ادبیاتفرهنگ و هنر

یک بند روایتی در مورد کارهایی که در تعطیلات آخر هفته انجام داده اید

یک بند روایتی در مورد تعطیلات آخر هفته با رعایت مراحل نگارشی و توضیح کامل

یک بند روایتی در مورد کارهایی که در تعطیلات آخر هفته انجام داده اید، نگارش فارس کلاس چهارم دبستان. برای مشاهده انشا و متن هایی درباره تعطیلات آخر هفته در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا با همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: یک بند توصیفی در مورد گلدان گل

یک بند روایتی در مورد کارهایی که در تعطیلات آخر هفته انجام داده اید

یک بند روایتی در مورد تعطیلات آخر هفته کلاس چهارم

آخر هفته مثل همیشه به خانه‌ی مادر بزرگ رفتیم. همیشه منتظر آخر هفته ها هستم تا او را ببینم چون مادربزرگ من خیلی مهربان است. او همیشه به ما محبت می کند. بعد از دیدن مادر بزرگ و بازگشت به خانه درس هایی که این هفته خوانده‌ام را مرور می کنم. مرور درس های هفته باعث می شود تا آن ها را به خاطر بیاورم و بهتر یاد بگیرم. آخر هفته ها همراه پدر و مادرم به گردش هم می رویم و لحظات خوشی را سپری می کنیم.

متن درباره کارهایی که در آخر هفته انجام می دهیم

من در تعطیلات آخر هفته اخیر صفحه ساعت ۹:۳۰ بیدار شدم و اول از همه تکالیف درسی‌ام را نوشتم و بعد غذا خوردم و در کارهای خانه به او کمک کردم. سپس با دوستانم دوچرخه سواری و طناب بازی کردم و آخر شب با خانواده برای تفریح و شام بیرون رفتیم و تعطیلات را به خوبی به پایان رساندم.

انشا درباره کارهایی که در تعطیلات آخر هفته انجام داده اید

مقدمه: تعطیلات برای اکثر افراد یادآور مسافرت یا مهمانی است. اما من به کارهایی که به تنهایی دوست دارم انجام دهم فکر می کنم. یکی از بهترین تعطیلاتی که به تازگی گذرانده‌ام هفته پیش بود که سه روز پشت سر هم تعطیل رسمی بود و خانواده‌ام تصمیم گرفتند به خانه عمویم که در شهر دیگری نزدیک ما زندگی می کند بروند و چند روزی آنجا بمانند.

بدنه: برادر بزرگم که شغلش تعطیلی نداشت در خانه ماند. من هم کارهای عقب مانده زیادی داشتم، به همین دلیل تصمیم گرفتم همراه با برادرم در خانه بمانم و به مسافرت نروم. اگر چه ابتدای امر پدر و مادرم با ماندن من موافق نبودند اما با کمی توضیح توانستم آن ها را راضی کنم.

سه روز تعطیلی من با کارهای مفیدی گذشت. در این مدت زمان کافی برای انجام تمرینات ورزشی ام داشتم و این باعث شد برای مسابقات بسیار آماده تر باشم. از طرفی یک کتاب داستان داشتم که نصفه نیمه خوانده بودم و دنبال فرصتی می گشتم تا این کتاب را تمام کنم. اما لذتبخش ترین کاری که در تعطیلات آخر هفته انجام دادم، درست کردن یک کاردستی بزرگ و فوق العاده بود که نمره زیادی در کلاس برایم به ارمغان آورد.

یک ماکت کره زمین که جنس لایه های زمین را نشان می داد و اگر چه زمان زیادی برای ساخت آن گذاشتم اما نتیجه کار من را حسابی سر ذوق آورد. زمانی که پدر و مادرم از تعطیلات برگشتند با دیدن این کار دستی و البته خوشحالی من، قبول کردند که برای من هم تعطیلات مفید و خوشایند بوده است.

نتیجه: تعطیلات آخر هفته فرصتی است تا کارهای مورد علاقه مان را انجام دهیم یا به کارهای عقب افتاده مان برسیم یا حتی فقط به استراحت و تجدید قوا بپردازیم.

همچنین بخوانید: یک بند در مورد تابستان نگارش چهارم

☑️ به پایان مقاله «یک بند روایتی در مورد کارهایی که در تعطیلات آخر هفته انجام داده اید» رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *