ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب صفحه ۹۱ ، ۹۲ ، ۹۴ و ۹۵ نگارش هفتم درس هشتم 🕵️

پاسخ و حل تمرین های نگارش هفتم درس هشتم صفحه 91 ، 92 ، 94 و 95 - گام به گام درس 8 هشتم نگارش هفتم با جواب

جواب صفحه ۹۱ ، ۹۲ ، ۹۴ و ۹۵ درس ۸ هشتم نگارش هفتم ؛ در این مقاله جواب و پاسخ فعالیت های نگارشی صفحه 91 و 92 ، درست نویسی صفحه 94 و بازنویسی حکایت نگاری صفحه 95 درس 8 هشتم روشی برای نوشتن درباره موضوع های ذهنی نگارش هفتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۸۲ ، ۸۳ ، ۸۵ و ۸۶ درس هفتم نگارش هفتم

جواب صفحه 91 ، 92 ، 94 و 95 درس 8 هشتم نگارش هفتم
جواب صفحه 91 ، 92 ، 94 و 95 درس 8 هشتم نگارش هفتم

جواب فعالیت های نگارشی صفحه 91 و 92 نگارش هفتم درس هشتم

در فعالیت صفحه ۹۱ درس هشتم نگارش هفتم گفته شده ” ابتدا موضوعی برای متن زیر تعیین کنید، سپس برای هر بخش، پرسش هایی مناسب، طرح کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

متن گفته شده:

شجاعت این است که انسان در موقع لزوم در برابر حوادث و مخاطرات و رنجها و مشقت ها ایستادگی کند. شجاعت، نترسیدن نیست. مثال آن کس که با کمال بی پروایی در کوچه و خیابان مرتکب حرکات شرم آور می شود، شجاع خوانده نمی شود.

شجاع، کسی است که از مرگ و خطر و عواقب کارهای بد بترسد؛ ولی در موقع ترس ، خود را نبازد و دست و پای خود را گم نکند. فرماندهی که در زیر آتش توپخانه دشمن بر جان خود می ترسد؛ با وجود آن، تاب می آورد و وظیفه خود را انجام می دهد، فرد شجاعی است. حتی زمانی که با زبردستی و مهارت، عقب نشینی می کند، شجاع است. وقتی باید او را ترسو خواند که در مقابل دشمن، عقل خود را از ترس گم کند و به کاری دست بزند که به زیان لشکریانش تمام شود.

شجاعت فقط شجاع بودن در میدان جنگ نیست. یکی از شجاعت ها، شجاعت اخلاقی است. شجاعت اخلاقی آن است که انسان، نظر و عقیده درست خود را با جرئت، بیان کند و در بیان حقیقت از هیچ چیز و هیچ کس هراس نداشته باشد.

شجاعت یکی از خصلت های نیکوی انسان است. شجاعت به انسان، نیرو، اعتماد و دليری می بخشد. جامعه ای که افراد آن شجاع باشند؛ هرگز در برابر دشمنان، تسلیم زور و ستم نمی شوند و از حق خود به خوبی دفاع می کنند.

پاسخ ها:

موضوع: شجاعت

پرسش ها: 1) شجاعت یعنی چه؟
2) شجاع چه کسی است؟
3) شجاعت چند نوع است؟
شجاعت بر انسان چه اثرهایی میگذارد؟

در ادامه در صفحه ۹۲ نگارش هفتم درس هشتم گفته شده ” برای موضوع « فداکاری » ، پرسش هایی طرح کنید و بر اساس آن، متنی بنویسید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم:

پرسش ها: 1) به چه کسی فداکار می گویند؟
2) فداکاری و ایثار چه تفاوتی با هم دارند؟
3) فداکار چه خصوصیاتی دارد؟
4) بالاترین درجه ایثار چیست؟

پاسخ ها (نوشته شما) : 1) فداکار کسی است که برای خدمت به دین و جامعه خود، از مال، سلامتی، خانواده و حتی از جان خود می گذرد و آن ها را در راه هدف پاک و بزرگ خود فدا می کند.

2) فداکاری همان ایثار است. ایثار و فداکاری همواره جزء بهترین اعمال در هر جامعه بوده و در دیدگاه تمامی انسان‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

3) انسان فداکار دارای قلبی مهربان و دلی صاف و ساده و نگاهی زیبا است که چیزهای مادی برایشان بی ارزش است و تمام توان خود و هرآنچه که در دست خود دارند پیش می روند تا بتوانند کمکی هر چند کوچک در این دنیای بزرگ به کسی یا چیزی کرده باشند. به نظر من انسان فداکار، آتش نشانی است.

4) بالاترین درجه ایثار شهادت است. ما شهدای بسیار زیادی داشته ایم چه آنان که که در جبهه حق علیه باطل جان و مالشان را فدا کردند، چه شهدای هسته ای ما که با تمام وجودشان برای کشور عزیزمان ایران خدمت کردند و چه شهدای مدافع حرم که جانشان راه در راه خدا و برای رضای خداوند فدا کردند. بعضی هم هنوز زنده اند، اما در اثر ترکش، خمپاره و … درد بسیاری کشیده اند.

حل و پاسخ درست نویسی صفحه ۹۴ نگارش هفتم درس هشتم

در فعالیت درست نویسی صفحه 94 درس هفتم نگارش هفتم گفته شده ” جمله های زیر را ویرایش کنید ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

1) گفتن و نوشتن جدا از هم نیستن.

جمله ویرایش شده: گفتن و نوشتن جدا از هم نیستند.

2) آنها هم برای خودشان عقیده هایی داشتن.

جمله ویرایش شده: آنها هم برای خودشان عقیده هایی دارند.

جواب بازنویسی حکایت نگاری صفحه ۹۵ درس هشتم نگارش هفتم

در بازنویسی حکایت نگاری صفحه 95 درس هشتم نگارش هفتم گفته شده ” حکایت زیر را به نثر ساده امروزی ، بازنویسی کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

متن حکایت عبید زاکانی شخصی شتر گم کرد :

شخصی شتر، گم کرد. سوگند خورد که اگر شتر را پیدا کند، آن را به یک درم بفروشد. چون شتر را یافت از سوگند خود را نشکند؛ گربه ای در گردن شتر آویخت و بانگ زد: که چه کسی می خرد؟ شتری را به یک درم و گربه ای را به صد رم؟ اما هر دو را با هم می فروشم. شخصی آنجا بود؛ گفت: این شتر ارزان بود؛ اگر این قلاده را در گردن نداشت.

جواب نثر ساده امروزی حکایت نگاری صفحه ۹۵ کتاب نگارش هفتم :

روزی روزگاری شخصی شترش را گم کرد. قسم خورد که اگر شترش پیدا شود آن را به قیمت یک درهم میفروشد‌، طولی نکشید که شترش را پیدا کرد. بعد از پیدا کردن شتر از قسمی که خورده بود پشیمان شد اما از طرفی نمی خواست زیر قسمش بزند. فکری به ذهنش رسید‌.

گربه ای را در کنار شتر قرار داد و فریاد زد شتر را یک درهم و گربه را صد درهم میفروشم. گربه و شتر را باهم میفروشم. چی کسی میخرد؟ شخصی که در آن نزدیکی بود و صدای مرد را شنید گفت شتر ارزان است اگر گربه در کنارش نبود.

همچنین بخوانید: جواب درس ششم نگارش هفتم صفحه ۷۱ تا ۷۶

توجه: شما دانش آموزان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های نگارش هفتم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مطلب جواب مطالب و فعالیت های درس 8 هشتم نگارش هفتم صفحه ۹۱ ، ۹۲ ، ۹۴ و ۹۵ را به صورت کامل بررسی کردیم، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

76 دیدگاه

 1. Mohammad. mohdi گفت:

  عالی بود ممنون⁦❤️⁩

 2. ناشناس گفت:

  عالی بود خیلی ممنون 👏👏👏👏👏👏

 3. ناشناس گفت:

  عالی ممنون

 4. ناشناس گفت:

  عالی بود ممنون

 5. الهام گفت:

  عالی ممنون ❤

 6. ناشناس گفت:

  عععععععععععععععععععععععععععععععععاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییییییییییییییی

 7. صغرا گفت:

  خیلی عالی دنیا ستاره هم برای شما کنه

 8. Maryam گفت:

  درود همیشه از ماگرتا کمک گرفتم .عالیه

 9. .. گفت:

  عالی بودی ماگرتا

 10. متین احمدی گفت:

  عالیست و به کارتان ادامه دهید

   1. ناشناس گفت:

    عالی

  1. ناشناس گفت:

   سلام😃😃😃😃 استاد حاضر

  2. ناشناس گفت:

   عالی بود ممنون 😍🙏

 11. ناشناس گفت:

  حرف نداشت،عالی بود

 12. امیر محمد گفت:

  عالی بود فقط کاش یکم خلاصه تر می شد وگرنه ۱میلیارد ستاره هم برای کمه

  1. امیرعلی گفت:

   ممنون خیلی خوب بود فقط اگه خلاصه بود بهتر بود وگرنه بقیه همش عالی هست

 13. ناشناس گفت:

  خیلی سایتتون خوبه فقط یکم خلاصه تر باشه خیلی بهتره

  1. حسن مهدیزاده گفت:

   آره خیلی زیاد بودآدم کلافه میشه زیاده

 14. ❤️❤️ گفت:

  عالیییی‌بود‌ممنون

 15. علی گفت:

  عالی عالی ۲۰

 16. محمد گفت:

  حرف نداره ۲۰👏

 17. ... گفت:

  خوب بود، مرسی

 18. رضا گفت:

  خیلی ممنون بخاطر مطالب خوبی که میزارید

  1. سارا گفت:

   اره خیلی ممنون از مطالب خوبتون

   1. متین احمدی گفت:

    تو هم عالی هستی ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 19. ..... گفت:

  خیلی عالی بود👌دمت گرم 👊حاجی

  1. طاها گفت:

   خیلی عالی بود دمتون گرم
   امسال هم که مثل برق گذشت😂😥

   1. 🤩🤩🤩 گفت:

    اره

   2. امین گفت:

    خیلی عالی

 20. ... گفت:

  مرسی خیلی خوب بود

 21. ناشناس گفت:

  مرسی خیلی خوب بود

 22. Sobhan گفت:

  عالی بود 💓💞💓
  دمت گرم ماگرتای عزیز واقعن همه جواب هایی که میزاری بی‌نقص هستند فقط اگه میشه جواب همه ص های ریاضی را بگذار بعضی هاش نیست ممنون 🥰🥰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *