زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق کوتاه در مورد محمد تقی ملک الشعرا بهار ⚜️+ مهمترین آثارش

بهترین مقاله درباره زندگینامه محمد تقی بهار برای دانش آموزان کلاس سوم و پنجم و تمامی پایه ها

تحقیق درباره محمد تقی بهار : محمد تقی بهار ملقب به ملک الشعرای بهار در تاریخ 18 آذر 1265 چشم به جهان گشود و در اردیبهشت  1330 دار فانی را وداع گفت، محمد تقی بهار یکی از بزرگ­ترین شاعران ایرانی بود که دوران حیات خود آثار ارزشمند متعددی را پدید آورد، امروزه از نام ملک الشعرای بهار به عنوان یک از بزرگان فرهنگ و ادب پارسی یاد می­شود که در طول دوران حیات خود توانسته است آثار ارزشمندی را پدید آورد.

در این مطلب قصد داریم مروری کوتاه بر زندگینامه ، دستاورد ها و آثار محمد تقی بهار داشته باشیم اگر برای شما نیز سوال است که محمد تقی بهار کیست و چه اقدامات ارزنده­ای انجام داده است و .. تا پایان این مطلب با ما در بخش تحقیق ماگرتا همراه باشید.

تحقیق پیشنهادی : تحقیق درباره امیرکبیر

تحقیق درباره محمد تقی بهار

زندگینامه محمد تقی بهار

محمد تقی بهار در قلب استان مشهد متولد شد او در خانواده ­ای ادبی و اهل فرهنگ عمل متولد شد و به همین دلیل در سنین کودکی به ادبیات پارسی گرایش پیدا کرد، محمد تقی بهار در کودکی ادبیات پارسی را نزد پدرش آموزش دید و از زمانی که وارد مدرسه شد و مشغول تحصیل در پایه اول دبستان بود به دنیای پر راز و رمز شاعری وارد و شد و اولین شعرهای خودش را سرود.

او در سن 14 سالگی همراه پدر در مجامع آزادی­ خواهان حاضر شد و همین همراهی سرنوشت و آینده بهار را تغییر داد و او را شیفته دنیای مبارزه و آزادی خواهی کرد که در حدی که بهار جوان در 20 سالگی به جمع مشروطه خواهان پیوست.

مرگ محمد تقی بهار چگونه بود؟

متاسفانه محمد تقی بهار در سال­های آخر عمر خود به بیماری سل مبتلا شد، او برای انجام کارهای درمانی و به دست آوردن دوباره سلامتی خود از تهران به سوییس سفر کرد اما متاسفانه از سفر درمانی او نتیجه ای حاصل نشد و همچنان بهار با بیماری دست و پنجه نرم می کرد تا اینکه سر انجام بهار در 1 اردیبهشت 1330 ساعت هشت صبح در اتاق خودش دار فانی را وداع گفت و ادبیات فارسی برای همیشه از وجود در گران بهایی به نام ملک الشعرای بهار بی نصیب شد.

آشنایی با معروف ترین شعر محمد تقی بهار

دماوندیه، معروف ترین شعر بهار است که می توان گفت امروزه به نماد آزاده خواهی در کشور ما تبدیل شد، بهار در این شعر، کوه دماوند را خطاب قرار می­دهد و گفت و گویی یک طرفه انجام می­دهد شاید در ظاهر با خواندن این شعر تصور کنید که یک شعر عادی است که با آرایه جان بخشی درآمیخته شده است و در مدح دماوند سروده شده است.

اما در حقیقت در شعر دماوند، دماوند به عنوان نماد میهن نمایانگر شده است و در این شعر مفاهیم سیاسی عمیقی نهفته است که درد جاری در روزهای زندگی ملک الشعرای بهار را نشان می دهد.

تحقیقات پیشنهادی : تحقیق درباره آهن
و
تحقیق درباره حرکات زمین
و
تحقیق درباره جهت یابی در روز و شب

سخن پایانی

به پایان تحقیق درباره محمد تقی بهار رسیدیم امیدواریم که اطلاعات مفید و نکات کاربردی از مطالعه این مطلب آموخته باشید، راستی شما چه نکته جالبی پیرامون زندگی محمد تقی بهار میدانید که فکر میکنید که جای آن در مقاله ما خالی است!؟ خوشحال می­شویم اطلاعات کاربردی و مفید خودتان را پیرامون زندگی محمد تقی بهار را با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *