کسب و کار
موضوعات داغ

لیست کامل عرضه اولیه اسفند ۹۹ بورس ✔️

تمام عرضه اولیه های اسفندماه 99 بورس و فرابورس در این ماه اسفند به طول کامل و دقیق

عرضه اولیه های اسفند ماه ۹۹ بورسی : عرضه اولیه این هفته و امروز را به همراه لیست کامل شرکت های جدیدی که به زودی منتشر می شوند ، مشاهده کنید. همچنین می توانید در پایین این صفحه تاریخ و اخبار عرضه اولیه های جدید را بخوانید.

مدیرکل بورس اوراق بهادار تهران گفت: چند شرکت برای صدور ضمانت نامه در انتشار اوراق فرعی شرکت نکردند. علی صحرایی ، مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با انتشار اوراق سهام فرعی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس اوراق بهادار ، شرکت های اوراق بهادار فرعی دارای وظیفه کمک به بازار سرمایه است ، اما چندین شرکت آن را تضمین می کنند.

” آنها مشارکت نکردند ، اما به طور کلی می توان گفت تصمیماتی که در شورای عالی بورس اوراق بهادار گرفته شده است ، از جمله تجاری سازی ، انتشار اوراق بهادار فرعی و سایر موضوعات ، می تواند به ثبات بازار سهام کمک کند.وی افزود: انتشار اوراق فرعی اجباری نیست ، وظیفه بورس اوراق بهادار و شرکت اوراق بهادار گزارش تخلف در موارد اجباری به سازمان بورس است ، اما نکته ای که باید در ذهن سهامدار ذکر شود این است که چه زمانی شرکت منفی است بازار اوراق قرضه منتشر شده است.۱۷ شرکت در مرحله درج نماد/ سهامداران فعلا منتظر ستاره خلیج فارس نباشند با بورس ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید‌: دانلود اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیرحضوری سجام + آموزش

عرضه اولیه های اسفند ماه سال ۹۹ کدامند؟

عرضه اولیه اپال (فراوری معدنی اپال کانی پارس)

عرضه اولیه شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس که قبلا یکبار در آذرماه امسال کنسل شده بود، چهارشنبه 6 اسفند برگزار می‌شود. در جریان این عرضه اولیه 7 درصد از سهام این شرکت به فروش خواهد رسید که از این مقدار، 1 میلیارد و 120 میلیون برگه سهم برای عرضه به عموم مردم و 280 میلیون برگه سهم برای عرضه به صندوق های سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.

دو تغییر عمده در این عرضه اولیه، کاهش 13 درصدی بازه قیمتی و نصف شدن سهام قابل عرضه؛ نسبت به اطلاعیه قبلی است. مهمترین اطلاعات موجود در اطلاعیه عرضه اولیه این نماد به شرح زیر است:

 • نماد : اپال
 • تاریخ عرضه اولیه: چهارشنبه 6 اسفند 1399
 • زمان شروع ثبت سفارش: متعاقبا در روز عرضه اعلام خواهد شد
 • تعداد سهام قابل عرضه به عموم مردم: 1 میلیارد و 120 میلیون سهم
 • حداکثر تعداد سهام قابل سفارش برای هر شخص: 400 سهم
 • بازه قیمتی: 12000 تا 12500 ریال
 • حداکثر نقدینگی مورد نیاز: حدودا 502 هزار تومان

در نظر داشته باشید که با توجه به تجربه عرضه اولیه های قبلی این احتمال وجود دارد که کل سهمیه درخواستی هر نفر یا بخش قابل توجهی از آن، اختصاص پیدا کند.عرضه اولیه هلدینگ سیمان غدیر

مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد. موضوعی که به نظر می‌رسد روند توقف عرضه‌های اولیه شکسته شود.

در روز‌های اخیر با روند افولی بازار سرمایه روند عرضه‌های اولیه متوقف شده است و هیچ خبری از عرضه‌های اولیه نیست. نه سازمان بورس و نه شرکت‌ها رغبتی به ورود به این بازار ندارند.

اما بعد از رسیدن بازار به کف تاریخی،‌ موضوع عرضه‌های اولیه دوباره مطرح شده است. مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد. موضوعی که به نظر می‌رسد روند توقف عرضه‌های اولیه شکسته شود.

شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر به عنوان سومین تولید کننده بزرگ سیمان کشور، شهریور ماه در بازار دوم فرابورس پذیرش و درج نماد شده و احتمالا یکی از عرضه اولیه های اسفند ماه باشد. براساس قوانین فرابورس، از درج نماد تا عرضه اولیه شدن سهام شرکت، فرصت ۴ ماهه وجود دارد و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به احتمال زیاد تا پایان اسفند ماه شاهد عرضه اولیه غدیر خواهیم بود.

