ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد طبیعت زیبای جنگل ✳️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد طبیعت زیبای جنگل با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد طبیعت زیبای جنگل : پیاده که می شوی و به سمت جنگل قدم بر می داری بوی ناب هوای تازه می آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره گفتگوی ساحل و دریا

انشا در مورد طبیعت زیبای جنگل

انشاء در مورد طبیعت زیبای جنگل

مقدمه: بوی سبزه تازه و کمی نم که تن را خیس می کند. کم کم که وارد محوطه چنگل می شویم، رقص آرام درختان را می شنوم و می بینم که در سکوت رمزآلود جنگل به گوش می رسد. درختان بلند قد و کوتاه قدی که درکنار هم نجوای بهار می کنند و کسی هم حرف دلشان را نمی شنود.

بدنه: جنگل را دوست دارم و هوای نمناکش را که حس می کنم حالم خوب می شود، سبزه های نم دار که زیر پای هر درخت دست التماسشان بلند است اما هیچ شاخه ای به سویشان دست دراز نمی کند و همچنان پایمال می شوند. تکه های فرسوده چوب که مشخص نیست از کدام دوره و زمان مانده اند و چه خاطراتی دارند.

کم کم به داخل جنگل می رویم اما هراسی در دل دارم که نکند حیوانی باشد و بترسم. درختانی که سر به فلک کشیده اند و لانه پرنده ای را در خود جای داده است و هر بهار به صاحبانشان تحویل می دهد. درختان نزدیک هم که محل تاب کودکان هم هستند یاد آور دوستی و مهر و عشق در میان مردم هستند.

درختانی که هر کدام تنه ی مخصوصی دارند و شیوه رشدشان متفاوت است. درختانی که تنه کوتاه دارند و چتری هستند و می توانند قرار گاه عاشقان شوند، درختانی که شاخه های نازک تری دارند در معرض دست دراز ی عابران هستند و هیچ کس نمی تواند دست این دشمنان طبیعت را قطع کند.

در دور دست ها صدای پرندگانی می امد و قارقار کلاغ ها و بوی دود و آتش که همه جا را پر کرده بود. کم کم به وسط جنگل می رسیم و کمی خوف دارم از ناشناخته های جنگل، اما همچنان حس بهار در من زنده می شود و دلم می خواهد که در داخل جنگل کلبه ای داشته باشم که از هر انسانی دور باشم و قضاوتی و دادگاهی و محکمه ای برایم برگزار نشود.

دلم آرامش جنگل می خواهد و سکوت مبهم و مدت دار درختان را که چگونه بی صدا زخم تبر را هم می پذیرند و ناله نمی کنند. طبیعت جنگل را که می بینم به خدای جنگل شکر می کنم  و با تمام وجود از جنگل لذت می برم.

نتیجه گیری: جنگل و سرسبزی موجب افزایش اکسیژن شده و دی اکسید کربن زمین کم شده و شادی و سلامتی به مردم باز می گردد. کاش مردم جهان قدر سرسبزی و درختان را بدانند تا برای همیشه زندگی ساده و پر از شادابی داشته باشند.

انشا درباره طبیعت زیبای جنگل

مقدمه: جنگل و خدای جنگل را دوست می دارم که همه برای سلامتی و نشاط انسان در تکاپو هستند. جنگل را که می بینم درختان کوچک و بزرگ همه در کنار همند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد و نور خورشید بر همه ارزانی داشته می شود. درختانی که بسیار قد کشیده اند و نونهالانی که در پای این درختان منتظر نوری از خورشید هستند.

بدنه: پا را که زمین می گذارم نم و سبزی خوبی حس می کنم. زیر درختان سر به فلک کشیده دراز می کشم و با خدای خودم حرف می زنم. خدایا این درخت چند سال دارد و چند سال دیگر قد می کشد، لانه ی رویش را چند سال پیش و چه کسی ساخته است.

درخت بید را می بینم که تنهاست و با هر بادی می لرزد، چه دنیای خوبی دارند این درختان، نه غمی و نه اندوهی، اگر نسل تبر از روی زمین برداشته شود، این درختان ابدی می شوند. در لابه لای درختان می نشینم و موسیقی ملایمی از طبیعت گوش می دهم. کم کم قدم می زنم وبا انبوه برگهای تفتیده که سالهاست روی هم انباشته شده اند حرف می زنم، چه تقدیری و چه روزگاری، کم کم می پوسند و کود می شوند.

درختان کوتاه قد هم در حسرت آفتاب روز شماری می کنند. چه بسیار درختانی که در حسرت نور می مانند و عمرشان تمام می شود و با یک باد فرو می افتند. چه درختانی که در عمق جنگل در هوای یک عابر می مانند و هیچ امیدی به هم نفسی برایشان نیست.

کاش روزهای غربت و حسرت تمام شود و با یک عابری هم صحبت شوند. روزها می گذرد و من به حال این درختان تنها حسرت می خورم. نه پای رفتن دارند و نه دل ماندن…کم کم از درون می پوسند و کارشان به تبر و قطع شدن می کشد. آری غربت هر چیز و هر کس را از پای در می آورد.

نتیجه گیری: درخت را چون جان وتن و روح خویش نگهداری کنیم تا در آینده دچار کمبود اکسیژن نشویم. زندگی یعنی درخت و شادی و نشاط. هر کس یک درخت بکارد در بهشت درختی برایش در نظر گرفته می شود.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ظهر تابستان
و
انشا در مورد پنجره ای رو به جنگل
و
انشا در مورد جنگل

☑️ به پایان انشا طبیعت زیبای جنگل رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *