد بورسی‌ می‌تواند حداکثر ۴۰ سهم در بازه قیمتی ۶۲۰ تا ۶۳۰ تومانی سفارش دهد که معادل ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود.

البته با توجه به میزان مشارکت بالای ۵ میلیون در عرضه‌های اخیر به نظر نمی‌رسد بیشتر از ۱۷ سهم به هر نفر برسد که ۱۰۰ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

میزان نقدینگی عرضه اولیه شاروم
میزان نقدینگی عرضه اولیه شاروم

زمان عرضه اولیه غزر زر ماکارون چهارشنبه ۸ مرداد + نقدینگی

طبق اطلاعیه مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار ، روز چهارشنبه هشتم مرداد، شرکت زر ماکارون 192 میلیون سهم (معادل 12٪) سهام خود را در قالب عرضه اولیه منتشر می کند. بر این اساس ، هر کد بورسی در روز عرضه اولیه می تواند 150 سهم را در محدوده قیمت 3775 تا 3975 تومان ثبت کند که معادل حداکثر 596 هزار تومان خواهد بود.

#غزر 160 میلیون سهم با احتساب 5 میلیون شرکت کننده و قیمت سهم حدود 130 هزار تومان نقدینگی مورد نیاز دارد.

اطلاعیه عرضه اولیه غزر
اطلاعیه عرضه اولیه غزر

زمان دقیق عرضه اولیه بگیلان شرکت توسعه مسیر برق گیلان سه شنبه ۷ مرداد

بر اساس اطلاعیه فرابورس، روز سه شنبه هفتم مرداد ۲۵۸ میلیون سهم (معادل ۶ درصد) شرکت توسعه مسیر برق گیلان با نماد «بگیلان» در فرابورس به روش ثبت سفارش عرضه اولیه خواهد شد. از این تعداد ۲۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم به عموم عرضه خواهد شد. هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۸۰ سهم در بازه قیمتی ۲۲۰۰ تا ۲۴۰۰ تومانی سفارش دهد که معادل حداکثر ۱۹۲ هزار تومان خواهد بود.

#بگیلان هم 250 میلیون سهم با مشارکت حدود 5 میلیون نفر و قیمت 2400 تومان برای هر نفر حدود 120 هزار تومان نقدینگی مورد نیاز است.

اطلاعیه عرضه اولیه بگیلان
اطلاعیه عرضه اولیه بگیلان

عرضه اولیه ” آبادا ” چهارشنبه یکم مرداد + میزان نقدینگی

 در اولین روز مرداد ماه ۹۹ قرار است شرکت تولید نیروی برق آبادان سیصد میلیون سهم خود (معادل ۱۲ درصد از کل سهام شرکت) را با نماد « آبادا » از طریق عرضه‌اولیه به بورس وارد کند که از این میان ۲۵۰ میلیون سهم به عموم عرضه می‌شود.

عرضه اولیه «آبادا» در حالی فردا از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ صبح انجام می‌شود که در این عرضه هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱۴۷۰ تا ۱۵۵۰ تومانی سفارش دهد که معادل ۳۱۰ هزار تومان خواهد بود. البته با توجه به میزان مشارکت در عرضه اولیه قبلی، پیش‌بینی می‌شود به هر نفر حداکثر ۵۴ سهم تخصیص داده شود که ۸۵ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

اطلاعیه عرضه اولیه آبادا نیروی برق آبادان در ۱ مرداد ۹۹
اطلاعیه عرضه اولیه آبادا نیروی برق آبادان در ۱ مرداد ۹۹

عرضه اولیه نماد “آبادا” :

 1. مدت زمان ثبت سفارش از 07:30 الی 12:00 می باشد و در این مدت امکان تغییر یا حذف سفارش وجود دارد.
 2. سهمیه هر کد معتبر و قانونی حداکثر 200 سهم است و هر کد معاملات فقط برای ارسال یک سفارش مجاز است.
 3. می توانید سفارش را در محدوده قیمت مشخص (طبقه 14700 و سقف 15500 ریال) قرار دهید.

این هفته عرضه اولیه داریم؟

اکنون سهامداران منتظر دهمین پیشنهاد اولیه عمومی امسال و پنجمین پیشنهاد اولیه عمومی در تابستان هستند و سؤال این است ، آیا ما یک پیشنهاد عرضه اولیه در این هفته داریم؟

این خبر حاکی از آن است که سهام این شرکت تولید برق آبادان با نماد “آبادا” احتمالاً برای اولین بار در هفته جاری در بورس سهام درج خواهد شد.

در 11 تیر امسال بود که بورس اوراق بهادار تهران درج نماد “آبادا” در سالن شیشه را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است:

“طبق اطلاعیه بورس اوراق بهادار تهران ، طبق توافق هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار در جلسه سی فروردین سال ۱۳۹۹ با پذیرش سهام شرکت تولید برق آبادان در بورس اوراق بهادار تهران و طبق آن موارد مندرج در تصمیم مذکور از طرف آن شرکت ، از ۱۰ تیر سال 99 ، شرکت تولید برق آبادان به عنوان پانصد و چهل و دومین شرکت پذیرفته شده در بخش “تأمین برق ، گاز ، بخار و آب گرم” ، گروه و دسته “تولید ، جمع آوری و توزیع برق” ، “با کد” 4010 “و نماد” آبادا “در لیست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران گنجانده شده است.”

برچسب ها

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫7 نظرها

 1. طهرانی طهرانی گفت:

  عرضه اولیه های پیش رو در بورس ۹۹ میتوانند یکی از بهترین سهم های مستعد رشد و سود باشند.

 2. Avatar فرزاد گفت:

  عرضه اولیه جذابیتش رو از دست داده .دیگه خیلی ارزش خرید ندارند. مشارکت بالاست.به زودی باید در هر عرضه اولیه نفری یک سهم برسه

  1. Avatar ناشناس گفت:

   با سلام مگه نمیدانید که خدا روزی رو میرسونه پس چرا برامون سنگین میاد که همه از این سفره نونی بخرن به خدا اعتماد کن برادر

  2. Avatar Mehran گفت:

   اره چون به همه مساوی سهم میرسه دلال ها این وسط نمیتونن سود کنن برا همین بهت فشار اومده

   1. Avatar اِصی گفت:

    احسنت👍🤐

 3. Avatar حمیدوند گفت:

  سلام جناب مهندس وقت بخیر،
  از این شرکتها کدوم بهترین برای خرید سهامشون؟

 4. Avatar سانی گفت:

  عرضه اولیه ها همیشه برای من سود داشتن من حتما میخرم شون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن