ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درس ششم نگارش هفتم صفحه ۷۱ تا ۷۶ ؛ جمله موضوع

گام به گام درس ششم نگارش هفتم ؛ جواب صفحه های 71 ، 72 ، 73 ، 75 و 76 درس 6 نگارش پایه هفتم

جواب صفحه ۷۱ تا ۷۶ درس ششم جمله موضوع نگارش هفتم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ فعالیت های نگارشی صفحه ۷۱ و ۷۲ ، انشا درباره تیم والیبال ما و صدای زنگ آخر صفحه ۷۳ ، درست نویسی صفحه ۷۵ و مثل نویسی صفحه ۷۶ درس ۶ ششم کتاب نگارش کلاس هفتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب تمرین و معنی کلمات درس چهاردهم فارسی هفتم

نگارش هفتم درس ششم با جواب صفحه 71 تا 76
نگارش هفتم درس ششم با جواب صفحه 71 تا 76

جواب صفحه 71 و 72 درس ششم نگارش هفتم

در فعالیت های نگارشی صفحه ۷۱ و ۷۲ درس 6 نگارش هفتم گفته شده ” بندهای زیر را بخوانید ، موضوع بند و جمله موضوع را مشخص کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

الف) بازی برای کودکان، لذت بخش تر از خوردن آب و غذا است. کودکان، وقتی در شور و شادی بازی غرق می شوند، غذا خوردن را فراموش می کنند. بیشتر مادران برای خوراندن غذا به کودکان خود، به زحمت می افتند؛ اما هرگز پیش نمی آید، مادری برای تشویق کودک به بازی، به زحمت بیفتد. کودکان هنگام غذا خوردن، به سراغ بازی می روند؛ ولی هنگام بازی، معمولا دنبال غذا نمی روند.

موضوع بند: اهمیت بازی برای کودکان / لذت بازی کردن برای کودکان

جمله موضوع: بازی برای کودکان لذت بخش تر از خوردن آب و غذا است.

ب) « کتاب ها، مثل آدم ها هستند. بعضی از کتاب ها ساده لباس می پوشند و بعضی، لباس های عجیب و غریب و رنگارنگ دارند. بعضی از کتاب ها برای ما قصه می گویند تا بخوابیم و بعضی قصه می گویند تا بیدار شویم. بعضی از کتاب ها شاگرد اول می شوند و جایزه می گیرند؛ بعضی مردود می شوند و بعضی تجدید؛ بعضی از کتاب ها تقلب می کنند… بعضی از کتاب ها پرحر فاند ولی حرفی برای گفتن ندارند و بعضی ساکت و آرام اند ولی یک عالم، حرف کفشی در دل دارند… ».

موضوع بند: شباهت کتاب با آدم

جمله موضوع: کتاب ها مثل آدم ها هستند.

جواب انشا صفحه ۷۳ درس ششم نگارش هفتم

در صفحه 73 درس 6 نگارش هفتم گفته شده “برای هر یک از موضوع های زیر، یک بند بنویسید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

الف) انشا و یک بند در مورد تیم والیبال کلاس ما :

تیم والیبال کلاس ما یکی از تیم های حرفه ای و بسیار خوب مدرسه است. همه بچه ها خوب تمرین می کنند و در موقعیتی که بازی می کنند واقعاً خوب عمل می کنند. ما حتی در مدرسه هم حریف نداریم و همه از رویارویی با تیم ما می ترسند. بیشتر بازیکنان تیم والیبال ما قد بلندی دارند و با مهارت خود بهترین عملکرد را در زمین دارند.

همه اعضای تیم متحد هستند و به یک هدف فکر می کنند، یعنی پیروزی در همه مسابقات. البته دوستی و رفاقتی که بین ما وجود دارد در کسب نتایج خوب بی تأثیر نیست. اکنون می خواهیم لباس های مخصوص بازی های خارج از مدرسه را بخریم تا وحدت بین ما بیشتر نمایان شود. البته تیم ما مثل هر تیم دیگری نقاط ضعفی دارد، اما اینها برای ما اصلاً مهم نیستند.

زیرا ما همیشه سعی در بهبود خود و رفع نقاط ضعف خودمان داریم. علاقه ما به والیبال به زندگی ما نیز کشیده شده است. ما همیشه سعی می کنیم اخبار والیبال را دنبال کنیم و تمام بحث های ما در مورد والیبال در زنگ های تفریح ​​است یا وقتی که ما کار نمی کنیم. البته ما همیشه سعی می کنیم که والیبال به درس هایمان لطمه نزند.

الف) انشا و یک بند در مورد صدای زنگ آخر :

صدای زنگ آخر شور شوق برای رفتن به خانه دارد و این اشتیاق در دانش آموزان کلاس اول بسیار بیشتر از دانش آموزان دیگر است. با این حال، صدای زنگ آخر و شور و هیجان برای رسیدن هرچه زودتر به خانه برای همه ما وجود دارد.

وقتی صدای زنگ آخر به صدا در می آید و همه دانش آموزان باید به خانه خود بروند. همه مشتاق رفتن به خانه هستند. شاید یکی برای رفتن و انجام کارهایی که دوست دارد، یا شاید برای رسیدن به خانه و انجام تکالیف و تکالیفی که از انجام آن لذت می برد را انجام ده ، یا شاید هرچه زودتر خانواده خود را ببیند و به کانون گرم خانواده خود برسد.

و ناگفته نماند که برخی از افراد وقتی زنگ مدرسه به صدا در می آید ناراحت یا ناامید شده و دلتنگ می شوند و مجبور می شوند به خانه خود بروند، زیرا مدتی از دوستانشان جدا می شوند و نمی توانند مدتی آنها را ببینند و از بازی ها و سرگرمی هایی که در مدرسه انجام می دهند ، دور می شوند، اما بیشتر در بین ما دانش آموزان، صدای زنگ آخر و به سوی خانه راهی شدن پر از هیجان و خوشحالی است.

جواب نگارش هفتم درس ششم صفحه ۷۵ درست نویسی

در درست نویسی صفحه 75 درس ششم نگارش هفتم گفته شده ” جمله های زیر را ویرایش کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

1) دوچرخه سواری در روزهای با صفای اردیبهشت، دلپذیر بود. دوچرخه هم انگار خوشش می آید. بهتر میرفت.

پاسخ: دوچرخه سواری در روزهای با صفای اردیبهشت، دلپذیر بود. دوچرخه هم انگار خوشش می آید، بهتر می رود.

2) گل را از روی شاخه میچیدم، بو می کشم؛ امّا مثل همیشه از بوی آن لذّت نمی بردم.

پاسخ: گل را از روی شاخه می چینم، بو می کشم؛ اما مثل همیشه از بوی آن لذت نمی برم.

حل و پاسخ مثل نویسی صفحه 76 درس ششم نگارش هفتم

در مثل نویسی صفحه ۷۶ درس ششم نگارش هفتم گفته شده ” ضرب المثل زیر را بازآفرینی کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

باز آفرینی ضرب المثل بار کج ، به منزل نمی رسد :

زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد، ما انسان ها بعضی اوقات مجبور هستیم کار خود را با دروغ و به روشی که ممکن است ناخوشایند باشد کارمان را به سر انجام برسانیم و از اینکه کارمان را به اتمام رسانده‌ایم خوشحال هستیم. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که هدفی که به فریب و دروغ ختم شود به خوبی انجام نمی شود و قطعاً یک جا با مشکل روبرو خواهیم شد. بنابراین بهترین راه این است که هدف خود را به بهترین شکل ممکن و به روش درست و صادقانه دنبال کنیم.

پاسخی دیگر برای باز آفرینی ضرب المثل بار کج ، به منزل نمی رسد :

در زمان های قدیم پسر جوان و بازیگوشی در روستا زندگی می کرد که از قضا دستش کج بود و دزدی می کرد و سر اطرافیان خود را کلاه میگذاشت، اما هر چه قدر دزدی می کرد و حق دیگران را می خورد، نه خانه خوبی داشت و نه غذا درست حسابی برای خوردن داشت و همیشه بدهکار بود و از نظر مالی مشکل داشت.

آن جوان روزی کیسه ای زر و سکه دزدیده بود و از دست سربازان در حال فرار بود، بعد از دویدن زیاد و تنگی نفس و رهایی از دست سربازها گوشه ای دنج ایستاد تا نفسی بکشد و دوباره فرار کند، و وقتی دست در جیب خود کرد تا از وجود کیسه سکه اطمینان حاصل کند و هر چه قدر گشت، کیسه ای در جیب او نبود، پیر مردی که در گوشه ی همان دیوار حضور داشت و در نظاره گر رفتار پسر جوان بود و گفت ای جوان بار کج به منزل نمی رسد.

همچنین بخوانید: معنی کلمات و سوالات درس سیزدهم فارسی هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های نگارش هفتم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مطلب جواب مطالب درس 6 ششم نگارش کلاس هفتم را به صورت کامل بررسی کردیم، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

51 دیدگاه

 1. A گفت:

  خوب بود ممنون😙💙👍👌

 2. امیر عباس گفت:

  ممنون از سایت خوبتون خیلی خوبه که تبلیغ نداره سایت های دیگه میری تبلیغ میپاچه تو صورتت

 3. هانا حسن پور گفت:

  خیلی عالیه ممنونم ❤❤❤❤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🤍🤍🤍

 4. ناشناس گفت:

  خیلی عالی بود👌متشکرم از سایت عالی تون🌹

 5. * گفت:

  ممنون از سایت خوبتون

 6. سوگند فتاحی گفت:

  عالی

 7. ناشناس گفت:

  عالیه
  ❤️

 8. هستی گفت:

  خیلی سایت عالی من هر موقع ایرادی برام توی درس ها اتفاق می افته به این سایت مراجعه میکنم
  ممنون از سایت خوبتون:)

  1. به کسی مربوط نیست. گفت:

   بسیار خوب

 9. ناشناس گفت:

  عالی ،

 10. nazi گفت:

  بازم مثل همیشه عالی بود ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *