ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد حس ☄️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد حس و حواس پنجگانه با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد حس : حس که جمع آن حواس است، هریک برای ما کاری انجام می دهد، یکی می شنود، می بیند و می چشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره پدرم چگونه مردی است

انشا در مورد حس

انشا در مورد حس

مقدمه: راه ارتباط انسان با طبیعت و محیط پیرامون و اطرافش همین حس است. اگر چشم نباشد نمی تواند دنیای خود را به خوبی و خوشی ببیند و اگر گوش نداشته باشد، نمی تواند ارتباط کلامی و لفظی هم داشته باشد. حس می تواند ما را از همه جا مطلع کند.

بدنه: اگر حس بویایی نبود، هیچ بویی را حس نمی کردیم و از بوی خوش گل و گیاه و سبزه محروم می شدیم. اگر چشایی نداشتیم هیچ غذایی برای ما مزه نداشت و نمی توانستیم طعم خوش این همه غذاها و میوه های بی نظیر و رنگارنگ را حس کنیم.

اگر لامسه نداشتیم، نمی توانستیم لطافت برگ و گیاه و خنکای آب را حس کنیم. نمی توانستیم دستان مهربان مادر را حس کنیم و دنیا برایمان ارزشی نداشت. چشم این حس بی نظیر ارتباط ما را با جهان بسیار زیبا کرده و می توانیم این همه نعمت بی حساب را ببینیم و هر صبح به آسمان خیره شویم م از این آبی بی کران لذت ببریم.

اگر شنوایی نداشتم چگونه صدای ناب پرندگان و چشمه و رود و هزاران صدای گوش نواز را می شنیدم. اندام های من به من کمک می کنند تا به همه جهان اطراف خویش ارتباطی تنگاتنگ داشته باشم و از همه لذت ببرم. اما حسی عجیب و زیبا در درون من موج می زند که سرشار از عشق و عاطفه و مهربانی است.

حس مهر و عاطفه به همه موجودات و پرندگان و حیوانات که در من معجزه می کند و هر روزم را زیباتر می کند، هرچند منشا این حس عجیب همان حواس پنجگانه هستند ولی این حس بی مانند در درون من زمینی نیست و پر از نجوای خدا خدا است. حس مهر و عاطفه و عشق و دوست داشتن که موجب رویش باورهای ناب نوع دوستی و مهر ورزی می گردد.

نتیجه گیری: حس همان شعور است که در درون هر انسانی موج می زند و گاهی در راه درست صرف شده و زمانی در راه نادرست به کار گرفته می شود. اگر حس خوبی نسبت به پدیده های عالم و حوالی خود داشته باشیم می توانیم اثر پذیری مفید و موثری هم شاهد باشیم.

انشا در مورد حواس

مقدمه: گاهی که از خواب بر می خیزم حس عجیی دارم و انگار نیروی درونی حوادث مهم روز را به من الهام می کند. این همان ارتباط حس ما با دنیای خارج است که به صورت کاملا درونی رخ می دهد.

بدنه: گاهی می شنویم که مردم در میان سخنان خود می گویند که حس ششم قوی دارند و از بسیاری از حوادث پیش روی خود مطلع می شوند که همان ارتباط قوی روح و حس با اطراف است. هر انسانی دارای 5  حس است که گاهی یکی از حواس نسبت به دیگری قوی تر می باشد.

بارها دیده ایم که افراد نابینا به راحتی راه می روند و امور روزانه خود را اداره می کنند و شاید منزلشان از افراد بینا هم تمیز تر است، این همان معجزه حس است که در این افراد روی داده است. خداوند برای این که این افراد در زندگی دچار دردسر نشوند، چنین قدرت و نیرویی را به این افراد عطا کرده است.

داشتن حس قوی در افراد منجر به بروز هنر در شاخه های متفاوت می گردد. کسانی که خوب و دقیق نگاه می کنند نقاشان خوب و ماهری می شوند. کسانی که به موجودات خداوند دقیق می شوند و همه را حس می کنند، مخترعان خوبی می شوند و از روی داده های طبیعی نمونه های مصنوعی می سازند.

همین حس عجیب است که در انسانها معجزات عجیب به وجود می آورد و می توانند در علم و صنعت و تولید شاهکارهای عجیبی داشته باشند. حس درونی یا الهام که گاهی در شعرا و مردان بزرگ روی می دهد، منجر به خلق اثر ادبی بزرگی می گردد.

شهریار مرد یا شاعر بزرگی که در خواب امام علی را دید و به محض بیدار شدن با حسی عجیب و بی مانند شعر علی ای همای رحمت را در وصف شاه مردان سرود و با هر بار خواندنش انگار علی (ع) در کنارمان نشسته است.

نتیجه گیری : هر انسانی دارای حسی عجیب و دوست داشتنی در درون خویش است که فقط خود فرد می تواند صداقتش را حس نماید. اما همه خوب می دانیم که حس ما به طبیعت و پیرامون خودمان کاملا صادقانه بوده و نمی توانیم از زیبایی طبیعت و دریافت حقیقی خود طفره رویم. خدایا شکرت که این نعمت بزرگ را در اختیار ما قرار دادی تا زندگی جذاب و زیبا گردد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد آثار هنری ایران
و
انشا درباره روزی که مریض شدم

☑️ به پایان انشا درباره حس رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =