کسب و کار

راه های پولدار شدن بدون سرمایه در ایران کدامند؟ ۹ روش باورنکردنی پولدار شدن بدون سرمایه اولیه

روش های ساده تضمینی رایگان برای پولدار شدن بدون داشتن سرمایه در ایران به صورت سریع و عملی

روش های پولدار شدن بدون سرمایه در ایران : همه ما دوست داریم کسب و کار خودمان را داشته باشیم. علاقه داریم که درآمدی که کسب می کنیم، وابسته به کسی نباشد. اما معمولا این جور کارها نیاز به سرمایه های زیادی دارند تا بتوانند در کوتاه مدت، بازدهی داشته باشند.

اما، امروز در این مقاله، راه هایی برای پولدار شدن بدون سرمایه مخصوص کشور ایران را به شما معرفی خواهیم کرد تا از همین امروز کارتان را شروع کنید!در بعضی از شغل های معرفی شده، درآمدی که می توانید بدون سرمایه اولیه به دست آورید، از شغل هایی که نیاز به سرمایه دارند هم بیشتر است!

آماده اید تا با بهترین روش های پولدار شدن بدون نیاز به حتی یک ریال سرمایه آشنا شوید؟ پس با کسب و کار ماگرتا همراه باشید!

همچنین بخوانید: پردرآمدترین مشاغل در ایران کدامند؟

پولدار شدن و کسب ثروت بدون پول
پولدار شدن و کسب ثروت بدون پول

آیا بدون داشتن سرمایه هم می توان ثروتمند شد؟

پاسخ این سوال، بسیار ساده است، بله! شاید در گذشته و سال های قبل، این امکان وجود نداشت. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راه های ارتباطی مختلف، می توان به راحتی شغلی بدون سرمایه اولیه ایجاد کرد و از طریق آن به درآمدهای حتی میلیاردی رسید!

امروزه دیگر ثروتمند شدن یک رویا نیست! هرکسی که تلاش کند و فعل خواستن را صرف کند، می تواند خیلی زود ثروتمند شود. البته منظورمان از کلمه ” خیلی زود “، این است که نسبت به گذشته، خیلی سریعتر می توان به درآمدهای بالا رسید.

اگر می خواهید ادامه این مقاله را بخوانید، باید تفکرات کارمندی تان را دور بریزید! اینجا قرار نیست شغل هایی مانند کارمندی به شما معرفی شود! آیا با همچین شغلی، می توانید درآمد ماهیانه 500 میلیون تومان داشته باشید؟

آیا در شغل های بدون سرمایه نیز امکان دارد شکست بخوریم؟

فرقی نمی کند که شما کارتان را با 5 میلیارد تومان راه اندازی کرده باشید و یا با صفر ریال! در هر حال، ممکن است شکست بخورید. هرکاری، سختی های خودش را دارد. لطفا از شکست نترسید، بلکه از آن درس بگیرید!

اگر از ابتدای کارتان، به فکر شکست خوردن باشید، شک نکنید که این اتفاق برایتان رخ خواهد داد! بهترین کار این است که با قدرت، در دل مشکلات بروید!

اما یادتان باشد که اگر در کاری که بدون سرمایه آن را راه اندازی کرده اید شکست بخورید، ضرر آنچنانی نکرده اید! زیرا پولی از دست نداده اید.

اما این نکته به این معنا نیست که بدون تحقیق و بررسی، یک شغل را انتخاب کنید و پس از 2 ماه بگویید شکست خوردم و آن را رها کنید.

سرمایه، فقط پول نیست. وقت و انرژی که برای کارتان می گذارید نیز، سرمایه شما محسوب می شوند.

بنابراین می توان گفت که شما نمی توانید هیچ کاری را بدون سرمایه آغاز کنید. چرا که همیشه وقت و انرژی خود را پای آن کار می گذارید و به هر حال اگر شکست بخورید، وقت تان که ارزشمندترین دارایی تان است را از دست داده اید. اما حداقل پولی از دست نداده اید.

 بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به سراغ کاری بروید، درباره آن به خوبی تحقیق کنید. اگر ادامه همین مقاله را هم بخوانید، کافی است. زیرا تمامی مشاغلی که قرار است معرفی کنیم، به طور کامل تجزیه و تحلیل می شوند!

راهکار های ثروتمند شدن بدون نیاز به سرمایه
راهکار های ثروتمند شدن بدون نیاز به سرمایه

معرفی راه های پولدار شدن بدون سرمایه

۱. اگر مهارتی دارید، از طریق اینترنت آن را آموزش دهید!

مهم نیست مهارت شما چیست! هر چیزی که باشد، بالاخره افرادی خواهان یادگیری مهارت شما هستند! همیشه دید مثبت به مهارت خود داشته باشید.

اگر آشپزی، خیاطی، آرایشگری، ریاضی، نجاری، بنایی، بورس، مشاوره کسب و کار و … بلدید، خیلی راحت می توانید از طریق اینترنت آن را آموزش دهید.

باز هم تکرار می کنیم، مهم نیست مهارت شما چه باشد، آن مهارت باز هم طرفداران خود را دارد! اگر نمی دانید چگونه می توانید به صورت آنلاین آموزش دهید، اصلا نگران نباشید!

شما می توانید یک پیج اینستاگرام بسازید و از طریق آن آموزش دهید. برای شروع کارتان، باید کمی محتوا و آموزش های رایگان تولید کنید تا مخاطبان با مهارت و کیفیت کار شما آشنا شوند. پس از مدتی افراد زیادی به شما پیام خواهند داد و از شما درخواست خواهند کرد که مهارتی که دارید را به آنها نیز آموزش دهید.

البته شما نباید بی کار بنشینید! پس از اینکه صفحه اینستاگرام تان کمی پیشرفت کرد، مدام کاربران را ترغیب کنید و بگویید که من فلان مهارت را به خوبی بلدم تا به شما پیام دهند.

شاید برخی مهارت ها را بتوان تلفنی نیز آموزش داد که تعدادشان بسیار محدود است. اما احتمالا شما عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستید، باید مهارت خود را در قالب ویدیوهای آموزشی ارائه دهید.

برای این کار، تنها نیاز به یک لپ تاپ و یا کامپیوتر دارید که با استفاده از آن ویدیوهای خود را آماده کنید. البته با موبایل تان هم می توانید این کار را انجام دهید. اما اگر بتوانید با لپ تاپ و کامپیوتر این کار را انجام بدهید، کیفیت کارتان چندین برابر می شود!

البته اگر نیاز است که خودتان هم در فیلم حضور داشته باشید، باید از دوربین موبایل و یا یک دوربین فیلمبرداری مخصوص استفاده کنید. از آنجایی که قرار است کارمان را بدون سرمایه آغاز کنیم، نیازی نیست که یک دوربین مخصوص برای این کار خریداری کنید. خیلی هم نمی خواهد سخت بگیرید! بعدها با درآمدهایی که کسب کردید، می توانید یک دوربین هم بخرید!

اگر نیازی به حضور شما در فیلم نیست و می خواهید آموزش خود را با استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ ارائه دهید، باید یک برنامه ضبط از صفحه مانیتور دانلود کنید. کافی است همین عبارت گفته شده را در گوگل جستجو کنید. برنامه های زیادی برای این کار وجود دارند.

پس از دانلود و نصب این برنامه، می توانید به راحتی از صفحه مانیتور خود فیلم بگیرید و آموزش های با کیفیت بالا ضبط کنید.

راه دیگر ارائه مهارت هایتان، این است که وبینار ( کلاس های آنلاین ) برگزار کنید که این روزها با توجه به شرایط جهان و شیوع کرونا، این روش بسیار محبوب شده است! برای برگزاری وبینار هم می توانید از سایت های ایسمینار و یا اسکای روم استفاده کنید.

البته برای استفاده از سرویس برگزاری وبینار این سایت ها، باید هزینه‌ی جزئی را پرداخت کنید. اگر دوست ندارید در ابتدای کارتان، هزینه ای بپردازید، می توانید از سایت freeconferencecall.com نیز برای برگزاری وبینار به صورت کاملا رایگان استفاده کنید.

درآمد این کار ممکن است در ماه های اول و دوم، تنها 2 الی 3 میلیون تومان باشد. اما مطمئن باشید که اگر کارتان را به خوبی انجام دهید، می توانید از ماه سوم، انتظار درآمد بالای 7 میلیون را نیز داشته باشید.

کسب درآمد آنلاین
کسب درآمد آنلاین

۲. پولدار شدن بدون سرمایه با تهیه غذای خانگی، باورتان می شود؟

راه دوم از راه های پولدار شدن بدون سرمایه این است که این کار اصلا نیاز به سرمایه خاصی ندارد. با همان موادی که در خانه دارید نیز می توانید چند نمونه کار آماده کنید و به عنوان مثال با رستوران ها و شرکت های مختلف همکاری کنید!

حتما تمامی موارد بهداشتی را رعایت کنید تا بعدها برایتان مشکلی پیش نیاید. به دلیل اینکه مستقیما با سلامت مردم در ارتباط هستید، باید یک مجوز معتبر و رسمی نیز بگیرید. اگر بدون مجوز کار کنید، بعدها ممکن است به مشکل بخورید و مجبور شوید کسب و کار خانگی تان را تعطیل کنید.

در ابتدای کار، نیازی به اجاره آشپزخانه و یا استخدام کارمند نیست. قرار است بدون صرف حتی یک ریال هزینه کسب و کارتان را راه اندازی کنید. شاید نیاز باشد مبلغ خیلی کمی تنها بابت مواد اولیه بپردازید که مطمئن باشید با سفارش های اول و دوم، چند برابر این مبلغ را به دست خواهید آورد.

برای شروع، از آشپزخانه منزل خودتان استفاده کنید. خیلی راحت می توانید غذاهای خانگی، ترشی و مربا درست کنید و به فروش برسانید.

سعی کنید قبل از شروع، کمی کتاب در حوزه بازاریابی و فروش نیز بخوانید تا آمادگی بیشتری کارتان را شروع کنید. درآمد این کار، از همان روز اول هم می تواند بسیار خوب باشد.

همه چیز بستگی به کیفیت کار شما و اینکه در روز چه تعداد می توانید غذا درست کنید، دارد! هر چه بتوانید غذاهای بیشتر و با کیفیت بهتر تهیه کنید، درآمدتان بیشتر می شود. بنابراین نمی توان از الان، درآمدی برای این کار تعیین کرد!

۳. آیا به زبانی به غیر از فارسی تسلط دارید؟ کار ترجمه انجام دهید!

اگر به زبان هایی مثل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و حتی چینی تسلط دارید، می توانید در خانه و بدون حتی یک ریال سرمایه کار خود را شروع کنید.

احتمالا از شنیدن نام زبان چینی تعجب کرده باشید! اما جالب است بدانید که حتی ترجمه چینی به فارسی و یا سایر زبان ها نیز تقاضای زیادی دارد!

قیمت ترجمه بستگی به توافق شما و کارفرما دارد. ممکن است بخواهید در سایت های خدمات ترجمه، مانند ترجمیک استخدام شوید و یا شاید بخواهید برای خودتان کار کنید و به جایی وابسته نباشید.

در هر صورت، قیمت ترجمه یا به شکل کلمه ای و یا به ازای هر صفحه، تعیین می شود! اگر از سرعت عمل خوبی برخوردار باشید، می توانید درآمد بسیار زیادی از این راه کسب کنید. به طور میانگین، می توانید روزانه 100 هزار تومان کسب درآمد کنید که در ماه حدود 3 میلیون تومان می شود. البته اگر سرعت عمل تان بالاتر برود، می توانید ماهیانه 5 میلیون تومان نیز درآمد کسب کنید!

راههای یک شبه پولدار شدن
راههای یک شبه پولدار شدن

۴. پرستار بچه شوید!

این کار هم لذتبخش است و هم پولساز! خیلی راحت می توانید در خانه بنشینید و از کودکان پرستاری کنید. البته باید خیلی حواستان باشد که اتفاقی برای آنها پیش نیاید. شما در قبال هر اتفاقی برای بچه ها مسئول هستید!

برای این کار باید حتما گواهی عدم سوء پیشینه نیز داشته باشید. با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر، اکثر والدین همزمان با هم کار می کنند تا بتوانند از پس هزینه های زندگی بر بیایند. بنابراین فرصت خوبی است تا شما با نشان دادن توانایی ها و مورد اعتماد بودن تان، مسئولیت نگهداری بچه ها را بر عهده بگیرید!

۵. بدون هیچ سرمایه ای با مدیریت شبکه های اجتماعی پولدار شوید!

این روزها که بازار کسب و کارهای آنلاین و شبکه های اجتماعی بسیار داغ شده، افراد زیادی کار سنتی خود را به فضای آنلاین نیز آورده اند. این افراد معمولا شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام را برای کار خود انتخاب می کنند.

از آنجایی که مدیریت این شبکه ها، بسیار سخت و زمان بر میباشد، صاحبان کسب و کار فرصتی برای این کار ندارند. بنابراین سعی می کنند افرادی را پیدا کنند تا به جای اینکه خودشان درگیر اینستاگرام و تلگرام شوند، آنها این کار را برایشان انجام دهند.

از این رو، نیاز به ادمین ( مدیر ) شبکه های اجتماعی بسیار افزایش پیدا کرده و شما می توانید با حداقلِ مهارت، کار خود را شروع کنید!

 کافی است برای شروع یک پیج اینستاگرام برای خود بسازید و مهارت هایتان در حوزه شبکه های اجتماعی مانند پاسخ به کامنت ها، دایرکت ها و تولید محتوا را به نمایش بگذارید. مطمئن باشید که خیلی زود کسب و کارهای زیادی به سراغ شما می آیند و از شما درخواست می کنند تا صفحه کاری آنها را نیز مدیریت کنید!

درآمد این کار، حداقل 2 میلیون تومان است و حداکثری برای آن وجود ندارد. اگر در کار با برنامه هایی مانند فتوشاپ، پریمیر و افترافکت نیز مهارت داشته باشید، می توانید درآمد بسیار بیشتری کسب کنید. داشتن مهارت زبان انگلیسی در این شغل، امتیاز محسوب می شود، اما داشتن آن ضروری نیست!

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

۶. با یوتیوب میلیاردر شوید!

راهکار دیگر راه های پولدار شدن بدون سرمایه آن است که اگر چیزی برای ارائه به صورت ویدئویی دارید، می توانید از طریق یوتیوب به معنای واقعی پولدار شوید!

اگر طنزپرداز هستید و می توانید کلیپ های کوتاه و طنز بسازید، یوتیوب بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن هنرتان است. نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت نیست! شما با استفاده از همین دوربین موبایل تان نیز ویدیوهایی بسازید که دیگران از دیدن آن لذت ببرند!

البته اگر به نرم افزارهایی مانند افترافکت و پریمیر تسلط داشته باشید که اوضاع بسیار بهتر هم می شود! شما باید با قرار دادن ویدیوهای خود، می توانید کاربران را به سمت خود جذب کنید.

یادتان باشد که محتواها یا همان ویدئوهای شما باید آن قدر جذاب باشند که باعث ترغیب کاربران به دنبال کردن شما شوند! هنگامی که بازدید ویدیوهایتان از یک حد مشخص بیشتر شود، یوتیوب تبلیغات خود را به صورت خودکار در ابتدای ویدیوهای شما قرار می دهد و بابت هر بازدید مبلغی را به شما پرداخت می کند.

طبق بررسی های انجام شده، یوتیوب بابت هر 5 هزار بازدید، مبلغ 50 دلار به سازنده ویدیو پرداخت می کند که در این شرایط و با قیمت فعلی دلار، واقعا ارزشمند است!

البته برای به دست آوردن این حجم از بازدید، تقریبا باید 6 ماه الی 1 سال فعالیت مستمر داشته باشید. اگر روش کار با یوتیوب را نمی دانید، می توانید عبارت ” آموزش راه اندازی کانال یوتیوب ” را در گوگل جستجو کنید!

درآمد این کار نیز بستگی به این دارد که تا چه حد ویدیوهای شما جذاب و کاربر پسند باشند. اگر فرض کنیم که واقعا به 5 هزار بازدید برای هر ویدیو برسید و هر هفته 2 ویدئو قرار دهید، چیزی حدود 400 دلار، نصیب تان می شود. بنابراین همه چیز بستگی به خودتان دارد که هر هفته چند ویدیو قرار می دهید و هر ویدیو چقدر بازدید دریافت می کند!

البته یوتیوب در اصل بابت مجموع دیده شدن ویدئوها در یک ماه به شما پول پرداخت می کند و اینکه بخواهیم بگوییم دقیقا به ازای هر بازدید، چقدر پرداخت می شود، اشتباه است.

مثالی که قبل تر زدیم نیز، ممکن است برای شما صدق نکند. بنابراین ممکن است 400 دلار گفته شده، کمی بالا و پایین شود. چیزی که در یوتیوب مهم است، تولید محتوای اصولی و جذاب می باشد. محتوای خوب تولید کنید تا بتوانید پول بیشتری دریافت کنید!

۷. همکاری در فروش پولدارتان می کند!

اگر چند سال پیش به شما می گفتند که می توانید بدون حتی داشتن یک محصول، به درآمدهای باورنکردنی برسید، باور می کردید؟

احتمالا جواب تان خیر است. زیرا این سیستم، طی 2 الی 3 سال اخیر رواج یافته و امروزه اکثر افرادی که سرمایه ای ندارند، از این روش برای تامین محصولات و فروش آنها استفاده می کنند.

در واقع شما در این روش، محصولات دیگران را می فروشید و پورسانت دریافت می کنید. البته می توانید سود خود را به قیمت تمام شده و اصلی محصول نیز اضافه کنید، شاید اینطور بهتر باشد!

برای شروع این کار، می توانید از سیستم همکاری در فروش استفاده کنید. این سیستم فوق العاده است! می توانید در این سیستم به راحتی ثبت نام کنید، دسته ای که می خواهید در آن فعالیت کنید را انتخاب کنید و کار خود را شروع کنید.

پیشنهاد می کنیم برای شروع، از دسته هایی که پورسانت آنها زیاد است استفاده کنید. در پنل کاربری خود، می توانید لینک محصولات مورد نظرتان را وارد کنید و پس از آن، یک لینک مخصوص به خودتان دریافت کنید و آن را در سایت و یا شبکه های اجتماعی خودتان، به اشتراک بگذارید.

در ابتدای کار، برای اینکه نیاز نباشد هزینه ای بپردازید، بهتر است یک صفحه اینستاگرام برای خود بسازید و عکس و توضیحات به همراه لینک محصول را در آن قرار دهید. سعی کنید یک دوره آموزشی اینستاگرام هم بگذرانید تا بیشتر با این شبکه اجتماعی آشنا شوید و بتوانید به خوبی محصولاتتان را به فروش برسانید.

اگر برای پرداخت هزینه، در حد 500 هزار تومان مشکلی ندارید نیز می توانید یک سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کنید و خیلی زود کارتان را شروع کنید. البته قبل از انجام این کار، حتما با یک متخصص دیجیتال مارکتینگ صحبت کنید!

اگر دوست ندارید از سیستم همکاری در فروش دیجی کالا استفاده کنید، می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در دسته کیف و کفش فعالیت کنید، کافی است یک جستجوی ساده در اینستاگرام انجام دهید. بهتر است برای این کار فعلا به سراغ گوگل نروید.

در بخش جستجو، نام کیف و کفش را وارد کنید. خواهید دید که هزاران صفحه که در حوزه فروش کیف و کفش فعالیت می کنند، به شما نمایش داده می شود. چند تا از آنها را انتخاب کنید و راجع به کارتان با آنها صحبت کنید. بسیاری از فروشندگان، قبول می کنند.

اگر توانستید رضایت فروشنده ای را جلب کنید، کافی است یک صفحه کاری برای خود بسازید و فعالیت خود را از همان لحظه آغاز کنید. سعی کنید در رابطه با تکنیک های بازاریابی و فروش در اینستاگرام، اطلاعات بسیار زیادی کسب کنید!

درآمد همکاری در فروش، حد و مرزی ندارد. از ماهی 1 میلیون تومان شروع می شود تا هر چقدر که بتوانید بفروشید. در ماه های اول و دوم، ممکن است تنها بتوانید 3 الی 5 میلیون تومان درآمد کسب کنید. اما مطمئن باشید از ماه سوم به بعد، می توانید بالای 10 میلیون تومان، فروش داشته باشید!

همکاری در فروش و سود میلیونی
راه های پولدار شدن بدون سرمایه همکاری در فروش و سود میلیونی است

۸. بنویسید و پول پارو کنید!

یکی دیگر از راه های پولدار شدن بدون سرمایه این است که سایت های بسیار زیادی در بستر اینترنت وجود دارند که نیازمند کسی هستند که برایشان محتوا تولید کند و آن را در سایت شان بارگذاری کند!

اگر استعداد نویسندگی دارید، دست به کار شوید. ابتدا بهتر است برای خودتان محتوا تولید کنید. سعی کنید روزانه بین 500 الی 1000 کلمه بنویسید تا دست تان روان شود.

البته قرار نیست با مداد و خودکار روی کاغذ چیزی بنویسید!! شما باید با استفاده از نرم افزار Word کار تولید محتوا را انجام دهید. اگر بلد نیستید، نگران نباشید. آموزش های رایگان بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که می توانند شما را در این راه یاری کنند!

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که شما قرار نیست مطالب را از جایی کپی کنید و بعد تحویل کارفرما دهید! شما باید تمامی مطالب را از خودتان بنویسید.

البته سبک های مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد. به عنوان مثال، اگر زبان انگلیسی تان خوب است، میتوانید مقالات سایت های خارجی را به فارسی ترجمه کنید و در قالب فایل Word، تحویل کارفرما دهید.

روش دیگر، بازآفرینی محتوا می باشد. شما می بایست از سایت های مختلف اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. سپس بخش های مهم را انتخاب و در فایل تان ذخیره کنید. سپس باید مطالب به دست آمده را ویرایش کنید. نکته مهم این است که محتوای شما نباید از سایت های دیگر عینا کپی شده باشد. برای جلوگیری از این کار، باید برخی جملات را تغییر دهید و بازنویسی کنید.

یک روش دیگر نیز وجود دارد که به آن تولید محتوای تالیفی می گویند. در این نوع تولید محتوا، شما صفر تا صد مطالب را خودتان می نویسید. نه از جایی ترجمه می کنید و نه متن آماده ای را ویرایش می کنید. به همین خاطر، هزینه این نوع تولید محتوا کمی بیشتر می باشد.

نکته مهمی که در هر 3 روش باید به یاد داشته باشید، این است که به هیچ عنوان محتوای نهایی شما نباید عینا کپی از سایت های دیگر باشد. اگر از بازآفرینی محتوا استفاده می کنید، جملات را به طور کامل تغییر دهید تا محتوای شما ازنظر گوگل کپی محسوب نشود!

معمولا هزینه تولید محتوا براساس هزینه هر یک کلمه محاسبه می شود. یک فرد مبتدی و تازه کار، می تواند در ابتدای کارش کلمه ای 15 الی 25 تومان دریافت کند. البته اگر کیفیت کارتان در ابتدا خیلی بالا باشد، ممکن است این مبلغ به 35 تومان نیز افزایش پیدا کند.

اگر فرض کنیم توان شما تولید روزانه 2000 کلمه باشد، درآمدی که در یک روز می توانید کسب می کنید، حداقل 40 و حداکثر 75 هزار تومان می باشد! و اگر بخواهیم درآمد ماهیانه تان را محاسبه کنیم، چیزی حدود 2 میلیون تومان خواهد شد.

به مرور زمان با افزایش کیفیت و سرعت عمل تان، می توانید روزانه 4 الی 5 هزار کلمه با قیمت 45 تومان نیز تولید کنید که در یک ماه، مبلغی بین 6 الی 7 میلیون تومان خواهد شد. همه چیز بستگی به شما دارد!

کسب درآمد با نویسندگی
کسب درآمد با نویسندگی یک از راه های پولدار شدن بدون سرمایه

۹. وسایل دست ساز درست کنید!

