ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز

معنی و ریشه حکایت با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز و زمان کاربرد آن

درباره مفهوم ضرب المثل با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز یک بند بنویسید برای صفحه ۴۰ کتاب نگارش فارسی ششم، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی
دشمن دانا بلندت می کند بر زمینت میزند نادان دوست

معنی ضرب المثل با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز

با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز یعنی چه

پیام حکایت این است که اگر با دوستی به مشکل خوردی حتما با آن مدارا کن و به آن سخت نگیر ولی اگر با دشمنت به مشکل خوردی هرگز و به هیچ وجه کوتاه نیا و با آن مدارا نکن زیرا با این کار دشمنت به تو آسیب و صدمه می رساند. امام علی علیه السلام نیز بر این موضوع تاکید ویژه ای داشتند. این ضرب المثل کمی مانند تولی و تبری می باشد.

برو با دوستان آسوده بشین
ولی با دشمنان دائم بکن جنگ

محتوای ضرب المثل «با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز» بر اساس احترام و تکریم دوست است که در این ضرب المثل به انسان توصیه می شود با دوستان خود مهربان باشد و با آن ها خوب رفتار کند و همچنین با یافتن دوست جدید و برقراری روابط عاطفی با سایر انسان ها یک زندگی اجتماعی و دور از تنهایی را برای خود بسازد. هم نشینی با دوستان خوب نیز خود تاثیرات مثبت زیادی در انسان می گذارد.

⭐️ در این وبسایت مجموع کاملی از ضرب المثل ها و حکایت ها قرار داده شده است، اگر نیاز به معنی حکایت دیگری داشتید حتما موقع سرچ در گوگل عبارت «ماگرتا» را در انتهای آن اضافه کنید.

همچنین بخوانید
معنی ضرب المثل از دل برود هر آن که از دیده برفت
و
معنی ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

🔰 شما چه دیدگاهی نسبت به معنی ضرب المثل دوستان بساز و بر دشمنان بتاز دارید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.