ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره روز جوان و حضرت علی اکبر (ع) ☄️ با مقدمه و نتیجه

متن های انشاهای توصیفی در مورد روز جوان و حضرت علی اکبر علیه السلام

انشا درباره روز جوان و حضرت علی اکبر (ع) : این جوان رعنا نزدیک ترین فرد به پیامبر از جهت قیافه و رخ زیبا بوده است برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد حضرت محمد (ص)

انشا درباره روز جوان و حضرت علی اکبر (ع)

انشا درباره روز جوان با مقدمه و نتیجه

مقدمه: جوانان همیشه معجزه گر بوده اند و در هر جا که پا گذاشتند، بهترین و زیباترین کارها را انجام داده اند و نتایج خوبی هم به دست آورده اند. حضرت علی اکبر (ع) فرزند ارشد امام حسین (ع) در روز عاشورا چنان رشادت هایی از خود نشان داد که زبان زد تاریخ شده است.

بدنه: این جوان بالابلند در روز یازدهم شعبان سال ۳۵ هجری شمسی از مادری به نام لیلا در مدینه متولد شده است. این ماه بی نظیر امام در ماجرای عاشورا یکی از بهترین مشاوران و همراهان برای سالار شهیدان بود. او که در مکتب بزرگ و جهانی شیعه به رشد و بالندگی رسید، می تواند الگوی مناسبی برای جونان باشد و جوانان مسلمان و شیعه از او درس زندگی و مقاومت بیاموزند و رفتار و منش چگونه زیستن را در زندگی خویش به کار برند.

حضرت علی اکبر از جهت رفتار و عملکرد و شیوه زیستن نزدیکترین فرد به پیامبر اکرم بوده و بدین جهت حضرت امام حسین به ایشان بی نهایت عشق می ورزید. امام هر بار که دلشان برای پیامبر تنگ می شد، به سیمای بهشتی حضرت علی اکبر نگاه می کردند و می گریستند. این جوان با اخلاق اولین شهید از خاندان بنی هاشم بود که در روز عاشورا به شهادت رسیدند.

او که در رکاب پدر می جنگید توانست به قلب دشمن حمله برده و تعدادی از آنان را از پای درآورد، این جوان بزرگ و شاهزاده و امامزاده در ردیف بهترین مردان جوان اسلام قرار دارد و می تواند الگو و نمونه کامل یک جوان باشد، به همین دلیل و زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدای کربلا ، روز ولادت این ماه زیبارو ، به عنوان روز جوان نام گذاری شده است تا در این روز بزرگ جوانان الگوی عملی و رفتاری خود را بشناسند.

نتیجه گیری: هر انسانی در زندگی نیاز به الگو و راهنمایی کامل دارد، تا بتواند در راه درست قدم بردارد و اسیر شیطان های بین راه نگردد، بهتر است که جوانان وطن هم این جوان بزرگ را به عنوان الگوی خویش قرار دهند و برای بهتر شدن شیوه زندگی خویش تلاش نمایند.

انشا در مورد حضرت علی اکبر (ع)

مقدمه: حضرت علی اکبر جوان رعنای بنی هاشم در روز یازدهم شعبان سال 35 در مدینه چشم به جهان گشود. او که جوانی مبارز و عدالت خواه بود همواره در رکاب امام حسین مطیع ایشان بود و تا آخرین لحظه در مقام مشاور امام باقی ماند.

بدنه: در فرهنگ شیعه ارج نهادن به جوانان مومن و انقلابی و سالم یک ارزش محسوب می گردد و می تواند یک راه مناسب برای پیشرفت و تعالی جوانان محسوب گردد. در تقویم شیعه به پاس بزرگداشت مقام شامخ جوانان و ارج نهادن به فرهنگ بزرگ حسینی روزی به نام روز جوان نام گذاری شده است تا جوانان شایسته ایران بدانند که از زمان صدر اسلام تاکنون جوان و ارزشها و خواسته هایش مورد نظر بزرگان و حاکمان کشور بوده است و همواره در مقام مشاوران ارشد هم مورد نظر بوده اند.

روز جوان نشان دهنده فرهنگ غنی اسلام است که به جوانان اعتبار می بخشد، تا در خود احساس غرور و شعف نمایند. این جوان بزرگ منش که در روز عاشورا در کنار پدر به شهادت رسید از نظر چهره و رنگ و رخسار به پیامبر بسیار نزدیک بود. چه جوان زیبا و خوش رویی، چه لحنی و سخن و شیوه بیانی، چه قد رعنا و بلندی و چه ادب و احترام و مرامی، و چه سعادتی که روز ولادتش را روز جوان نامیده اند. جوانی خوش لحن و گفتار، خوش سیما و خوش اخلاق، بر شیعیان مبارک باد این روز خجسته.

باشد که با پیروی از رفتار و منش این جوان بزرگ در راه و رسمش قدم برداریم و زندگی سالم و بر معیار ولایت داشته باشیم. حضرت علی اکبر در مکتب بزرگ شیعه و زیر نظر امام حسین تربیت یافت تا الگوی جهان و جهانیان گردد. ای جوان مسلمان کمی در زندگی و رفتار و اخلاق و رفتارش مطالعه کن و برای خودت الگویی انتخاب کن تا در راه و مسیر درست قدم برداری.

نتیجه گیری: هر انسانی در زندگی خود نیاز به الگو دارد تا بتواند راه درست را برگزیند، کاش جوانان کشور هم در این راه بزرگ تلاش کنند و برای ساختن دنیا و آخرت خود از این جوان بزرگ پیروی کنند تا رستگار در دو عالم شوند. ای جوان بزرگ برای بهتر زیستن خود سری به تاریخ بزن و روایت های مردان بزرگ را بخوان.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد حضرت فاطمه (س)
و
انشا در مورد روز دختر و ولادت حضرت معصومه

⭕️ به پایان متن های انشا درباره روز جوان و حضرت علی اکبر (ع) رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *