ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه

معنی و مفهوم مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه : حتما این را شنیدید که می گویند اگر از چیزی بدت بیاد، همون سرت میاد. این ضرب المثل هم مثل همین جمله است. مثلا مار از گیاه پونه بدش می آید ولی در کناره لانه اش همان پونه سبز می شود.اگر کسی از شخص دیگری نفرت داشته باشد و هر لحظه او را جلوی چشمانش ببیند، این ضرب المثل را به کار می برند.

پس اگر می خواهید چیز هایی را که دوست ندارید را دیگر نبینید، به آن فکر نکنید. در ادامه این ضرب المثل را بیشتر برای شما گسترش می دهیم پس با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل فرزند خصال خویشتن باش

معنی ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه

ریشه ی ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه

این ضرب المثل امروزه در بین مردم بسیار رایج شده است، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که:

چرا حیوانی مثل مار که حس بویایی و بینایی ندارد و فقط با اعصاب حساس و دماسنجش در نوک زبان مسیر و جهتش را می گیرد از پونه متنفر است؟ مارها معمولا در بیابان و کوه زندگی می کنند. آنها با محل رویش گیاهی مانند پونه مطابقت ندارند، پس دلیل محبوبیت این ضرب المثل چیست؟

داستان ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه

تا اینکه در یک بهار زیبا، مار مغروری زندگی کرد که از پونه متنفر بود. یک روز مار مغرور از خواب بیدار شد و از لانه بیرون آمد اما به محض اینکه به خانه رسید دید پونه در کنار خانه خود رشد می کند بلافاصله آن را از ریشه کنده و پرتاب کرد.

روز بعد که از خواب بیدار شد دوباره بوی پونه را حس کرد، دستش را به سمت لانه برد و دید که چند پونه دوباره در کنار لانه او بزرگ شده اند، اخم کرده و با عصبانیت بوی پونه را استشمام می کنند، به آرامی آن را به گوشه ای پرت کرد.

مار چند روزی سالم زندگی کرد اما یک هفته بعد دوباره بوی پونه را حس کرد و وقتی از خانه خارج شد دید که اطراف خانه اش پر از پونه است.

او چاره ای نداشت جز اینکه به جای دیگری برود و لانه جدیدی بسازد، اما این بار به خانه جدیدش پر از پونه بود، این داستان هر بار تکرار می شد و مار هر جا می رفت پونه با او می رفت.

ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه به انگلیسی

Everything goes to him who does not want it
همه چیز به دست کسی می رود که آن را نمی خواهد

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن
و
معنی ضرب المثل نصف عمرت به فناست

✅ به پایان این ضرب المثل مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه رسیده ایم؛ اگر نظری در این ضرب المثل دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.