شما می توانید در خانه، به راحتی وسایلی مانند عروسک، مجسمه و لوازم تزئینی بسازید و با قیمت مناسبی به فروش برسانید. بر خلاف باور عموم، خوشبختانه این وسایل طرفداران زیادی دارند و به خوبی فروش می روند!

البته برای شروع این کسب و کار، نیاز به کمی هزینه برای تهیه مواد اولیه دارید. ولی این مبلغ، خیلی زیاد نیست و شما با مبلغی بسیار کم و جزئی، می توانید کار خودتان را شروع کنید. اگر می خواهید هزینه ای هم نپردازید، می توانید برای شروع از مواد اولیه که در خانه تان دارید، استفاده کنید.

نیازی به اجاره دفتر کار نیست. اما بعدها با گسترش کسب و کارتان و افزایش تقاضا برای محصولات تان، می توانید مکان جداگانه ای برای کارتان اجاره کنید!

فروش این محصولات بسیار ساده است! می توانید به راحتی با مغازه ها و فروشگاه های شهرتان صحبت کنید و محصولات خود را به آنها بفروشید. حتی می توانید از فروش آنلاین نیز استفاده کنید. به ایده شماره 7 مجددا نگاهی بیندازید. تمامی نکات گفته شده در آن ایده را، می توانید برای فروش محصولات دست ساز تان نیز استفاده کنید.

درآمد این کار، بستگی به نوع محصول شما دارد و اینکه در ماه، چقدر می توانید از آنها تولید کنید. بنابراین مبلغ مشخصی را نمی توان تعیین کرد!

اگر دقت کرده باشید، اکثر ایده های گفته شده، به نحوی با فضای اینترنت ارتباط داشتند. این موضوع بدین معنی است که شما باید کسب و کار اینترنتی را در اولویت خود قرار دهید. هیچ چیز بیشتر از یک سایت و یا یک شبکه اجتماعی نمی تواند به شما سوددهی کند!

ایده های همکاری در فروش، تولید محتوا و کسب درآمد از یوتیوب را بسیار جدی بگیرید. بیشترین درآمدی که می توانید کسب کنید، از همین 3 ایده می باشد. برای استفاده از آنها، نیاز است که کمی دانش مرتبط با آن را داشته باشید.

تجارت کنید!

پتانسیل های بالقوه ثروت در تجارت قابل مقایسه با هیچ شغلی نیست. اگر شما سهم بسیار اندکی از بازارهای ایران و مخصوصا صادرات را به دست بیاورید درآمدهای بسیار بالایی خواهید داشت. اما چطور می‌توان بدون داشتن سرمایه وارد تجارت شد؟

شما می‌توانید با یادگیری روش‌های موفق تجارت با عرضه‌ی کالاهای تامین کنندگان دیگر به بازارهای جهانی کسب درآمد کنید، منظورما روش‌های تجاری سنتی مثل دلالی، حضور در نمایشگاه‌ها یا مغازه داشتن نیست این روش‌ها ضمن آنکه نیازه به پول یا سرمایه زیادی دارند، در دنیای امروز اینترنت و دیگر ابزارها روش نوینی را برای تجارت پیش روی شما گذاشته است.

مجموعه‌ها و موسسات دولتی و خصوصی زیادی وجود دارند که می‌توانند شما را در مسیر تبدیل شدن به یک تاجر موفق همراهی کنند. مجموعه‌ی آراد برندینگ یکی از موسسات خوشنامی است که افراد زیادی را در مسیرتجارت همراهی نموده است. پیشنهاد می‌کنیم حتما از مشاوره‌های رایگان این مجموعه استفاده نمایید.

اصلا نگران نباشید! هر آموزشی که بخواهید، به صورت رایگان در اینترنت وجود دارد می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. اگر از نظر مالی نیز مشکلی ندارید، آموزش های پولی در سطح اینترنت نیز می توانند به شما در این راه کمک کنند. خیلی سخت نگیرید! به خودتان ایمان داشته باشید و از همین امروز کسب و کارتان را راه اندازی کنید. این بود راه های کسب درآمد و پولدار شدن بدون سرمایه !

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =