ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره چرا کتاب می خوانیم ⭕️ انشاء در مورد فواید کتاب و کتابخوانی

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد چرا کتاب می خوانیم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد چرا کتاب می خوانیم : همدم تنهایی و رفیق بی دردسر و پر از مطالب آموزنده، یار خوب و دانایی که تاکنون هیچ کس از او گله ای نداشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد چراغ راهنمایی رانندگی

انشا در مورد چرا کتاب می خوانیم

انشا در مورد چرا کتاب می خوانیم

مقدمه : هر بار که سراغش می روم از من استقبال می کند، قهر که نمی کند. همیشه دلسوز است و هیچ گونه دلواپسی هم زیاد نمی کند. همیشه و در هر حالی همراه است و تاکنون کسی نتوانسته او را از من بگیرد. دوست خوب و عزیز و قدیمی ام کتاب را می گویم.

بدنه: کتاب یکی از بهترین و جذاب ترین دوستانی است که تاکنون دیده ام، سخنانش درست و پر از مطالب آموزنده است. همیشه گفته هایش ثابت است و رنگ عوض نمی کند. وقتی به سراغش می روم دغدغه هایم کم می شود و حالم عالی می گردد.

چه بسیار مشکلات فراوانی که با خواندن کتاب از بین می رود. کاش به جای هر نوع سرگرمی برای خود کتاب بخریم. این دوست سالم حاوی مطالبی است که در آن هیچ گوته غرض ورزی و درد سر و مشکلات دیگر وجود ندارد. کتاب می خوانیم تا دانش و قدرت تفکر خود را افزایش دهیم.

تا قدرت درک و تحلیل ذهن خود را افزایش دهیم. کتاب خوب تمامی این اطلاعات را به صورت کاملا صحیح و بدون حاشیه در اختیار ما قرار می دهد. یاری قدیمی که هیچ وقت ترکمان نمی کند و بهترین و کامل ترین اطلاعات را برای ما مهیا کرده است. هیچ آموزشی مانند آموزش و یادگیری از طریق کتاب نیست.

حتی گوشی ها و فضای گسترده مجازی که پر از میلیونها مطلب است، نمی تواند کار و وظیفه یک کتاب را انجام دهد. بوی خوش کتاب در ذهن پر می شود و هر سخنی و کلامش دل را روشن می کند. کتاب می خوانم تا لایه های ناشناس درونم را خوب موشکافی کنم. تا انسانهای اطراف خودم را خوب شناسایی کنم.

کتاب خواندن نوعی آرامش عمیق درونی به من عطا می کند و با تمام حاشیه و مشکلات روزمره می توانم خوب و راحت مشکلاتم را حل و فصل کنم. کتاب چون نوری روشن درون تیره و تارم را جلوه می دهد و با خواندن و داشتنش حال دل و روحم خوب می شود.

نتیجه گیری: کتاب خواندن درمان تمام دردهایی است که به موجب نادانی پدید آمده است. با کتاب خواندن خودم و اطرافیان را خوب می شناسم و می توانم در شرایط سخت تصمیمات خوبی بگیرم. سطح دانش و بصیرتم افزایش یافته و می توانم جهان و تمام کاینات را به خوبی بشناسم و به خود شناسی و خداشناسی هم دست یابم.

انشا در مورد فواید کتاب و کتابخوانی

مقدمه: امروزه آب و کتاب هر دو در بحران هستند، آب از مصرف زیاد و کتاب هم از مصرف و مطالعه کم. کاش به جای هر نوع معطلی و بی هدفی کتاب در دست بگیرم و حال خود و دلمان را خوب کنیم.

دوستی با محبت که همیشه و همه جا همراه شماست. همواره در کنار دست هست و تو را چون یک محافظ و نگهبان همراهی می کند. کتاب رفیق بی ادعایی که نه به لباست کاری دارد و نه دین و اعتقادت.

بدنه: تاریخ و هر آنچه که در یاد همگان است در کتابهای متعدد ثبت شده و شاید یکی از بهترین و ماندگارترین روشها برای خواندن تاریخ همین کتاب باشد. کتاب گنجینه ای قوی و معدنی نایاب است که هر نوع اطلاعات ناب و صحیح را در اختیار کتاب خوانان قرار می دهد.

امروزه با کاهش کتاب خوانی بسیاری از مردم دچار بیماری هایی چون افسردگی و بی خوابی و استرس شده اند. در اینترنت سردرگم هستند و پایان کار هم راه به جایی نمی برند. از خود و زندگی غافل شده اند و فقط وقت می گذرانند.

کتاب دوست بی کلکی که هیچ وقت خیانت نمی کند و راز تو را هم جایی نمی برد. قضاوت هم بلد نیست و دیگری را بر تو ترجیح نمی دهد. روزی هزار بار تهدیدت نمی کند. و هر بار که بخوانی مطالبی جدید می آموزی. پر از ناگفته های فراوان است. ساحری که همه چیزهای خوب را برایت می آورد.

کتاب می خوانم تا درون و قلب و روحم تازگی از دست ندهد و همیشه دنیا در کفم باشد. کتاب نظم دهنده افکار است. همراهی بی خطر که هر صفحه اش دنیایی زیبا و جذاب را برای من رمز گشایی می کند.

نتیجه گیری: اگر می خواهید در زندگی به راحتی راه حلی برای مشکلات خویش بیابید، کتاب بخوانید و از همه دوستان و عزیزانتان بخواهید که کتابهای خوب را به هم هدیه دهند. هر روز برای خود ساعتی مقرر کنید و چند صفحه بخوانید و از نعمت بی دریغش بهره مند شوید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ایران ، تمدن و فرهنگ غنی آن
و
انشا در مورد جشن تکلیف

✅ به پایان انشا درباره چرا کتاب می خوانیم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

یک دیدگاه

  1. رزی گفت:

    عالی بود بی نظیر ید شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.