فناوری
موضوعات داغ

بک لینک PBN چیست؟🧐 آموزش لینک سازی شبکه ای پی بی ان

لینک سازی PBN چگونه است؟ ساخت شبکه اختصاصی لینک ها با کمترین هزینه و اصولی

بک لینک PBN و آموزش ساخت پی بی ان حرفه ای: به نظر شما شبکه وبلاگ خصوصی یا ( به انگلیسی: Private Blog Networks ) جزء سئو کلاه سیاه است و باید منتظر مجازاتش باشیم یا هک رشد سئوی سایت ما است؟

چه چیزی در مورد بک لینک PBN میدانید؟ احتمالا توی گپ و گفت های دوستانه زیاد اسم بک لینک PBN را همراه با تاثیراتی که دارد شنیده اید. خب پس شما هم به این فکر افتادید که از روش شبکه های پرش برای بازدید سایتتان استفاده کنید.

در این مقاله در سئو ماگرتا قصد داریم به شما بگوییم که شبکه های PBN استراتژی های قانونی هستند یا صرفا برای اینکه شما پنالتی شوید ساخته شده اند.

رابطه بک لینک با نتیجه رتبه های گوگل
رابطه بک لینک با نتیجه رتبه های گوگل

در ابتدا باید بگوییم جواب به این سوال بسیار پیچیده است؛ ما لیستی از نکات منفی و مثبت برای شما میگوییم تا با جوانب مختلف این مبحث را متوجه شوید.

با این حساب فقط یک چیزی وجود دارد: شما از بک لینک برای تقویت سئو خارجی خود استفاده میکنید. در دل این بک لینک ها PBN وجود دارد.

پس با این حساب در این شکی نیست که بک لینک ها در تقویت سایت شما موثر هستند.

بقیه چه طرز تفکری دارند در این خصوص؟ همه میدانیم بک لینک ها کار میکنند، آیا PBN هم کار میکند؟ اگر کار میکنند، خوب هستند؟ اگر خوب هستند چجوری کار میکنند؟ خب بریم به این سوالات جواب دهیم.

بک لینک PBN چیست؟

احتمالا این اصطلاح را در گروه های موجود، وبینار ها و سایر مکان ها شنیدید اما نمیدونید ماجرا از چه چیزی قرار است. در هرصورت ما بر این دید این مقاله را نوشتیم که شما چیزی در این خصوص نمیدانید.

خوشبختانه شبکه های خصوصی وبلاگ ( PBN ) را راحت میتوان درک کرد.

تاریخچه بک لینک PBN به این شکل است که در مقطعی از سئو، شخصی کشف کرد چطور بک لینک های بسیار زیادی را از وبسایت هایی که قدرت بالایی دارند بدون تلاش زیاد بدست بیاورد. آن فرد این کار را با خرید دامنه های منقضی شده انجام داد.

لیست دامنه های منقضی شده برای بک لینک PBN
لیست دامنه های منقضی شده برای بک لینک PBN

سپس وقتی که دامنه های اکسپایر شده یا منقضی را پیدا کرد محتوای یونیک برای هر وبسایت تولید کرد و به سایت اصلی خود لینک داد. آن با این کار حجم بسیار زیادی از لینک های با کیفیت را برای سایت خود به وجود آورد. در این لحظه بود که شبکه های خصوصی وبلاگ تولید شدند.

در حقیقت نقشه PBN به این صورت است:

نقشه لینک سازی اصولی پی بی ان
نقشه لینک سازی اصولی پی بی ان

با همه این بک لینک ها، سئو و رتبه سایت شما افزایش پیدا میکند. به نظرتان چطور است؟ من که میگویم عالی است.

چرا نمیخواهید مبلغی را پرداخت کنید تا رتبه بندی سایتتان بالا برود و ترافیک بسیار بالا به سایت خود منتقل کنید؟ بیشتر کارشناسان سئو دنبال این هستند.

برای ساخت این شبکه نکات منفی و مثبتی وجود دارد که شما باید به آنها توجه کنید تا آگاهانه کارتان را جلو ببرید.

بخاطر اینکه کمکی به شما کرده باشیم، ابتدا نکات قوت و مثبتی که برای شما دارد را می گوییم و سپس نکاتی که چرا این روش خطرناک است. با این حساب شاید بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

مزایای استفاده از بک لینک PBN

شاید شما شنیده باشید که شبکه های PBN فقط کلاهبرداری هستند و این تا حدی صادق است. PBN ها مزایای قانونی هم دارند.

حال اکنون میخواهیم در مورد اینکه چرا بازاریابان به PBN علاقه دارند بحث کنیم. همانطور که در قبل تر گفتم بک لینک ها باعث موفقیت وبسایت های شما میشوند.

اما بک لینک یعنی چی؟ بک لینک، هایپرلینکی ( لینک پیوندی ) است که از یک وبسایت دیگر به سایت شخصی شما داده میشود. بک لینک ها به سئو سایت شما کمک میکنند.

مزایا استفاده از PBN
مزایا استفاده از PBN

بک لینک ها باعث میشوند که موتور های جستجو متوجه شوند سایت شما منبع خوبی است که سایت دیگر به شما اعتماد کرده و به شما لینک داده است.

این باعث میشود که سایت شما نزد موتور های جستجو قابل اعتماد شناخته شوند. به همین دلیل است که ایجاد لینک مهم ترین عامل در رتبه بندی یک وبسایت است.

کیفیت بک لینک ها در لیک سازی شبکه ای
کیفیت بک لینک ها در لیک سازی شبکه ای

PBN ها یکی از موثر ترین راه های ایجاد بک لینک هستند. در عکس زیر مشاهده میکنید PBN چه تاثیری بر رتبه بندی یک شرکت گذاشته است.

نمونه رشد سایت با بک لینک PBN
نمونه رشد سایت با بک لینک PBN

بنابراین، آیا شبکه های وبلاگ خصوصی بر سئو سایت ما تاثیر میگذارند؟ بله، البته که تاثیر میگذارند. به همین دلیل است که بسیاری از بازاریابان به این روش علاقه مند هستند و برای آن هزینه پرداخت میکنند.

در این بخش می خواهیم در مورد نکات منفی که وجود دارد صحبت کنیم.

خطرات شبکه های خصوصی وبلاگ

PBN ها عالی هستند. البته تا وقتی که متوجه خطرات آن نباشید. آنها برای سئو سایت شما فوق العاده هستند. اما اگر گوگل متوجه شود شما دارید از این روش استفاده میکنید فاجعه میشود.

درحقیقت گوگل از این روش لینک سازی متنفر است و اگر شبکه شما را شناسایی کند با شما برخورد میکند. در حقیقت سئو را برای یک هفته یا یک سال انجام نمی دهیم. سئو یک کاری است که سال ها نیاز به تلاش دارد تا به ثمر برسد.

تاثیر عمر صفحات در رنکینگ نتایج گوگل
تاثیر عمر صفحات در رنکینگ نتایج گوگل

در کل PBN ها برای برخی بازاریابان به این دلیل محبوب هستند چون رتبه سایت، آگاهی از برند و سایر موارد را بیشتر میکند. این موارد حداقل چیزهایی هستند که یک PBN برای شما به وجود می آورد. اما همه این مزایا با یک غفلت و کار غلط کوچکی نابود میشوند. آیا ارزش دارد؟

PBN ها از نظر استراتژی جزء کلاه سیاه نیستند.

استراتژی بک لینک PBN
استراتژی بک لینک PBN

اما کلاه سفید هم نیستند. در حقیقت یک روش هک هستند تا زود به نتیجه برسید. مانند اکثر تاکتیکها آنها خطرات جدی را در بر میگیرند.

اگر گوگل متوجه شود سایت شما را جریمه میکند. هیچ کسی دوست ندارد سابقه بدی داشته باشد. اما چطور گوگل وبسایت هایی که از PBN استفاده میکنند جریمه میکند؟ از کجا متوجه می شود شما چه کاری را انجام داده اید؟

خب اگر از وبسایت هایی که لینک دریافت کرده اید، وبسایت هایی باشند که فعالیت کم ، بروز رسانی نامنظم و لینک داخلی نداشته باشند گوگل به آن شک میکند.

اگر میخواهید PBN شما نتیجه بگیرد باید به آن دامنه ها به این دید نگاه کنید که سایت شخصی خودتان هستند. پس هیچ کم کاری نباید بکنید.

ترفند لینک سازی اصولی پی بی ان
ترفند لینک سازی اصولی پی بی ان

در نهایت بدانید اگر قصد دارید از PBN استفاده کنید، باید این موضوع را بدانید که ممکن است سایت شما جریمه شود. در ادامه استراتژی هایی را گفتیم که باعث میشود ریسک جریمه شدن شما را کاهش دهد.

استراتژی های اصولی برای اجرای لینک سازی PBN

پست مهمان

اگر در بخش پست مهمان فعالیت کنید، گوگل کمتر به شما شک میکند چون سایت های دیگه به سایت های PBN شما هم اعتبار داده اند. این یک کار سود-سود است. چون هم به ارزش سایت دیگرتان کمک کرده اید هم برای سایت اصلی خودتان خوب است.

به همین دلیل، آژانس ها و کارشناسان سئو به طور یکسان از پست مهمان به عنوان یک استراتژی برای ایجاد لینک های خود استفاده میکنند.

تاثیر پست مهمان در اجرای PBN
تاثیر پست مهمان در اجرای PBN

فقط کافیست پست های مهمان را در صنعت خود پیدا کنید، مقاله ای بنویسید و برای مدیر آن وبلاگ ارسال کنید. با این کار برای سایت های خود لینک ایجاد کنید.

قبل از نوشتن مقاله برای وبلاگ مورد نظر قوانین را در خصوص بک لینک مطالعه کنید. ممکن است بعضی از آنها مایل نباشند به سایت های دیگر لینک دهند. اما بعضی دیگر یک صفحه برای شما ایجاد می کنند و آنجا به اشتراک میگذارند. پس از وبلاگ نویسی مداوم برای 41 یک ناشر آنلاین مختلف، یک سایت رشد 21 برابر را تجربه کرد.

نتایج بدست آمده از پست مهمان در پی بی ان
نتایج بدست آمده از پست مهمان در پی بی ان

ممکن است بعضی از آنها جواب ایمیل شما را ندهند و شما عصبانی شوید. اما به سراغ وبسایت های مختلف بروید ممکن است 30% از آنها جواب شما را بدهند.

فیدبک Guest Blog در لینک سازی شبکه ای
فیدبک Guest Blog در لینک سازی شبکه ای

هیچوقت از جواب ندادن ناامید نشوید چون همه مثل هم نیستند. به سایت های مختلف  با ترفند های مختلف ایمیل ارسال کنید، مطمئن باشید که جواب میگیرید. اما زمانی را مختص به این کار بگذارید. مدنظر داشته باشید تعداد کلمه ایده آل به این دلیل که نتیجه بگیرید حدود 2400 کلمه است.

میانگین طول محتوا در ۱۰ نتیجه اول گوگل
میانگین طول محتوا در ۱۰ نتیجه اول گوگل

در نهایت مطالعه دستورالعمل های وبلاگ ها را مشاهده کنید و بر طبق آن موارد محتوا بنویسید که در گوگل جایگاه بگیرید.

توصیف نویسی کنید

شاید شما وقت کافی برای نوشتن پست مهمان نداشته باشید. شاید هم به این کار علاقه نداشته باشید، اما نوشتن توصیف برای سایت های دیگر یک رویکرد جذاب میتواند باشد.

این کار را اگر با یک بک لینک به سایت خود انجام دهید ممکن است سایت مورد نظر آن بک لینک را برای سایت شما به وجود بیاورد. فقط توصیفاتی را بنویسید که ارزش داشته باشد تا سایت هایی که برای آنها این کار را کرده اید بک لینک دوستانه به شما بدهند.

بک لینک دوستانه و طبیعی
بک لینک دوستانه و طبیعی

به آنها می توانید چیزی شبیه به این هم بدهید.

پیشنهاد بک لینک دوستانه به دیگران
پیشنهاد بک لینک دوستانه به دیگران

همیشه در توصیفات خود به دو مورد توجه کنید:

 1. عددی را تهیه کنید که موفقیت شما در استفاده از محصول یا خدمات آنها را نشان دهد ( مثلا برای یک سایت لوازم آرایشی میتوانیم این مثال را بزنیم: 5 تاثیری که اگر کرم ضد آفتاب برند x را مصرف کنیم بر پوست ما میگذارد )
 2. در مورد نگرانی که اول خرید داشتید صحبت کنید. در این مورد صحبت کنید که چطور این نگرانی برطرف شد. ( مثلا اول قیمت محصول x بسیار گران به نظر می رسید اما الان که از آن محصول استفاده کردم میگویم هر مبلغی که هزینه کردم ارزشش را داشت . حتی میخواهم برای این خدمات بیشتر هزینه کنم چون جواب گرفتم ) با این کار شما از هر منبع بک لینک دریافت می کنید چون هیچکس از اینکه صفت های خوبش را کسی بگوید بدش نمی آید.

ایجاد محتوای ارزشمند

شما همیشه باید سعی کنید محتوایی به اشتراک بگذارید که ارزش داشته باشد. وقتی محتوای شما ارزشمند باشد در نتیجه به اشتراک گذاشته میشود. به این مورد توجه کنید، هر وقت داشتید محتوا تولید می کردید چه متنی چه بصری باید یادتان باشد شما از تولید آن محتوا قصد دارید توجه عموم را به برند خود جلب کنید.

شما میخواهید آگاهی از برند را افزایش دهید و ترافیک را به وبسایت خود هدایت کنید. شما حتی میخواهید از قدرت شبکه های اجتماعی هم استفاده کنید. ولی حالا فکر کنید محتوای ارزشمند تولید نکنید، چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که محتوای خود را خلق کردید باید آن را در زمان مناسب به اشتراک بگذارید. اگر میخواهید بقیه هم محتوای شما را به اشتراک بگذارند آن ها را در محتوای خود خوب جلوه بدهید.

ایجاد محتوای با ارزش در زیر سایت های PBN
ایجاد محتوای با ارزش در زیر سایت های PBN

مردم همیشه موضوعاتی را برای دوستان خود می فرستند که از آن لذت برده باشند. آنها دوست دارند این حس خوب را با دوستان خود نیز شریک شوند. پس شما باید در حین نوشتن محتوا به این فکر کنید که چرا باید محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

آیا محتوای شما باعث میشود که آنها بخندند، ثروتمند شوند و به علم آنها اضافه شود؟ برای بدست آوردن انگیزه باید یکی از این موارد را مد نظر داشته باشید. اگر شما یکی از انگیزه های بالا را برای مخاطبان بسازید، آنها محتوای شما را به اشتراک میگذارند.

میزان اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی
میزان اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

شاید از خودتان بپرسید کدام دسته از محتوا را تولید کنم؟ همیشه محتوای بصری علی الخصوص اینفوگرافیک بهترین گزینه است.

میانگین اشتراک گذاری محتوا ها با توجه به نوع آن ها
میانگین اشتراک گذاری محتوا ها با توجه به نوع آن ها

راهی دیگر وجود دارد که شاید بدردتان بخورد. این استراتژی جاسوسی از رقبای شما است. در ادامه راهکاری را برای شما لیست کرده ایم تا ایده هایی را بدست بیاورید:

مرحله اول: از Ubersuggest استفاده کنید. ابتدا این ابزار را باز کرده، کلمه کلیدی خود را تایپ کرده و روی دکمه سرچ کلیک کنید.

ابزار جاسوسی از رقبا در لینک سازی و سئو
ابزار جاسوسی از رقبا در لینک سازی و سئو

مرحله دوم: روی Content Ideas در نوار سمت چپ کلیک کنید.

آموزش ابزار جستجو کلمه کلیدی رقبا
آموزش ابزار جستجو کلمه کلیدی رقبا

مرحله سوم: نتایج را تحلیل کنید.

تحلیل ایده های محتوایی در ابزار Ubersuggest
تحلیل ایده های محتوایی در ابزار Ubersuggest

در نهایت به چیزی میرسید که منتظرش بودید. تحلیل کنید کدام موضوع بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است شما هم محتوایی ارزشمند در همان موضوع بنویسید.

با این ایده ها میتوانید محتوا های خود را در سوشال مدیا ها به اشتراک بگذارید تا ترافیک بیشتری نیز جذب کنید. همیشه باید بهترین کار ها را برای محتوای خود انجام دهید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

سیگنال های شبکه های اجتماعی نقش بسیار زیادی در سئو دارند. وبسایت هایی که فعالیت در شبکه های اجتماعی را آغاز کردند خیلی از سایر رقبا جلوتر هستند. زیرا آنها سهم بیشتری از مخاطب ها را به سمت محتوای خود میبرند.

فعالیت شبکه اجتماعی با رنک سایت ها
فعالیت شبکه اجتماعی با رنک سایت ها

به نظر شما چرا گوگل وبسایت هایی که فعالیت در شبکه های اجتماعی را شروع کردند نسبت به سایتی که این کار را نکرده است بیشتر دوست دارد؟ واقعیت این است که موتور های جستجو می خواهند ببینند سایت شما فعال است یا خیر.

اگر سیگنال های زیادی از رسانه های اجتماعی جذب کنید تیک رضایت گوگل را کسب کرده اید. این به این معنی است که فعالیت شما در شبکه های اجتماعی باعث میشود سئوی بهتری داشته باشید. هرچه حضور شما در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد ریسک پیروزی خودتان را افزایش می دهید.

سوشیال سیگنال ها با رنک سایت ها
سوشیال نتورک ها با رنک سایت ها

در سال 2016 یک محقق تاثیر رسانه های اجتماعی بر سئو را مقایسه میکرد. آن فرد طی تحقیقات خود متوجه شد سایتی که از شبکه های اجتماعی استفاده کرده است 15% افزایش سئو کسب کرد. اما سایتی که این کار را نکرده بود 6% افزایش سئو را تجربه کرده بود.

تاثیر سوشیال سیگنال ها در لینک سازی PBN
تاثیر سوشیال سیگنال ها در لینک سازی PBN

اگر برای انجام این کار انگیزه ندارید سعی کنید به ترافیکی که در آینده به سایت شما منتقل میشود فکر کنید. حقیقت این است که شما با بک لینک های شبکه های اجتماعی ترافیک و حتی نرخ تبدیل خود را افزایش میدهید.

ایجاد مخاطب وفادار

ایجاد مخاطب وفادار خیلی به شما در سئو کمک میکند. برای مثال در نظر بگیرید که از بلاگ فعال شما 6.9 برابر بیشتر از ترافیک جستجوی ارگانیک استفاده می شود.

ایجاد بخش بلاگ در سایت و رشد جستجوی طبیعی و ارگانیک
ایجاد بخش بلاگ در سایت و رشد جستجوی طبیعی و ارگانیک

این به این معنی است که فعالیت مرتب در بخش بلاگ به نفع سئوی شما است. با این حساب افرادی که از جستجوی وب سایت شما استفاده کنند قدرت دامنه شما نیز بالا میرود. با این حساب با مخاطب های فعال بهتر می توانید نتیجه بگیرید.

وقتی که به تعداد مخاطب های باوفای شما اضافه شود سئوی بهتری را صاحب می شوید. چون مخاطب پایه ثابت بدست میاورید و هرچی تعداد این پایه ثابت ها بیشتر شود سئو هم بهتر میشود. یعنی رابطه مشتری های ثابت با سئو سایت شما مستقیم است.

گرفتن سوشیال سیگنال طبیعی با مخاطب دائمی
گرفتن سوشیال سیگنال طبیعی با مخاطب دائمی

البته برج میلاد هم یک شبه ساخته نشده است. این یک فرایند طولانی مدت است که نیازمند فعالیت مرتب است. شاید بار ها تسلیم شوید چون نتیجه نمیگیرید اما ناامید نشوید و ادامه دهید. این مورد را حتما بهش توجه کنید کسب مشتریان جدید هفت برابر سخت تر از نگه داشتن مشتریان قدیمی است.

مشتریان جدید در سایت با بک لینک PBN
مشتریان جدید در سایت با بک لینک PBN

در کل بیشتر وقت شما برای راضی نگه داشتن مخاطبین گرفته میشود. اما این وقت از دست رفته ارزش دارد زیرا صاحب پایگاه مشتریان وفادار بودن خیلی ارزش دارد. آنها همیشه سمت شما می آیند و خب همه کارشناسان سئو همین را دوست دارند.

سوالات متداول درباره بک لینک PBN

بک لینک PBN چیست؟

لینک سازی پی بی ان یا شبکه اختصاصی وبلاگ یک نوع روش رایج در ایجاد بک لینک ارزان است که جزو سئوی کلاه سیاه محسوب می شود.

بهترین استراتژی ساخت بک لینک پی بی ان چیست؟

داشتن برنامه لینک سازی برای PBN و ایجاد یک شبکه اختصاصی وبلاگی می تواند باعث هک رشد سایت شما شود.

روش ساخت بک لینک PBN لینک سازی شبکه ای چگونه است؟

روش های مختلف ایجاد پی بی ان می تواند پست مهمان، ایجاد سوشیال سیگنال، محتوای با ارزش و فعالیت در شبکه های اجتماعی باشد.

مزایا و معایب استفاده از لینک سازی شبکه ای PBN چیست؟

از مزایا بک لینک پی بی ان ارزان بودن و تاثیر در دریافت ترافیک بیشتر از گوگل است و معایب آن احتمال پنالتی شدن سایت توسط گوگل می باشد.


نتیجه گیری برای PBN

آیا با این توضیحات از شبکه خصوصی وبلاگ استفاده میکنید؟ همانطور که گفته شد به سئوی شما خیلی کمک میکند در صورتی که اصولی انجام شود. اما اگر اصولی انجام نشود هر لحظه ممکن است رتبه سایت شما را خراب کند.

من توصیه میکنم یکم تلاشتان را بیشتر کنید و با پست مهمان، توصیف نویسی، ایجاد محتوای ارزشمند و حضور قوی در شبکه های اجتماعی بک لینک ایجاد کنید. این یک کار طولانی اما گوگل پسند تر است.

حداقل هر روز صبح بدون استرس از خواب پا می شوید چون میدانید کسی شما را نمیخواهد به خاطر روش های غیر قانونی مجازات کند.

معرفی یک از بهترین سرویس های PBN ایرانی

با توجه به استقبال خوبی که شما و دوستانتان از سرویس بک لینک PBN داشتید ، تصمیم گرفتیم طرحی جدید برای ایجاد لینک برای شما عزیزان تهیه کنیم که قدرت بسیار بالایی نسبت به نسخه قبلی خواهد داشت.

این روش نسبت به سرویس قبلی کارآمدتر و محلی تر است. در سرویس قبلی ، ما با یک سری کلمات مشکل داشتیم ، از جمله اینکه نتایج سایر کشورها بالاتر از نتایج ایران بود ، بنابراین رفع این مشکل را با یک برنامه جدید ضروری دانستیم. بیایید طراحی کنیم.

برای خرید بک لینک PBN کلیک کنید.

لینک سازی PBN کلاه سیاه نیست. اما کلاه سفید هم نیست. در واقع کلاه خاکستری است که ما بین کلاه سیاه و کلاه سفید است. با این حساب، به نظر شما لینک سازی PBN یک روشی است که مجازات به همراه دارد یا هک رشد سئوی سایتتان است؟

منبع
neilpatel

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

5 دیدگاه

 1. مهندس گفت:

  من تا حالا شبکه PBN ساختم خیلی دردسر داره نیاز به تیم هست که مدیریتش کنن
  از معایب پی بی ان میشه گفت که:
  ۱- هزینه نگهداری سرور و هاست بالا
  ۲-زمان بر بودن و صبر بالا برای ایجاد شبکه pbn قدرتمند
  ۳- هزینه ساخت و تولید محتوای یونیک برای pbn بسیار مشکله
  اگر جایی دیدی خدماتشو میدن بگیرید به صرفه تره یا اینکه تیم باشید و اسپانسر مالی

 2. سئوکاران گفت:

  گوگل از کجا بک لینک PBN مارو شناسایی میکنه و میفهمه و اگر بخواد جریمه کنه چیکار میکنه؟
  من جایی خوندم که مثلا دامنه ها نباید به نام یک نفر باشه
  یا اینکه سایت ها نباید همگی روی یک هاست و سرور باشن
  و اینکه اگر دامنه ای رو خریدیم چک کنیم قبلا چیکار میکردن همون فعالیت رو ادامه بدیم
  و اینکه سایت ها و وبلاگ های داخل شبکه پی بی ان بهم لینک ندهند که لو میره
  ممنون.

 3. علی محسنی گفت:

  به نظر شما از pbn استفاده کنیم ؟

  1. طهرانی گفت:

   استفاده از PBN مثله یک سکه دو رو میمونه، هم میتونه با اجرای دقیق و صحیح از پی بی ان به رتبه های بالاتر و جایگاه بهتر گوگل برسید و هم میتونه پیج و حتی سایت شمارو تا معرض پنالتی شدن پیش ببره
   باید کاملا دقیق، با حوصله و با پلن PBN اجرا بشه

  2. پیوند یکتا گفت:

   بک لینک های PBN برای کدام سایت ها مناسب هستند؟
   این نوع بک لینک برای سایتهایی با سابقه و عمر بیش از شش ماه مناسب است و همچنین برای مقالات شما بسیار موثر و قوی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *