ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خودباوری ⭕️+ متن افزایش اعتماد به نفس

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد خودباوری و اعتماد به نفس با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد خودباوری : خداوند هیچ موجودی را بی استعداد و ناتوان خلق ننموده است بلکه این خود انسانها هستند که باید زندگی و دنیا ی  خود را بسازند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد شوخ طبعی

انشا در مورد خودباوری

انشاء در مورد خودباوری

مقدمه: هر انسانی از کودکی و حتی به صورت ذاتی دارای استعدادهایی است که باید در خصوص کشف ان اقدام نماید. اما مهم تر از این استعدادها شاید باور خود و اعتماد به توانایی هر فرد است که او را به سوی مقصد اصلی  و هدف زندگی راهنمایی می کند.

بدنه: خودباورری چیست. شاید مهمترین موردی که ما را در راه رسیدن به هدف یاری می کند، خودباوری باشد، اعتقاد بر اینکه من می توانم، من قادر هستم که بر بسیاری از مشکلات خودم پیروز بشوم، من توانمند هستم و تمام دنیا زیر پای من خواهد بود، اگر من بخواهم، خوباوری یعنی اینکه من تمام لایه های درون خود را بشناسم و در کنار شناخت این لایه ها برای رشد و تکامل و بروز این خود باوری قدم بردارم.

باور اینکه من توانمند هستم، روحیه کار و تلاش را درمن مضاعف می کند و به نوعی تمام کاینات و موجودات روی زمین در جهت همین خواسته من هماهنگ می شوند و نوعی امواج مثبت به سوی من سرازیر می شود و شاید مهم ترین بخش خودباوری همین نگاه مثبت و دور کردن موارد منفی از حوالی خودمان است.

برای اینکه به خود باوری برسیم باید همراه شعار من می توانم در ذهن و فکر و رفتار و عمل ما جاری باشد.من می توانم اگر تلاش کنم، سحر خیز باشم و در مقابل شکست ها خودم را نبازم. خداوند نیروهای فوق العاده زیادی در درون من تعبیه نموده و راه های کشف و یافتن آنها را نیز به من آموخته است.

تنها چیزی که هر فرد باید به آن دست یابد همین باور مثبت من می توانم و اعتماد به نفس و پذیرش خود است. من می توانم در اوج یک پرنده باشم و یا در قعر دریا مانند یک ماهی دور بزنم، قله های رفیع را درنوردم و فلک را سقف بشکافم. من باور دارم که اشرف مخلوقات هستم و هیچ کس نمی تواند بر من برتری داشته باشد مگر در درستکاری و تلاش و اخلاق. من می توانم. من قوی هستم.

نتیجه گیری: خود را باور کن و هر صبح با تمام قوا و نیروی درونی به خداوند بزرگ متصل شو و خودت را تا رسیدن به خورشید محک بزن.  هر صبح به نوای پرنده شروعی دوباره کن و تا هر آنجا که خیالت می طلبد بلند پرواز باش تا به اوج برسی، باورت را در تقویت کن و بگو من از همه قوی تر، لایق تر و بهتر و کامل ترم… من هستم چون می توانم…

انشا درباره خودباوری و اعتماد به نفس

مقدمه: هیچ وقت هیچ کس بی تلاش به جایی نرسیده است. گاهی علاوه بر تلاش باور خود هم مهم است. تمام نخبگان و بزرگان و اندیشمندان همواره علاوه بر تلاش و استعداد و هوش به باور عمیق قلبی دست یافته اند تا بتوانند به یافته ها و اکتشافات بزرگی دست یابند.

بدنه: ادیسون پس از 25 هزار بار شکست در تولید لامپ گفت حالا دانستم که 25 هزار راه هست که به تولید چراغ ختم نمی شود اما باور دارم که روزی توماس این چراغ را خلق خواهد کرد.چه جمله زیبایی؟ باور دارم، یعنی من می توانم، یعنی هنوز نیرویی در من هست که مرا به سوی هدفم سوق می دهد.

یعنی هنوز راهی وجود دارد که من به موفقیت برسم. نیرویی عجیب در او وجود داشت که او را به سوی هدفش می برد که همان نیروی عظیم خودباوری بود. همین انسان است که با خودباوری آسمان و مریخ و زهره و کهکشان راه شیری را زیر پای دارد.

دل ذره را می شکافد و به عظیم ترین اکتشافات دست می یابد. گاهی در اوج است و زمانی در شکست. ولی همواره در حال تلاش و خودباوری و تکاپوست. نیرویی در درون انسان موج می زند که اگر بیدار شود، هیچ کس حریفش نخواهد شد.

او می تواند تا حوالی خورشید برود و روی دیوار ماه خاطره بنویسد و رقص زهره را در کهکشان قاب بگیرد. با دنیای مدرن ارتباط بگیرد و با همین قدرت عظیم ترین اکتشافات و اختراعات را داشته باشد. باورت را دریاب و مانند کودکی آن را پرورش بده و بگذار با کمکش همه محالات زندگی برایت آسان و خوب و راحت شود.

نتیجه گیری: انسان تنها موجودی است که دارا ی قدرت تفکر و تخیل و عقل است . اگر انسان تمام استعداد باشد ولی دو بال خودش را فراموش کند، هیچ گونه رشد و تکاملی نخواهد داشت. تلاش و پشتکار و خودباوری دوبال ضروری برای پیشرفت و تعالی انسان است. ممکن است هوش و ذکاوت داشته باشد ولی به باوری عمیق نسبت به داشته های خود نرسیده باشد، هیچ اتفاق جدید در زندگیش رخ نخواهد داد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد اجتماعی بودن انسان
و
انشا در مورد روز درختکاری

☑️ به پایان انشا درباره خودباوری رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *