ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب نگارش هفتم درس هفتم صفحه ۸۲ ، ۸۳ ، ۸۵ و ۸۶ 🧐

گام به گام نگارش هفتم درس هفتم ؛ جواب فعالیت های صفحه 82 ، 83 ، 85 و 86 درس 7 نگارش هفتم

جواب صفحه ۸۲ ، ۸۳ ، ۸۵ و ۸۶ درس هفتم نگارش هفتم ؛ در این مطلب به جواب و پاسخ فعالیت های نگارشی صفحه 82 ، زندگی نامه یکی از بزرگان محل زندگیتان صفحه 83 ، درست نویسی صفحه 85 و انشا آزاد تصویر نویسی صفحه 86 درس 7 هفتم راهی برای نظم دادن به ذهن و نوشته نگارش هفتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب درس ششم نگارش هفتم صفحه ۷۱ تا ۷۶

جواب صفحه 82 ، 83 ، 85 و 86 درس هفتم نگارش هفتم
جواب صفحه 82 ، 83 ، 85 و 86 درس هفتم نگارش هفتم

جواب فعالیت صفحه 82 نگارش هفتم درس هفتم

در فعالیت صفحه ۸۲ درس هفتم نگارش هفتم گفته شده ” ابتدا موضوعی برای متن زیر تعیین کنید، سپس برای هر بخش، پرسش هایی مناسب، طرح کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

متن گفته شده:

سهراب سپهری از شاعران معاصر است که در 15 مهرماه 1307 در کاشان به دنیا آمد. پدرش «اسدالله» و مادرش «ماه جبین» نام داشت و هر دو اهل هنر و شعر بودند.

سپهری دوره ابتدایی و دبیرستان را در کاشان به پایان رساند و پس از فارغ التحصیلی از دانشسرای مقدماتی به استخدام اداره فرهنگ کاشان درآمد. سپس به تهران آمد و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت و نشان درجه اول علمی را دریافت کرد.

سهراب در زمینه شعر، آثار ارزشمندی را پدیدآورد. شعرهایش بسیار لطیف و پر از احساس و عاطفه است. مجموعه شعر «هشت کتاب»، اثر معروف اوست.

وی به فرهنگ مشرق زمین علاقه خاصی داشت و به هندوستان، پاکستان، افغانستان، ژاپن و چین سفر کرد. سپهری، اردیبهشت 1359 در تهران درگذشت ، آرامگاهش در اردهال کاشان است.

پاسخ ها:

موضوع: زندگینامه سهراب سپهری

پرسش ها: 1) در چه تاریخی و در چه مکانی به دنیا آمده است؟
2) تحصیلات دوره های مختلف وی در کجا و چگونه بوده است؟
3) علایق وی چه بوده و آثار وی دارای چه ویژگی هایی است؟
4) در چه تاریخی از دنیا رفت و محل آرامگاه او کجاست؟

جواب انشا و زندگی نامه صفحه ۸۳ نگارش هفتم درس هفتم

در صفحه 83 درس هفتم نگارش هفتم گفته شده ” زندگی نامه یکی از بزرگان محل زندگیات را با طرح سوال های مناسب بنویسید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

نکته: ما در این بخش ما به زندگینامه یکی از افراد بزرگ ایران با طرح سوال های مناسب از زندگی نامه او پرداخته ایم که شما می توانید مطابق آن زندگی نامه یکی از از بزرگان محل زندگیات را بنویسید.

زندگی پروین اعتصامی :

رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در تاریخ 25 اسفند 1285 شمسی برابر با 17 مارس 1907 میلادی در شهر تبریز به دنیا آمد. پدرش یوسف اعتصامی آشتیانی (اعتصام الملک) از رجال نامی و نویسندگان و مترجمان مشهور اواخر دوره قاجار بود و در آن زمان ماهنامه ادبی «بهار» را منتشر می کرد. مادرش اختر فتوحی فرزند میرزا عبدالحسین ملقب به مُقدّم العِداله و متخلص به “شوری” از واپسین شاعران دوره قاجار، اهل تبریز و آذربایجانی بود.

وی تنها دختر خانواده بود و چهار برادر داشت. در سال 1291 در حالی که کودکی بیش نبود با خانواده خود به تهران آمد. از این رو پروین از کودکی با مشروطه خواهان و چهره های فرهنگی آشنا شد و ادبیات را در کنار پدر و از استادانی چون دهخدا و ملک الشعرای بهار آموخت. در دوران کودکی، زبان های فارسی و عربی را زیر نظر معلمان خصوصی در منزل آموخت. او پایان نامه تحصیلی خود را از مدرسه آمریکایی تهران گرفت و در همانجا شروع به تدریس کرد.

در تاریخ 19 تیر ماه 1313 با پسر عموی پدرش فضل الله همایون فال ازدواج کرد و چهار ماه پس از عقد خود، ازدواج کرد و به شهر کرمانشاه خانه شوهرش رفت. پیوند زناشویی وی با پسر عمویش که رئیس شهربانی کرمانشاه بود و اخلاقی نظامی داشت و با روحیات شاعرانه پروین سازگار نبود بیش از دو و نیم ماه دوام نداشت.

وی پس از جدایی از همسرش، مدتی کتابدار کتابخانه دانشسرای عالی بود. دیوان اشعار وی بالغ بر 2500 بیت است. وی در  پانزدهم فروردین 1320 شمسی به علت ابتلا به حصبه درگذشت و در حرم فاطمه معصومه در شهر قم، در مقبره خانوادگی به خاک سپرده شد.

سوالات طرح شده درباره زندگی نامه پروین اعتصامی :

1) پروین اعتصامی متولد چه سالی و از چه شهری است؟
2) پروین اعتصامی با چه کسی و در چه تاریخی ازدواج است؟
3) پروین اعتصامی به چه دلیلی و در چه در تاریخی درگذشت؟ و در کجا به خاک سپرده شد؟
4) بیت های دیوان اشعار پروین اعتصامی چه تعدادی است؟

جواب درست نویسی صفحه ۸۵ نگارش هفتم درس هفتم

در درست نویسی صفحه 85 درس هفتم نگارش هفتم گفته شده ” جمله های زیرا ویرایش کنید: ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

1) سوار از راه رسید، سواره بر اسب؛ او پیاده بود و ما سواره.

پاسخ ویرایش: سوار از راه سید، سوار بر اسب، او پیاده و ما سواره.

2) کار جوهر انسان است. کاره من خواندن و نوشتن است؛ من همه کاره نیستم.

پاسخ ویرایش: کار جوهر انسان است. کار من خواندن و نوشتن است؛ من همه کاره نیستم.

جواب تصویر نویسی قدرت تخیل نگارش هفتم صفحه 86 درس هفتم

در انشای آزاد تصویر نویسی قدرت تخیل و تصویر ذهنی صفحه ۸۶ درس هفتم نگارش هفتم گفته شده ” تصویری را در ذهن خود ایجاد کنید، از قدرت تخیل خود بهره بگیرید و به جزئیات آن بیفزایید. هر وقت تصویر ذهنی شما کامل شد؛ نوشتن را آغاز کنید؛ جزئیات را به گونه ای بنویسید که با خواندن آن تصویر ذهنی شما نشان داده شود ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ انشا آزاد تصویر نویسی قدرت تخیل و تصویر ذهنی صفحه 86 نگارش هفتم :

مقدمه: تصور آن سخت است. تصور خانه ای فرسنگ ها دورتر از جنگل های آهنی و صداهای وحشتناک، خانه ای میان کوه های سر به فلک کشیده و رودخانه های جاودانه و خانه ای در زیر آسمان آبی و روی زمین سرسبز.

بدنه 1: در همسایگی درختان ماندگار (پایدار) و پرنده های خوش صدا و آواز، در کنار مادری به نام زمین که شما را در آغوش خود می خواباند و پدری به نام طبیعت که همیشه به شما فکر می کند.

بدنه 2: خانه ای که دیوارهای آن از چوب ساخته شده است، که با تو صحبت می کنند. خانه ای که کف آن با سبزه زاری زیبا فرش شده و باعث می شود در تختخواب خود آرام بخوابید. خانه ای با آسمان آبی وسیع که از تماشای آن هرگز خسته نخواهید شد. خانه ای با پنجره هایی که به جنگلی وسیع و سرسبز باز می شود.

نتیجه: بله؛ تصور آن دشوار است، اما یک لذت وصف ناپذیر می باشد. با دور شدن از این خانه ها که مانند زندان در دام آن هستیم، می توانیم به این خانه برسیم و تا آخر عمر از آن لذت ببریم. خانه ای ابدی با زیبایی تمام نشدنی.

همچنین بخوانید: جواب تمرین و معنی کلمات درس چهاردهم فارسی هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های نگارش هفتم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مطلب جواب مطالب و فعالیت های نگارش هفتم درس 7 هفتم صفحه ۸۲ ، ۸۳ ، ۸۵ و ۸۶ را به صورت کامل بررسی کردیم، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !