ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر ❤️+ بازآفرینی و مفهوم

معنی و مفهوم ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر : این ضرب المثل به این موضوع اشاره دارد که سختی و بدخلقی استاد برای یادگیری ما بهتر از محبت پدرمان است چون آن سختگیری برای ما نتایج خوب را در پی خواهد داشت.  برای مشاهده مفهوم کامل، داستان و ریشه حکایت با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل به گردن گرفتن

معنی ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر

مفهوم ضرب المثل ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر

همان طور که ازعبارت این ضرب المثل پیدا است به مقایسه سختی بدخلقی استاد و لطافت مهربانی پدر اشاره دارد، ما اگر قصد داریم در زندگی به جایگاه­های خوب و والا برسیم باید طاقت بد خلقی استاد را داشته باشیم تا بتوانیم به هرچیزی که می­خواهیم دست پیدا کنیم.

شاید در ظاهر فکر کنیم این بداخلاقی و ناملایمتی استاد برای ما مضر است و مهر پدر بهتر است اما اگر قصد داریم به جایگاه­های والا دست پیدا کنیم باید قدر این ناملایمتی را بدانیم و به این موضوع آگاه باشیم که برای رسیدن به درجات بهتر و والاتر در زندگی باید با سختی­ها کنار بیاییم.

داستان یا تاریخچه حکایت ضرب المثل ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر

روزی روزگاری در روستایی سرسبز استادی پیر و سختگیر در مکتبخانه درس می­داد، این استاد به دلیل افزایش سن، پیر بود حوصله شیطنت بچه­ها را نداشت و آن­ها را در صورت نافرمانی کتک می­زد یا به فلک می­بست.

بچه­ها از اخلاق تند استاد، به ستوه آمده بودند و به دنبال راهی برای فرار از دست او بودند و رفتند پیش پدران خودشان و از اخلاق بد استاد گلایه کردند.

برخی از پدر ها به حرف فرزندانشان گوش کردند و تصمیم گرفتند تا مکتب خانه آن ها را عوض کنند، طی همین ماجرا طولی نکشید که پدرهای استادی دیگر پیدا کردند و بچه­ها ی خودشان را به مکتب خانه جدید انتفال دادند.

استد جدید که علت تغییر مکتب خانه استاد را جویا شده بود تصمیم گرفت برای جلب رضای بچه ها سختگیری را کنار بگذار و مکتب خانه شد محل بازی و شیطنت بچه­ها و استاد اولی همچنان سخت­گیری نسبت به بچه­ها را سر مشق خود، قرار داده بود.

اما فاجعه بزرگ در پایان سال رخ داد که  بچه­هایی که در مکتب­خانه استاد آسان گیر درس خوانده بودند سواد معمولی و کم خواندن و نوشتن نداشتند اما بچه­هایی که در کلاس استاد سخت­گیر بودند الان به خوبی باسواد شده بودند.

پدرهای گروه اول وقتی شرایط را دیدند بسیار ناراحت شدند و گفتند جور استاد به از مهر پدر! ای کاش بچه­های مانیز سختی کشیده بودند اما با سواد شده بودند، برای پیشرفت و رسیدن به موقعیت ­های بهتر گاهی اوقات سختی نیاز است و نباید از دشواری فرار کنیم.

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل صد نفر تنها دو نفر همراه
و
معنی ضرب المثل سیب سرخ نصیب شغال میشه

به پایان توضیح درباره ضرب المثل ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر رسیدیم، امیدواریم با مطالعه این مطلب تمامی سوالات و ابهامات شما پیرامون ضرب المثل جور استاد به از مهر پدر برطرف شده باشد اگر سوال یا ابهامی پیرامون این مثل داشتید حتما در بخش دیدگاه­ها با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.