ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل شکست پل پیروزی است ✍️+ مفهوم و اصطلاح انگلیسی

معنی و مفهوم ضرب المثل شکست پل پیروزی است به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل شکست پل پیروزی است : همه‌ی ما در زندگی با چالش‌هایی رو به رو هستیم و گاهی اوقات تلاش‌هایی می‌کنیم و بی‌نتیجه می‌مانیم.باید بدانیم که شکست آخر کارمان نیست، بلکه شکست مقدمه‌ی پیروزی است.
تلاش کردن تنها راهی است که ما را به موفقیت نزدیک می‌کند؛ اگر تلاش کنیم و شکست بخوریم، نباید انگیزه خود را از دست بدهیم و سست بشویم.

موضوع جالب این است که چرا برخی از افراد بدون توجه به شکست بی قید و شرط برای رسیدن به موفقیت از شکست نمی‌ترسند و ادامه می‌دهند، ولی برخی از افراد وقتی با شکست مواجه می‌شوند انگیزه خود را از دست داده یا از ادامه دادن هراس دارند.

شکست بزرگ‌ترین مانع ما انسان‌ها در رسیدن به پیروزی و موفقیت نیست؛ بلکه این عدم توانایی ما در پذیرفتن شکست‌ها است که مانع اصلی به شمار می‌رود. برای آشنایی با مفهوم بیشتر در رابطه با ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل فضول را بردند جهنم گفت هیزمش تر است

معنی ضرب المثل شکست پل پیروزی است

مفهوم ضرب المثل شکست پل پیروزی است

شکست خوردن برای هیچ‌ کدام از ما انسان‌ها مفهوم غریبی نیست. احساس تلخ شکست خوردن بعد از یک تلاش بی‌وقفه و طولانی مدت، می‌تواند انگیزه هر آدمی را از بین ببرد ولی شکست بدون شک پایان راه نیست؛ بلکه تنها یک مرحله خیلی سخت در مسیر موفقیت خواهد بود.

شیرین‌ترین پیروزی آن است که با سختی‌های فراوانی آن را به دست آورده باشید؛ درواقع آن پیروزی که عمیقا به آن دست یابید و به خاطر آن هدف بجنگید و بخواهید همه چیز را تا نزدیک شدن به موفقیت در میدان نبرد رها کنید.

بازآفرینی ضرب المثل شکست پل پیروزی است

حتی با انگیزه‌ترین افراد هم بعضی وقتا برای رسیدن به اهداف خود بی حوصله می‌شوند و به مشکل بر می‌خورند در اینجا چند روش برای ایجاد انگیزه برای شما معرفی می‌کنیم.

چند روش برای بیشتر شدن انگیزه عبارتند از:

  1. علت رکورد زدنتان را پیدا کنید.
  2. وقتی خسته هستید، مواظب سلامتی خودتان باشید.
  3. هرموقع که احساس کمبود اعتماد به نفس کرده‌اید به این فکر کنید که چرا به توانایی‌های خود شک دارید.
  4. فکر منفی را از خودتان دور کنید و از کسانی که حرف‌های منفی می‌زنند، دور شوید.
  5. بدانید که داشتن رکورد فقط برای یک مدتی است و باید برای رهایی از رکورد اقدام کنید.
  6. مانند یک انسان پر از شوق و ذوق رفتار کنید.
  7. برای اهدافتان برنامه ریزی کنید.
  8. میزان پیشرفتتان را اندازه گیری کنید.
  9. کار سخت را از اول شروع کنید.
  10. هدف تنها نتیجه کار نیست و پشتش باید تلاش فراوانی انجام داد.

حکایت ضرب المثل شکست پل پیروزی است

روزی روزگاری شخصی بود به نام توماس ادیسون که تمام فکر و ذهنش اختراع لامپ برق بود. او قبل از پیروزی فقط شکست می‌خورد و هزاران مرتبه تلاش می‌کرد تا موفق شود. او انگیزه خود را از دست نداد و ادامه داد و را‌ه‌های جدیدی را امتحان کرد و در نهایت با کلی تلاش و زحمت موفق شد. یک روز گزارشگر از ادیسون پرسید هزاران مرتبه شکست خورده‌ای چه حسی داری؟ ادیسون این ‌گونه پاسخ داد: من هزار بار شکست نخورده‌ام، لامپ برق بود که که هزار مرحله داشت.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل شکست پل پیروزی است

It’s failure that gives you the proper perspective on success
این شکست است که به شما دیدگاه مناسبی در مورد موفقیت می دهد

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل سگ زرد برادر شغال است
و
معنی ضرب المثل زمستان میرود روسیاهی اش به زغال می ماند

☑️ به پایان ضرب المثل شکست پل پیروزی است رسیده‌ایم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.