سپید (سپید ماکیان)

نماد سپید را می توان در فهرست عرضه اولیه های اسفند ۹۹ قرار داد. درج نماد این شرکت که بزرکترین تولید کننده مرغ گوشتی کشور به شمار می رود از مدت ها پیش انجام شده و گفته شده که عرضه آن در نیمه دوم سال صورت می گیرد. بنابراین می توان به عنوان یکی از عرضه اولیه های احتمالی اسفند ۹۹ از سپید ماکیان نام برد.عرضه اولیه های بورس 99
عرضه اولیه های بورس 99

سپیدار (سپیدار سیستم آسیا)

پیش بینی می شود شرکت سپیدار سیستم آسیا، به عنوان زیر مجموعه شرکت بورسی همکاران سیستم، یکی از عرضه اولیه های اسفند ماه ۹۹ باشد. درج نماد سپدار انجام شده و برای عرضه ۱۵ درصد از سهام خود آماده است.

شرکت‌ها در زمان تعادل بازار عرضه اولیه می شوند:

نام شرکتنماد
انتقال داده‌های آسیاتکآسیاتک
فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگادفناپ
س. کارکنان گروه مپنا
گروه صنعتی مینو
توسعه صنعت نفت و گاز پرشیاپرشیا
س. برق و انرژی غدیر
پالایش نفت جیشجی
ترانسفورماتور توزیع زنگانبرانسفو
صنایع تجهیزات نفتفنفت
تولید نیروی جنوب غرب صبابصبا
ایمن خودرو شرقخیمن
پتروشیمی بوعلی سینابوعلی
ترانسفورماتور توزیع زنگانبرانسفو
پتروشیمی ایلامشایلام
پتروشیمی مرواریدشمروارید
پالایش نفت جیشجی
راه آهن حمل و نقلحرآهن

همچنین مطالعه شود :کد بورسی چیست و چگونه کد سهامداری بگیریم؟

عرضه اولیه سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار

روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه، شرکت سرمایه ‌گذاری مدیریت سرمایه‌ مدار ۱۵ درصد از سهام خود را با نماد «مدار» از طریق عرضه اولیه وارد بورس میکند.

روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس تهران به نقل از مدیر عملیات بازار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۱۲/۲۰ تعداد ۳۴۵ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت “سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه‌مدار” به عنوان پانصدوهفتاد و هفتمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “سرمایه‌گذاری‌ها” و طبقه “سایر واسطه‌های مالی” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد “مدار” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۴۰۰ سهم در بازه قیمتی ۴۷۵ تا۵۰۵ تومان معادل ۲۰۲ هزار تومان خریداری کند.

زمان عرضه :
چهارشنبه 20 اسفند ماه

↕️ دامنه قیمت:
4,750 تا 5,050 ریال

🧮 سهم هر کد:
حداکثر 400 سهم

💶 حداکثر نقدینگی مورد نیاز:
حدوداً دویست و دو هزار تومان (202,000)

عرضه اولیه حآفرین قطعی شد!

به گزارش نبض بورس، هفته گذشته بود که عرضه اولیه حآفرین آگهی شد و قرار بود چهارشنبه هفته گذشته عرضه اولیه شود، اما این عرضه اولیه لغو شد. دوباره عرضه اولیه حآفرین آگهی شد.

این بار اما قیمت عرضه اولیه حآفرین با ۱۸ درصد کاهش رو به رو شد و قرار است در روز چهارشنبه ۲۰ اسفند در فرابورس عرضه اولیه شود.

روز چهارشنبه مصادف با ۱۹ اسفند شاهد یک عرضه اولیه دیگر در فرابورس ایران خواهیم بود. عرضه اولیه حآفرین در واقع عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین با نام حآفرین خواهد بود.

این اتفاق پس از آن رخ می دهد که عرضه اولیه اپال در هفته گذشته با استقبال بسیار کمی از جانب سهامداران مواجه شد. عرضه اولیه حآفرین در واقع شامل ۶۶۸ میلیون و ۵۲۰ هزار سهم از این سهام این نماد خواهد بود.

🗓 زمان عرضه :
سه شنبه 19 اسفند ماه از ساعت 13:00 الی 17:00

↕️ دامنه قیمت:
4,348 تا 4,448 ریال

🧮 سهم هر کد:
حداکثر 1300 سهم

💶 حداکثر نقدینگی مورد نیاز:
حدودا پانصد و هفتاد و نه هزار تومان (579,000)

این هفته عرضه اولیه داریم؟

اما آیا این هفته عرضه اولیه داریم؟

استقلال و پرسپولیس، عرضه اولیه اپال (شرکت اوپال پارسیان سنگان) که اخیرا ناگهان لغو شد، پتروشیمی‌ الوند، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش، فروشگاه شهروند، روزنامه همشهری، هلدینگ سیمان غدیر و تپسی از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی امسال هستند که تاکنون گمانه‌هایی درباره آنها منتشر شده و اسامی این نمادها به عنوان عرضه اولیه امسال اعلام شده است.

از سوی دیگر طبق آخرین اطلاعات بزرگترین عرضه اولیه امسال یعنی ستاره خلیج فارس هم قرار بوده در زمستان امسال انجام شود.

بدین ترتیب تاکنون نام ۱۴ نماد بورسی اعلام شده که قرار است در امسال عرضه اولیه آنها انجام شود. هرچند تحقق این چنین وعده‌ای کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد اما به هرترتیب طبق برنامه اعلام شده دو هفته بعد زمان عرضه اولیه مهم دو باشگاه ورزشی استقلال و پرسپولیس است.

اخیرا فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان اینکه دهه فجر تیم‌های سرخابی در بورس عرضه اولیه خواهند شد، گفت: علت اعلام نکردن برای تعیین زمان عرضه سهام دو باشگاه به بورس، فراهم شدن اطمینان خاطر به خریداران و سهامداران در بورس است.

وی افزود: وزارت اقتصاد و دارایی باید اطمینان حاصل کند که منافع دو باشگاه و سهامداران در عرضه اولیه به بورس حفظ خواهد شد.

بدین ترتیب ممکن است در دو هفته بعد سهامداران شاهد عرضه اولیه مهمی باشند اما آیا تمام آن ۱۴ عرضه اولیه اعلام شده در امسال انجام خواهد شد؟

اگر نمادی در ماه اسفند ماه 99 عرضه اولیه بشود حتما اطلاعات کامل را در همین مقاله با جزئیات کامل اضافه خواهیم کرد. شما منتظر کدام نماد در عرضه اولیه ها هستید؟

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫19 دیدگاه ها

 1. Fatemeh گفت:

  تاریخ عرضه اولیه مهر ماه چ روزیه؟
  اصن چطوری میشه خریدشون؟
  میشه راهنمایی کنید لطفا

  1. طهرانی گفت:

   روز های عرضه اولیه داخل همین مقاله بروز رسانی میکنیم
   برای خرید میتونید از طریق کارگزاری تون اگر قابلیت خرید خودکار داره فعال کنید یا ساعت اعلام شده مقدار سهام رو خرید بزنید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام خانم.با کد بورسی میشه خرید انجام داد

 2. افشین گفت:

  نظرتون در مورد دارا دوم چیه?

  1. طهرانی گفت:

   در مقاله ای جداگانه حتما به بررسی دارا دوم میپردازیم

  2. اسدی گفت:

   چرا عرضه اولیه ثامید متوقف و ممنوعه ولی گفتن تا 12 وقت داریم بخریم

   1. طهرانی گفت:

    شما خرید رو بزنید نهایتا پولتون برمیگرده به قدرت خرید تون اگر متوقف بشه

 3. سعید گفت:

  هر که را نان دهد دندان دهد این روزا رو همه فشار است پس هرکسی که 1 سهمم گیرش بیاد و 1000 تومن تو زندگیش بدردش بخوره خوبه حالا هرکی میخواد باشه قدیما به سفره که پهن می شود هرچی شلوغ تر بود بیشتر روزی بود و خوشحالی هیچکس از سفره پر اما تنها لذت نمیبره حتی پادشاه یه کمم دست و دل باز باشیم خدا روزی رسونه

 4. طهرانی گفت:

  عرضه اولیه های پیش رو در بورس ۹۹ میتوانند یکی از بهترین سهم های مستعد رشد و سود باشند.

 5. فرزاد گفت:

  عرضه اولیه جذابیتش رو از دست داده .دیگه خیلی ارزش خرید ندارند. مشارکت بالاست.به زودی باید در هر عرضه اولیه نفری یک سهم برسه

  1. ناشناس گفت:

   با سلام مگه نمیدانید که خدا روزی رو میرسونه پس چرا برامون سنگین میاد که همه از این سفره نونی بخرن به خدا اعتماد کن برادر

  2. Mehran گفت:

   اره چون به همه مساوی سهم میرسه دلال ها این وسط نمیتونن سود کنن برا همین بهت فشار اومده

   1. اِصی گفت:

    احسنت👍🤐

   2. لادن گفت:

    وقتی تعداد سهم های هر کد بورسی کم باشه، نماد به اندازه کافی حجم نمیخوره و حجم مبنا رو پر نمی کنه و نمی تونه به اندازه کافی رشد کنه، اکثر نمادهایی که تعداد کم به هر کد رسیده به سختی تونستن ، در پایان روز برای قیمت پایانی یک تا دو درصد رو بزنن، به همین خاطر جذابیتش کم شده.

 6. حمیدوند گفت:

  سلام جناب مهندس وقت بخیر،
  از این شرکتها کدوم بهترین برای خرید سهامشون؟

 7. سانی گفت:

  عرضه اولیه ها همیشه برای من سود داشتن من حتما میخرم شون

  1. علیرضا گفت:

   آره دمت گرم من نماد های امین، زملارد،بپیوند،ثامیدو وسپهر رو تمام و کمال خریدم و عالی بودن

   1. سلنا گفت:

    بله منم خریدم وسودهم
    کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.